Mihai Rotaru a avut o replică savuroasă pentru Gigi Becali, după ce patronul de la FCSB a declarat că va susține Universitatea Craiova în play-off-ul din acest sezon. Patronul oltenilor a mărturisit că va fi prieten cu omologul său de la FCSB doar dacă roș-albaștrii vor fi învinși de Rapid, în această rundă.
Universitatea Craiova s-a apropiat la doar două puncte de rivala FCSB, după victoria de pe terenul celor de la Sepsi. Oltenii îi vor înfrunta pe roș-albaștrii în runda viitoare, în Bănie.
Mihai Rotaru, replică pentru Gigi Becali
Mihai Rotaru era la curent cu declarațiile lui Gigi Becali, și astfel a afirmat că patronul de la FCSB îi va ajuta pe olteni cu adevărat doar în cazul în care trupa lui Elias Charalambous va pleca învinsă din Giulești.
Pentru Universitatea Craiova, o eventuală înfrângere a FCSB-ului cu Rapid ar fi ideală, deoarece ar avea șansa să-i depășească pe roș-albaștrii în clasament, cu o victorie în meciul direct din runda viitoare.
„Ne gândim la locul 3. Am văzut declarațiile domnului Becali, că a declarat că suntem prieteni. Îl rog să ia bătaie atunci de la Rapid. Atunci chiar vom fi prieteni”, a declarat Mihai Rotaru, pentru primasport.ro.
De asemenea, Mihai Rotaru a vorbit și despre victoria obținută de Universitatea Craiova pe terenul celor de la Sepsi. Acționarul din Bănie s-a arătat extrem de bucuros de rezultatul obținut de trupa lui Eugen Neagoe, mărturisind că se gândește la o clasare pe podium, la finalul sezonului, pentru a putea evolua în competițiile europene în stagiunea următoare.
„Nu visăm la titlu. Visăm la podium. Am spus-o de ceva timp. Am făcut câteva greșeli pe parcursul campionatului. Am condus la pauză cu CFR Cluj, eram pe primul loc dacă băteam și în meciul cu Farul.
Ușor, ușor, echipa va merge din ce în ce mai bine. Am jucat pe un teren greu. Am vorbit cu băieții înainte de meci. Le-am spus că vreau să fim bucuroși după meci, mai ales că avem și nunta lui Andrei Ivan duminică.
