Mihai Popescu, eliminat în prima repriză în FCSB – Petrolul! Faza pentru care fundaşul roş-albaştrilor a văzut roşu direct

Bogdan Stănescu Publicat: 21 septembrie 2024, 22:48

Comentarii
Mihai Popescu, eliminat în prima repriză în FCSB – Petrolul! Faza pentru care fundaşul roş-albaştrilor a văzut roşu direct

Mihai Popescu, ]n tricoul celor de la FCSB / Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Mihai Popescu a fost eliminat în prima repriză în FCSB – Petrolul! Fundaşul roş-albaştrilor a văzut roşu direct după o intrare la Alexandru Tudorie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Tudorie a sângerat în urma contactului cu Popescu, iar centralul Rareş Vidican a decis să îl elimine pe fundaş.

Mihai Popescu, eliminat în prima repriză în FCSB – Petrolul!

Popescu a sperat că centralul Rareş Vidican va întoarce decizia în urma consultării fazei cu VAR, dar acest lucru nu s-a întâmplat.

Anterior eliminării lui Mihai Popescu, Risto Radunovic l-a lovit cu cotul pe Rădulescu. Radunovic nu a primit nici măcar galben la acea fază.

Mihai Popescu a văzut finalul primei reprize din tunelul care duce spre vestiare. Fanii care se aflau în zonă i-au cerut autografe, iar Popescu le-a acordat, deşi fusese eliminat.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali l-a lăudat pe Mihai Popescu, pe care l-a adus de la Farul, după egalul cu CFR Cluj, scor 2-2. „Mihai Popescu m-a surprins plăcut. M-a impresionat. A urcat cu mingea la picior, cu curaj, mi-a plăcut de el”, declara Gigi Becali după CFR Cluj – FCSB 2-2.

Alex Băluţă a marcat unul dintre cele mai frumoase goluri ale sezonului! Execuţie de zile mari în meciul cu Petrolul

Alex Băluţă a marcat unul dintre cele mai frumoase goluri ale sezonului! Jucătorul FCSB-ului a reluat cu exteriorul după ce o minge a ajuns la el la peste 20 de metri de poartă.

Şutul lui Băluţă, cu exteriorul, s-a oprit în plasă. Portarul Petrolului, Zima, nu a avut nicio şansă să intervină.

Reclamă

Băluţă a reuşit să marcheze în fiecare dintre ultimele 3 meciuri disputate pentru FCSB în campionat. A înscris în victoria cu 2-0 cu UTA, apoi în meciul cu CFR Cluj, încheiat cu scorul de 2-2.

Gigi Becali l-a lăudat, recent, pe Alex Băluţă. El a spus că Băluţă şi-a câştigat momentan locul de titular la FCSB.

Când intră el e vijelie! De frică a jucat! Când vreau să joace bine, îl bag pe altul titular!”, a spus Gigi Becali la palat, despre Alex Băluţă.

FCSB are mare nevoie de puncte

În luptă pentru play-off, FCSB are mare nevoie de puncte. Cu o victorie cu Petrolul echipa patronată de Gigi Becali ar urca pe locul 8 în clasament.

FCSB avea numai 9 puncte în Liga 1 înaintea jocului de acasă cu Petrolul. Roş-albaştrii s-ar apropia la 2 puncte de Petrolul în cazul în care ar reuşi să câştige.

“Lupii galbeni” sunt momentan pe locul 6 în Liga 1. FCSB mai are de disputat o restanţă cu FC Botoşani.

Mâine jucăm acasă. Întâlnim o echipă care a arătat că se luptă cu toți adversarii. E un joc pe care vrem neapărat să îl câștigăm și să luăm puncte. Vom da tot ce avem mai bun pentru a ne face fanii fericiți. Știu că vor fi alături de noi mâine și îi vor încuraja pe băieți. Vrem să luăm cele 3 puncte”, a spus antrenorul FCSB-ului, Elias Charalambous, la conferinţa de presă organizată înaintea meciului cu Petrolul.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Citește și