Închide meniul

Mario Camora, după CFR Cluj – Farul 1-2: „O înfrângere dureroasă”. A acuzat că Burcă a fost eliminat pe nedrept!

Bogdan Stănescu Publicat: 28 mai 2023, 23:49

Mario Camora, după CFR Cluj – Farul 1-2: O înfrângere dureroasă”. A acuzat că Burcă a fost eliminat pe nedrept!

Mario Camora, într-un meci din Liga 1 / Profimedia Images

  • Mario Camora, supărat după CFR Cluj – Farul 1-2
  • El a acuzat că Burcă a fost eliminat pe nedrept!

Mario Camora a fost supărat după CFR Cluj – Farul 1-2. Fundaşul lui CFR Cluj a spus că echipa lui trebuie să învingă U Craiova 1948 în barajul de participare în Conference League pentru a nu fi un eşec acest sezon.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mario Camora a spus că li s-a întâmplat şi altor echipe care au câştigat campionate la rând să aibă un sezon mai puţin reuşit.

Mario Camora, după CFR Cluj – Farul 1-2

Prima repriză s-a jucat bine. Înainte de 1-1 am avut ocazia să marcăm.

Reclamă

A venit acel penalty, după aia am încercat să revenim.

O înfrângere dureroasă, dar nu putem uita că mai avem un meci pe care trebuie să îl câştigăm.

Reclamă

Burcă nu a vorbit, a luat galben şi alt jucător a spus câteva cuvinte la arbitri şi ei au crezut că a fost Burcă şi i-au dat roşu.

S-a întâmplat în fiecare ţară, o echipă care a câştigat 5-6 ani la rând… Aşa a fost şi la noi.

Va fi un eşec dacă nu ne calificăm în Conference League. Eu zic că dacă mergem în Europa nu va fi un eşec.

Reclamă

Am jucat o semifinală de Cupă, ne-am bătut până în ultimele etape. Dacă nu pierdeam cu FCSB

Avem datoria să mergem în Europa”, a declarat Mario Camora pentru digisport.ro după CFR Cluj – Farul 1-2.

Dan Petrescu, un car de nervi după CFR Cluj – Farul 1-2! Andrei Burcă, eliminat la finalul meciului

Dan Petrescu a fost un car de nervi după ce Farul a învins-o pe CFR Cluj, cu scorul de 2-1. „Bursucul” nu s-a mai putut abţine şi a avut o reacţie nervoasă, având un dialog aprins cu jucătorii lui Gică Hagi.

În ciuda înfrângerii cu Farul, CFR Cluj a terminat pe locul al treilea acest sezon de Liga 1, şi se va duela cu FC U Craiova 1948 la barajul pentru cupele europene.

După fluierul final de meci, Dan Petrescu a mers direct către jucătorii celor de la Farul, gesticulând nervos. De asemenea, tehnicianul ce la CFR Cluj a fost extrem de deranjat şi de arbitrul Marcel Bîrsan.

Totodată, şi Andrei Burcă a fost extrem de nervos şi a avut un conflict cu jucătorii de la Farul. Iniţial, fundaşul central a fost avertizat cu cartonaş galben, însă nu s-a calmat, iar arbitrul i-a arătat cartonaşul roşu.

Dan Petrescu a dezvăluit că poate pleca de la CFR Cluj în vară

Dan Petrescu a dezvăluit că poate pleca de la CFR Cluj, la finalul sezonului. „Bursucul” susţine că are oferte clare, deşi mai are contract cu trupa din Gruia încă un sezon. De asemenea, tehnicianul clujenilor susţine că va lua în calcul o plecare, în cazul în care strategia clubului se va schimba în vară.

Reclamă

Dan Petrescu a confirmat faptul că are mai multe oferte pentru a pleca de la CFR Cluj. Acesta susţine că este decis să rămână în Gruia, în cazul în care obiectivul echipei este de a câştiga campionatul.

