Închide meniul

Mihai Stoica a anunţat o schimbare importantă în staff-ul FCSB! Ce se va întâmpla cu Mihai Pintilii din acest sezon

Alex Masgras Publicat: 30 iunie 2024, 9:39

Comentarii
Mihai Stoica a anunţat o schimbare importantă în staff-ul FCSB! Ce se va întâmpla cu Mihai Pintilii din acest sezon

Mihai Pintilii dă mâna cu Mihai Stoica, înaintea unui meci / Profimedia

Mihai Stoica a anunţat o schimbare importantă în staff-ul FCSB. Mihai Pintilii va fi, în mod oficial, noul antrenor secund al echipei, după ce fostul mijlocaş a luat licenţa A.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Astfel, Pintilii nu va mai fi delegatul echipei, iar acum va putea să dea şi indicaţii de la marginea terenului.

Mihai Stoica a anunţat o schimbare importantă în staff-ul FCSB! Ce se va întâmpla cu Mihai Pintilii din acest sezon

Din acest sezon, Mihai Pintilii va fi antrenor secund cu acte în regulă. Anunţul a fost făcut chiar de către Mihai Stoica, preşedintele Consiliului de Administraţie al celor de la FCSB. Pe 26 iunie, Pintilii a obţinut licenţa A, lucru care îi va permite în timpul meciurilor să se ridice de pe bancă şi să dea indicaţii.

“Da, a luat licența A, acum pe 26 iunie. El nu va mai fi delegat, va fi antrenor secund. Va putea da indicații în timpul meciurilor”, a declarat Mihai Stoica, la Prima Sport.

Primul meci oficial pentru Mihai Pintilii din postura de antrenor secund al celor de la FCSB va fi pe 4 iulie, în Supercupa României. Campioana României va întâlni câştigătoarea Cupei României, Corvinul Hunedoara. Meciul va avea loc pe stadionul Steaua.

Reclamă
Reclamă

Mihai Stoica a anunţat care sunt şansele României în faţa Olandei, la EURO 2024

Mihai Stoica a anunţat care sunt şansele României în faţa Olandei, la EURO 2024. Ca procente, Meme susţine că „Portocala Mecanică” e în faţă (55% – 45%), dar totul se poate schimba dacă echipa lui Ronald Koeman va evolua în faţa tricolorilor aşa cum a făcut-o în duelul cu Austria, echipa care a câştigat grupa cu Franţa şi Olanda.

Pe de altă parte, cuplul de fundaşi centrali format din Virgil van Dijk şi Nathan Ake e de speriat pentru ofensiva noastră. Cei doi sunt cotaţi la 40, respectiv 30 de milioane de euro şi joacă la două puteri ale Europei, Liverpool şi Manchester City.

”Depinde ce echipă a Olandei vom întâlni. Cea din meciul cu Austria nu a fost cine ştie ce. A părut că Austria poate da gol de câte ori vrea. Olanda este favorită certă, pentru că are câţiva jucători… Cred că Olanda este locul 1 în lume la fundaşi.

Reclamă

55 cu 45 în favoarea Olandei, echilibrat, pentru că am văzut ce nu credeam că voi vedea la echipa naţională. O echipă naţională care cred că are spirit. Sunt echipe cu jucători foarte valoroşi, dar pentru care acest turneu final poate că nu reprezintă apogeul carierei.

Cu Ucraina, la 3-0 nu am tras de timp. Asta a fost cel mai important, pentru că ne simţeam puternici. Olanda a fost net inferioară cu Austria, pentru că Austria are o organizare excepţională”, a spus Mihai Stoica, citat de Prima Sport.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
15:25
FIFA, schimbare majoră de nume după Mondialul Cluburilor! Ce se întâmplă cu vechea competiţiei
15:14
Dan Petrescu, anunț despre Louis Munteanu înainte de Rapid – CFR Cluj: „Îi urez baftă”
14:36
„Transferul lui e o prioritate”. Italienii, nou anunț despre viitorul lui Răzvan Marin
14:02
EXCLUSIVRapid i-a stabilit prețul lui Andrei Borza. Cât cer giuleștenii în schimbul fundaşului
14:00
LIVE VIDEOPrima etapă a sezonului de Super Rally e ACUM în AntenaPLAY
13:54
Ioan Andone, cucerit de noul jucător al lui Dinamo: „Va marca 12-14 goluri în 3-4 luni”
1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 Pe cine poate întâlni CFR Cluj în turul 3 preliminar Europa League! Traseu de coşmar pentru echipa lui Dan Petrescu 3 Noul jucător al lui Dinamo, convins de Ianis Hagi să semneze: „E unul dintre prietenii mei, mi-a vorbit de bine” 4 “Va fi titular!” Elias Charalambous trece peste decizia lui Gigi Becali! Anunțul antrenorului de la FCSB 5 VIDEOAlexandru Mitriţă, o nouă “dublă” fabuloasă în China. Victorie categorică în duelul cu alţi doi români 6 OFICIAL | Hakim Abdallah a semnat cu UTA Arad, la mai puţin de 24 de ore de când s-a despărţit de Dinamo
Citește și