Închide meniul

Marius Şumudică, avertizat de Răzvan Burleanu! Ce trebuie să facă antrenorul celor de la Rapid: „Să nu ezite”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 11 martie 2025, 22:41

Marius Şumudică, avertizat de Răzvan Burleanu! Ce trebuie să facă antrenorul celor de la Rapid: „Să nu ezite

Marius Şumudică, la finalul unui meci / Hepta

Marius Şumudică a declanşat scandalul după derby-ul din sezonul regulat Rapid-FCSB 0-0. A lansat acuzaţii extrem de dure la adresa campioanei. Nu îşi explică potenţa fizică a celor de la FCSB şi a lansat acuzaţii voalate de dopaj. În plin scandal, şeful FRF, RĂzvan Burleanu intervine. Îi transmite tehnicianului giuleştenilor să vină cu dovezi şi să sesizeze comisiile din cadrul Federaţiei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În caz contrar, Răzvan Burleanu îl avertizează pe Marius Şumudică. Acuzaţiile nefondate nu fac bine deloc fotbalului românesc.

Răzvan Burleanu, mesaj direct pentru Marius Şumudică

Răzvan Burleanu nu vrea să audă de acuzaţii de dopaj, corupţie sau trucare de meciuri fără dovezi. ”Prefer să nu comentez declarațiile unei persoane… Orice acuzație, pe orice subiect, doping, corupție, trucare de meciuri, și lista poate să continue, face oricând subiectul unor anchete, fie la nivel de Comisie de Integritate, fie la nivel de Comisie de Disciplină.

Noi ce ne-am dori este ca persoanele care fac acuzații să poată să le ducă și mai departe. De ce? Pentru că altfel, simplele acuzații aduc foarte multe elemente negative asupra sportului românesc și cu atât mai mult asupra fotbalului românesc. Adică, practic, asta ne dorim, dacă cineva are cea mai mică informație, suspiciune, să poată să meargă mai departe. Sunt două comisii, Comisia de Disciplină și, bineînțeles, toată procedura cu Comisia de Recurs și după care Departamentul de Integritate.

Știți foarte bine, mesajul nostru este foarte ferm în această direcție. Nu avem în momentul de față nicio sesizare. Dacă cineva din interiorul fenomenului fotbalistic are vreo informație, nu ar trebui să ezite”, a declarat şeful FRF, Răzvan Burleanu.

Reclamă
Reclamă

Marius Şumudică a fost ironic după meciul dintre FCSB şi Rapid. Giuleştenii au evoluat mai mult de o repriză cu un om în plus, dar nu au fost în stare să câştige. ”Mi s-a părut că eram ca Traian Vuia şi venea câte un Supersonic pe lângă noi.

Eu mă refer la duelurile individuale. Îi vedeam că au putere, că împing foarte mult în picioare. Au capacitate de efort. Cum ajung aici, nu ştiu. Nu ştiu cum pot să ducă meciul în halul ăsta şi să aibă puterea asta de exprimare. Ei sunt la turație, în trei secunde prindeau suta. Când alergi cum alergi în 10 oameni, să îți permiți să faci pressing… Sunt semne de întrebare pentru mine, dacă vreți să…”, a spus Marius Șumudică, după Rapid – FCSB 0-0.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Îl va transfera Gigi Becali pe Dennis Politic la FCSB?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
22:08

VideoJurnal Antena Sport | Micheal „Jamal” Reuben s-a mutat în România pentru marea sa pasiune

21:58

LIVE SCOREManchester United – Athletic Bilbao şi Bodo/Glimt – Tottenham se joacă ACUM. Aflăm finala Europa League

21:56

VideoJurnal Antena Sport | Moroşanu şi Stelea au făcut topul nebunilor din sportul românesc

21:50

VideoJurnal Antena Sport | Ianis Hagi s-a accidentat şi va rata meciurile cu Austria şi Cipru

21:39

VideoJurnal Antena Sport | Gigi Becali a dat atacul la dinamovistul Politic

21:08

EXCLUSIV„Am început foarte prost” Victor Piţurcă a dat verdictul înainte de Austria – România: „Extrem de important”

1 EXCLUSIVCe lovitură poate primi Mirel Rădoi la Universitatea Craiova 2 Inter – Barcelona 4-3! „Nerazzurrii” s-au calificat în finala Champions League după un meci „nebun” 3 FotoCâştigătorii Cupei Campionilor s-au reunit! Piţurcă: „Băteam penalty”! Boloni: „Toată ţara era cu noi” 4 EXCLUSIVMesajul lui Victor Piţurcă pentru cei de la FCSB, care sunt aproape campioni! Ce a spus despre Bîrligea 5 Dezamăgire uriaşă la FCSB! Mihai Stoica, resemnat: „Am zis că am dat cea mai mare lovitură” 6 Schimbare de ultimă oră: când se va juca derby-ul FCSB – Universitatea Craiova! Anunțul lui Mihai Stoica
Citește și