Sunt ceva oferte clare și concrete, dar v-am zis, am contract încă un an și chiar mi-aș dori să continui, dar depinde și patronul ce strategie are, dacă va fi o strategie pentru a câștiga campionatul vă dați seama că sunt interesat. Dacă va fi o altă strategie, atunci nu știu. Rămâne de văzut. Eu am contract. Chiar dacă aș vrea să fac ceva fără acordul patronului și al clubului nu am cum să plec.

Cine plătește clauza? Eu sigur n-o să plătesc. Dacă vine o echipă să plătească înseamnă că nu-mi mai dă mie nimic și atunci ce facem? Vedem ce va fi. Eu mă simt foarte bine la Cluj aș vrea să continui, dar în condițiile în care vrem să ne batem la trofee”, a declarat Dan Petrescu, la conferinţa de presă premergătoare duelului cu Farul.

Reclamă
Citește și:
Pe același subiect
Daniel Bîrligea și Andrea Mandorlini, prima reacție după CFR Cluj - FCU Craiova 2-0
Liga 1 • 1 oct., 23:30
Daniel Bîrligea și Andrea Mandorlini, prima reacție după CFR Cluj – FCU Craiova 2-0: „E o victorie foarte mare”
CFR Cluj - FCU Craiova 2-0
Liga 1 • 1 oct., 22:55
CFR Cluj – FCU Craiova 2-0. Succes clar pentru clujeni! Camora și Otele au marcat golurile victoriei
Marius Ştefănescu i-a dedicat golul soţiei după Farul - Sepsi 2-1!
Liga 1 • 1 oct., 0:34
Marius Ştefănescu i-a dedicat golul soţiei după Farul – Sepsi 2-1! A marcat unul din cele mai frumoase goluri ale sezonului
Gică Hagi consideră că Farul a învins-o pe Sepsi datorită lui Constantin Budescu
Liga 1 • 1 oct., 0:18
Gică Hagi consideră că Farul a învins-o pe Sepsi datorită lui Constantin Budescu: „El ne-a câştigat cele 3 puncte”
Constantin Budescu a fost omul meciului în Farul - Sepsi 2-1, dar are un regret
Liga 1 • 30 sept., 23:47
Constantin Budescu a fost omul meciului în Farul – Sepsi 2-1, dar are un regret: „Mi-am stricat seara”
Ultimele știri
13:50 Echipa Saint Tropez a pierdut aseară primul concurent, într-o ediţie de Chefi la cuțite care a fost lider de piaţă 13:15 Lovitură pentru Edi Iordănescu! Florin Tănase e accidentat şi ratează convocarea la dubla cu Belarus şi Andorra 12:51 VideoAndrei Stoica îl distruge pe Badr Hari, înainte de Glory 89 (sâmbătă, ora 20:00, AntenaPLAY): „Ar trebui să se retragă!” 12:49 FotoOctavian Popescu se pregăteşte de nuntă! Gigi Becali i-a făcut deja un cadou de 200.000 de euro: „Nu e vagabond!” 12:46 Câţi ani i-au trebuit patronului de la Inter Miami să îl convingă pe Messi să vină în SUA: „Toată lumea mi-a spus că sunt nebun” 12:21 Presa franceză îl critică pe Istvan Kovacs după delegarea de la Newcastle – PSG! Arbitrul român, numit „călău” 12:06 Gigi Becali s-a revoltat după ce Dănuţ Lupu a fost dat afară de la CS Dinamo: „Îl arunci ca pe o măsea stricată?” 11:37 Gigi Becali, decizie radicală! Face două transferuri de urgenţă pentru titlu şi grupele Champions League: „Asta ne trebuie!” 11:03 FotoIon Ţiriac anunţă investiţii uriaşe în România: „Am găsit înţelegere la prim-ministru!”. Planul miliardarului 10:15 VIDEOCristiano Ronaldo a marcat primul său gol în Liga Campionilor Asiei. Cum a reacţionat după ce a făcut show pe teren! Vezi toate știrile
EMISIUNI
Eduard Novak, la AS.ro LIVE
Eduard Novak, la AS.ro LIVE