Mihai Stoica a dezvăluit ce negocieri s-au purtat pentru Edjouma: „Au fost discuţii, dar nu recent! Se codeau la 1.200.000 de euro”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 6.02.2023, 22:03

Mihai Stoica, dezvăluiri despre coşmarul prin care trece Ionuţ Panţîru la FCSB

Mihai Stoica, în timpul unui meci / Profimedia

Mihai Stoica a dezvăluit ce negocieri s-au purtat pentru Edjouma, eroul celor de la FCSB în derby-ul cu CFR Cluj. Malcom Edjouma a marcat singurul gol al derby-ului din Gruia.

Mihai Stoica a recunoscut că s-au purtat negocieri pentru o eventuală plecare a lui Edjouma de la FCSB.

Mihai Stoica a dezvăluit ce negocieri s-au purtat pentru Edjouma

Au fost discuţii, dar nu recent. La momentul ăsta nu mai e nicio discuţie. Oamenii se codeau la 1.2 milioane (n.r. – de euro), deci Gigi (n.r. – Becali a declarat că a cerut mai mult, doar ca să refuze) e clar că a cerut mai mult ca să oprească speculaţiile. Că vine, pleacă, semnează, e, nu e„, a spus Mihai Stoica la orangesport.ro.

Gigi Becali i-a fixat noul preț lui Malcom Edjouma

Gigi Becali i-a fixat noul preț lui Malcom Edjouma după golul marcat în CFR Cluj – FCSB 0-1! Malcom Edjouma a marcat golul victoriei, pentru FCSB, în fața campioanei CFR Cluj.

Gigi Becali susține că, după golul marcat în derby-ul cu CFR Cluj, noul preț al lui Malcom Edjouma este de două milioane de euro.

„Edjouma, foarte bun! M-a sunat, ăsta, impresarul. I-am zis că acum nu mai vreau 1,4 milioane. Am cerut două milioane, pentru că nu vreau să-l dau”, a declarat Gigi Becali.

Malcom Edjouma a fost transferat de FCSB, în februarie 2022, de la FC Botoșani, pentru 330.000 de euro.

Malcom Edjouma, după CFR Cluj – FCSB 0-1: „E greu să îi dai gol CFR-ului! A fost foarte frig”

Malcom Edjouma a fost în culmea fericirii după CFR Cluj – FCSB 0-1. Malcom Edjouma a marcat singurul gol al derby-ului cu CFR Cluj. Mijlocaşul celor de la FCSB a finalizat cu eleganţă o pasă perfectă venită de la Octavian Popescu.

Malcom Edjouma a marcat singurul gol al partidei în minutul 88 şi a adus 3 puncte uriaşe pentru echipa sa. FCSB s-a apropiat la 6 puncte de liderul CFR Cluj. Edjouma a marcat 4 goluri în acest sezon al Ligii 1, pentru FCSB.

Sunt fericit şi este o victorie de 3 puncte. A fost extrem de dificil să dau gol pentru că CFR Cluj are o defensivă foarte bună. Sunt fericit că am reuşit să dau golul victoriei. Fiecare meci este important, acum ne gândim deja la viitorul meci. A fost foarte frig. Eu cred că a fost prea frig„, a spus Malcom Edjouma la digisport.ro.

CFR Cluj – FCSB 0-1. Roș-albaștrii au răpus campioana, în gerul din Gruia! Malcom Edjouma, eroul lui Mihai Pintilii

CFR Cluj – FCSB 0-1. Roș-albaștrii au răpus campioana, în gerul din Gruia! Malcom Edjouma a marcat unicul gol al derby-ului de la Cluj și a devenit eroul lui Mihai Pintilii. Mijlocașul francez a dat lovitura în minutul 88, după o pasă superbă oferită de Octavian Popescu.

Partida de la Cluj a început cu 10 minute întârziere din cauza unor probleme apărute la instalaţia de nocturnă a arenei Dr. Constantin Rădulescu.  Pe un gazon îngheţat şi o temperatură cu multe grade minus, prima repriză a întâlnirii a fost una alertă, dominată de echipa bucureşteană şi cu intervenţii excelente ale celor doi portari: Scuffet (CFR Cluj) şi Târnovanu (FCSB).  În repriza secundă ritmul jocului a mai scăzut, gazdele au dominat, dar cei care au înscris au fost bucureştenii.

Edjouma l-a deschis pe Octavian Popescu în careul clujean, acesta a pasat tot lui Edjouma, care a înscris cu o scăriţă în minutul 88. Până la final s-a mai remarcat arbitrul Sebastian Colţescu, acesta arătându-i cartonaşul galben lui Octavian Popescu, pentru că bucureşteanul – înlocuit, a salutat galeria echipei FCSB în drumul său spre banca de rezervă.

FCSB are 44 de puncte şi este pe locul 4, în timp ce echipa campioană, CFR Cluj, are 50 de puncte şi este lider în clasament.

Se califică FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?

19:30

LIVE VIDEOCursa de sprint din Formula 2 din Belgia este ACUM în AntenaPLAY! Vreme ploioasă la Spa

19:25

UPDATETeam România la Jocurile Olimpice 2024 – ziua 1. Performanțe obținute de tricolori la canotaj, tenis şi tenis de masă!

19:19

Jaqueline Cristian, victorie fabuloasă cu Caroline Garcia! Performanță uriașă! Irina Begu și Ana Bogdan, eliminate de la JO 2024

18:36

Bernadette Szocs şi Ovidiu Ionescu s-au calificat în sferturi la dublu mixt, la Jocurile Olimpice 2024! Victorie superbă la Paris

18:28

Helmut Duckadam a analizat-o pe FCSB și l-a readus cu picioarele pe pământ pe Gigi Becali: „Champions League? Să fim serioși!”

18:02

VIDEOMax Verstappen, cel mai rapid pilot din calificările MP al Belgiei, nu va pleca din pole! Cursa e duminică (Antena 1, 15:45)

1 FotoFotografie de colecţie cu Gică şi Ianis Hagi, pe ringul de dans! Elena Hagi a postat totul: „Ne-am distrat!”s 2 FotoScoţienii anunţă că Ianis Hagi s-a înţeles că noua echipă: „Este clar!” Salariul uriaş pe care îl va aveas 3 FotoGeorgina Rodriguez a încins internetul alături de Cristiano Ronaldo. Imaginea virală cu cei dois 4 VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu al Ungariei! Cursa e duminică, de la ora 15:45, pe Antena 1 şi în AntenaPLAYs 5 FotoKira Hagi, mesaj emoţionant la 10 zile de la nunta lui Ianis Hagi: „Puterea unui ‘pentru totdeauna’ rostit în şoaptă!”s 6 FotoNeymar a devenit tată pentru a treia oară! Helena s-a născut la începutul acestei lunis

Horoscopul lunii august 2024. Nativii sunt tot mai dornici să-și găsească marea dragoste

Zodii norocoase care pot experimenta abundență financiară pe 27 iulie 2024. Conturile lor vor crește considerabil