“Mă doare sufletul!” Giovanni Becali, afectat după accidentarea lui Darius Olaru! Mesaj despre șansa ratată de vedeta de la FCSB

Alex Ioniță Publicat: 14 ianuarie 2025, 16:45

Comentarii
Mă doare sufletul! Giovanni Becali, afectat după accidentarea lui Darius Olaru! Mesaj despre șansa ratată de vedeta de la FCSB

Giovanni Becali a vorbit despre accidentarea lui Darius Olaru / Colaj: Hepta și Profimedia

Agentul Giovanni Becali a recunoscut că a fost afectat după accidentarea suferită de Darius Olaru. Acesta a recunoscut că îi pare rău pentru faptul că vedeta de la FCSB a ratat o posibilă plecare de la campioana României, în această iarnă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Căpitanul echipei patronate de Gigi Becali s-a accidentat în cadrul partidei amicale cu Hamburg, încheiată cu victoria roș-albaștrilor, scor 2-1. Darius Olaru va lipsi până la finalul lunii februarie, după ce și-a luxat umărul, în meciul de pregătire.

Ce a spus Giovanni Becali despre accidentarea lui Darius Olaru

Giovanni Becali a venit cu un mesaj emoționant după accidentarea căpitanului de la FCSB. Agentul a spus că, în momentul de față, cel mai important lucru este ca jucătorul să se recupereze.

De asemenea, Giovanni Becali a recunoscut că Darius Olaru a ratat o ocazie uriașă de a se transfera în străinătate, având în vedere faptul că șansele unui posibil transfer au scăzut, după accidentare.

„Ce să vă mai spun, că mă doare sufletul! Săracul! Să-și revină și vom vedea, asta e! Important, acum, este să bage echipa în primăvara europeană, după ce se recuperează.

Reclamă
Reclamă

Și să joace în primăvara europeană, apoi la vară să vedem ce va fi. (n.r. deci, acum, în iarnă, nu se mai pune problema unui transfer?) Păî, e greu, când să se recupereze, cine îți ia un jucător care trebuie să intre după trei-patru săptămâni, când campionatele sunt în toi?”, a spus Giovanni Becali, la prosport.ro.

O nouă lovitură pentru FCSB! După Darius Olaru, un alt jucător s-a accidentat

FCSB a primit o nouă lovitură, dupa ce Darius Olaru s-a accidentat în cantonamentul din Antalya. Octavian Popescu se confruntă și el cu o problemă, fiind nevoit să se antreneze separat, cu puțin timp înainte de reluarea campionatului.

Octavian Popescu a fost titular în ultimul amical disputat de FCSB în Antalya, cu Dinamo Kiev. Mijlocașul de 22 de ani a fost însă înlocuit pe parcurs, acuzând probleme la gleznă.

Reclamă

Octavian Popescu a ratat și ultimele meciuri din 2024, din cauza unei accidentări suferite la călcâi în luna noiembrie. Mihai Stoica a anunțat că mijlocașul încă nu este refăcut complet, astfel că se va antrena separat.

„Octavian se va pregăti separat o perioadă. Nu se poate pregăti normal. Are în continuare o problemă la gleznă. Băluţă a terminat problemele”, a declarat Mihai Stoica, conform orangesport.ro.

Octavian Popescu a marcat din penalty în primul amical al iernii disputat de FCSB. Campioana a învins-o pe Hamburg, scor 2-1, iar ulterior a pierdut cu Dinamo Kiev, scor 1-2.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Trebuia anulat golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid - Dinamo 3-2?
Loading ... Loading ...
Citește și:
8:28

Tensiuni după Manchester City – Real Madrid! Antonio Rudiger, conflict cu Pep Guardiola. A fost potolit cu greu de Arbeloa

8:23

Cupa Africii se decide la TAS! Senegal a făcut anunțul după victoria fără precedent a Marocului la masa verde

0:44

VIDEOBrahim Diaz a aflat pe terenul lui City că a câştigat Cupa Africii pe Naţiuni. Cum a putut reacţiona

0:13

Chelsea, contraperformanță istorică în umilința cu PSG. Doar două echipe din Anglia au mai trăit asta în UCL/CCE

23:55 17 mart.

Man. City – Real Madrid 1-2. “Galacticii” merg mai departe în Champions League. Se știe primul sfert din competiție

23:50 17 mart.

BREAKING NEWSDecizie uluitoare! Maroc a câştigat la masa verde Cupa Africii, după finala cu un scandal teribil cu Senegal!

1 Au fost contestate alegerile FRF și a venit decizia TAS. Ce lovitură pentru Răzvan Burleanu 2 FCSB și Gigi Becali votează împotriva lui Răzvan Burleanu: “Trebuie să-i arăt ce înseamnă demnitate. Mergem la TAS” 3 Andrei Nicolescu, anunț important despre debutul lui George Pușcaș la Dinamo 4 Dan Petrescu a fost operat de urgenţă! Care este starea antrenorului 5 Fotbalistul de la FCSB a semnat în Liga 4 din România: “Un proiect unde se dorește performanță” 6 “Două oferte în șase sau șapte ore!” Gigi Becali l-a pus pe liber, dar două cluburi l-au căutat imediat
Citește și