Dorinel Munteanu s-a declarat deranjat de un gest făcut de jucătorii lui Sepsi, după 1-4 cu Farul. Antrenorul covăsnenilor a dat cărțile pe față la interviul de la finalul partidei.
Sepsi a condus-o pe Farul în partida din etapa cu numărul 4 a play-out-ului. Totuși, a doua repriză a fost una de coșmar pentru covăsneni, iar echipa lui Gică Hagi s-a impus cu scorul de 4-1.
Dorinel Munteanu a reacționat după ce a văzut gestul făcut de jucătorii lui Sepsi, după 1-4 cu Farul
Antrenorul celor de la Sepsi a spus că principalul obiectiv al echipei este acum salvarea de la retrogradare.
De asemenea, Dorinel Munteanu s-a declarat deranjat de faptul că o parte din jucătorii săi nu au mers să discute cu suporterii, la finalul partidei.
Tehnicianul a transmis apoi că va avea o discuție cu fotbaliștii legitimați la Sepsi și că va decide care vor fi jucătorii pe care se va baza la ultimele meciuri din acest sezon.
„Trebuie să evităm retrogradarea sau barajul, asta este principala noastră gândire. La cald nu pot să spun nimic, dar nu putem merge cu mulți jucători așa. Este ușor să dai vina pe coleg sau pe adversar… și gestul, faptul că au plecat și nu au salutat suporterii, pe mine m-a deranjat foarte mult!
Am apreciat dezamăgirea lor, te duci acasă și nu mai ieși pe stradă după o asemenea repriză. Îmi asum, dar trebuie să mergem în ultimele 5 etape cu jucătorii care își vor da sufletul să scoată echipa din această situație.
Voi avea o discuție internă, toți suntem vinovați la înfrângere și toți ne bucurăm la victorie. Voi găsi cuvintele necesare mâine, pentru a vorbi cu ei. Repet, fără să fie o amenințare, cei care vor să meargă pe calea salvării trebuie să meargă cu noi împreună”, a spus Dorinel Munteanu, la digisport.ro.
Ce a spus Gică Hagi după Sepsi – Farul 1-4
- „Aş putea să iau pastile” Daniel Pancu a spus totul despre eliminare! Cărui jucător îi simte lipsa: „Foarte mult”
- „E frustrant!” Victor Angelescu, după scandalul făcut de Daniel Pancu în Rapid – Dinamo 0-1: „Nu trebuia să oprească meciul”
- Nu a mai rezistat şi i-a luat apărarea colegului său după Rapid – Dinamo: „Vă garantez că e cel mai bun din România!”
- Andrei Nicolescu ignoră orice statistică de la victoria pe Giulești: „Rapid s-a apărat pe două linii, noi am controlat meciul!”
- Nuno Campos le-a dedicat lor victoria, după ce „câinii” au „rupt blestemul” în Giuleşti! Ce a spus despre Karamoko

































