Marius Şumudică, nervos înainte de FCSB-Rapid! L-a deranjat întrebarea şi a plecat din interviu: ‘Nu vreau să jignesc’

De Gabriel Zamfirescu
Publicat: 16.03.2025, 21:02

Marius Şumudică face un semn

Marius Şumudică, la finalul unui meci / Hepta

Marius Şumudică nu se dezminte. Şi-a ieşit din minţi înainte de FCSB-Rapid, derby-ul de pe Arena Naţională. Antrenorul giuleştenilor a fost deranjat de o întrebare a reporterului şi a plecat de la flash-interviul dinaintea meciului.

Reclamă

Marius Şumudică a fost deranjat când a fost întrebat dacă cei de la Rapid au cerut control antidoping pentru cei de la FCSB înaintea disputei de pe Arena Naţională.

Reclamă

Marius Şumudică s-a enervat înaintea meciului

Marius Şumudică a fost cel care, după ultimul meci din sezonul regulat, a pus sub semnul întrebării condiţia fizică a celor de la FCSB. A fost uimit de faptul că echipa roş-albastră a rezistat fără probleme, deşi a evoluat mai mult de o repriză în 10 oameni. Acum, a răspuns iritat la întrebarea despre eventualul control anti-doping cerut de giuleşteni pentru cei de la FCSB.

„Bună seara, îmi cer scuze dacă dumneavoastră considerați… domnișoară, doamnă, sau cum te simți bine să-ți spun, nu vreau să te jignesc…

Această întrebare nu-și are rostul. Puneți-o cuiva care a spus că echipa adversă este dopată sau că se dopează. Eu n-am spus așa ceva. Vă mulțumesc”, a precizat Șumudică, conform digisport.ro. Apoi, a plecat de la interviu.

La finalul ultimului meci al sezonului regulat din Liga 1, Marius Şumudică i-a ironizat pe cei de la FCSB în privinţa pregătirii fizice. Asta pentru că echipa roş-albastră a rezistat fără probleme, deşi a avut om eliminat încă din prima repriză. Mai mult, campioana a avut şansele mai importante în meciul care s-a terminat fără goluri, scor 0-0. „Au fost momente când mă simțeam ca Traian Vuia și trecea câte un supersonic pe lângă mine. Au și un preparator fizic foarte bun, pe Thomas Neubert. Dar chiar nu știu ce să zic. Sunt semne de întrebare pentru mine. Ăsta e adevărul. Serios, chiar nu știu ce se întâmplă ca o echipă la nivelul campionatului nostru să arate atât de bine din punct de vedere fizic și al longevității”, a spus Şumudică, pe data de 3 martie. 

Reclamă
Recomandări
  • România - Bosnia e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, vineri, de la ora 21:45
  • Vezi tot sezonul Formula 1 cu doar 5.99eur/lună în AntenaPLAY. Ofertă valabilă până pe 31 Martie.
  • Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



    *după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

    Citește și:
    14:02

    „Cel mai uşor e să dai cu pietre”. Mihai Stoica se revoltă după FCSB-Rapid 3-3. Ce probleme au jucătorii campioanei după derby

    13:40

    FRF, anunţ important pentru fani, înainte de România – Bosnia (vineri, 21:45, Antena 1). Când se pun în vânzare ultimele bilete

    13:39

    Atac brutal după FCSB – Rapid 3-3: „I-a impins arbitrul. A fost ca pe vremea lui Jean Pădureanu. D-aia e Meme cel mai bun conducător”

    13:39

    „Este cel mai bun din România”. Dumitru Dragomir l-a lăudat pe favoritul lui Gigi Becali. Ar putea fi titularizat la naţională de Mircea Lucescu

    13:04

    Helmut Marko şi-a pus la zid pilotul, după Marele Premiu al Australiei: „A fost jenant”. Tatăl lui Hamilton a sărit în apărarea sa: „M-am simţit groaznic”

    13:00

    OFICIAL: Laurenţiu Reghecampf a rămas fără echipă! Antrenorul român, dat afară deşi era pe primul loc

    1 FotoCum arată soția și fiica lui Ladislau Boloni. Imagine rară cu familia antrenorului care a împlinit 72 de anis 2 UEFA, reacţie imediată după gestul făcut de jucătorii FCSB-ului pe stadionul lui Lyon: „Se familiarizează”s 3 NEWS ALERTDorinel Munteanu, revenire de senzaţie în Liga 1! Echipa cu care s-a înţeless 4 Gigi Becali a făcut praf un jucător după Lyon – FCSB 4-0: „Vrăjeală, nu-i mai convenea să joace!”s 5 Un fost portar din Liga 1 s-ar fi sinucis! A murit la doar 47 de ani. Tragedia a fost anunțată de ultimul club din cariera sas 6 VIDEO & FOTOSimona Halep a participat la ceremonia lui Gică Hagi! Cum şi-a făcut apariţia fostul număr 1 WTA la Palatul Cotrocenis
    Citește și