Mihai Stoica, anunţ despre viitorul lui Florinel Coman şi Darius Olaru: “Ar fi o lovitură!”. De ce se teme de Dan Şucu

Iulian Focșăneanu Publicat: 30 decembrie 2023, 15:16

Comentarii
Mihai Stoica, anunţ despre viitorul lui Florinel Coman şi Darius Olaru: Ar fi o lovitură!. De ce se teme de Dan Şucu

Florinel Coman şi Darius Olaru, în timpul unui meci / Profimediaimages

Mihai Stoica a făcut un anunţ vehement despre viitorul lui Florinel Coman şi Darius Olaru. Cei mai buni marcatori ai FCSB-ului au clauze de reziliere accesibile, de 5 milioane de euro, dar oficialul liderului din Liga 1 nu este îngrijorat de o posibilă plecare a lor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

MM a ţinut să afirme că, în perioada de mercato de iarnă, sunt puţine echipele care sunt dispuse să achite sume importante. Totuşi, a ajuns să se teamă de Dan Şucu, care a “aruncat” cu bani în finalul acestui an. Patronul Rapidului a achitat 1 milion de euro pentru Ermal Krasniqi de la CFR Cluj şi 300.000 de euro pentru Florent Hasani de la FK Tirana.

Mihai Stoica, anunţ despre viitorul lui Florinel Coman şi Darius Olaru

Preşedintele Consiliului de Administraţie de la FCSB speră ca “Mbappe” Coman şi Olaru să rămână la FCSB cel puţin până în vară.

Sportiv da, ar fi o lovitură, da nu cred că se va întâmpla asta (n.r. să plece Darius Olaru şi Florinel Coman). Eu, în continuare, cred că sunt sume mari. Plus că în iarnă nu prea se dau aşa bani mulţi.

Acum, la noi (n.r. – în România), văd că se dau sume mari. Dă Rapidul”, a declarat Mihai Stoica la orangesport.ro.

Reclamă
Reclamă

Darius Olaru este golgheterul Ligii 1, cu 10 reuşite. Monza, Anderlecht şi Gent sunt echipele care şi-au manifestat interesul să îl transfere pe căpitanul FCSB-ului încă din această pauză competiţională.

Şi Florinel Coman este monitorizat de mai multe echipe importante din Europa. “Mbappe” de la FCSB a avut oferte din Portugalia şi este şi pe lista lui Rangers.

Florinel face un sezon excepţional. Are 9 goluri şi 8 pase decisive în cele 19 meciuri din Liga 1 în care a jucat.

Reclamă

Presa din Belgia a anunţat o luptă strânsă pentru transferul lui Darius Olaru

Site-ul voetbalnieuws.be anunţă că Anderlecht şi Gent îl vor pe Darius Olaru, mijlocaşul român fiind o ţintă pentru cele două echipe în perioada de mercato din această iarnă.

Cu toate acestea, preţul pentru Olaru poate reprezenta o problemă pentru Gent, ceea ce o face favorită pe Anderlecht pentru semnătura căpitanului de la FCSB. Gigi Becali, patronul roş-albaştrilor, nu este dispus să îl lase pe Olaru să plece pentru o sumă mai mică de 7 milioane de euro.

Anderlecht și Gent, la ‘gâtul’ una alteia în următoarele luni. Cele două s-ar putea confrunta și în perioada de transferuri, cu Darius Olaru pe lista de mercato a amândurora.

Prețul solicitat pentru Olaru ar putea fi peste bugetul lui Gent, care are resurse limitate, însă Anderlecht și-ar putea permite să plătească”, au scris cei de la voetbalnieus.be.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește Cristi Chivu să facă dubla campionat - Cupa Italiei cu Inter?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:20

FotoBNR va lansa două monede pentru Steaua Bucureşti, la 40 de ani de la câştigarea Cupei Campionilor Europeni

10:45

Zeljko Kopic, la ora adevărului. Ar putea ajunge antrenor la FCSB? “Am tot respectul pentru Gigi Becali”

10:42

Dumitru Dragomir, sfat pentru Dan Şucu! A numit antrenorul ideal pentru Rapid: “Îi dai 20.000 de euro”

10:11

Protest în masă la o echipă din Liga a 2-a. Șapte jucători nu fac deplasarea din cauza restanțelor salariale

10:02

Neymar, scandal cu fiul lui Robinho la antrenament! Fostul star de la Barcelona, acuzat că l-a pălmuit pe puştiul de 18 ani

9:44

VideoToată lumea la World Cup 2026, toată lumea la Antena! Povestea ultimelor finale de la Cupă Mondială

1 Prima decizie luată de Kyros Vassaras, după scandalul de arbitraj de la Universitatea Craiova – Dinamo 2-1 2 “Ce-aveţi, mă?” Dialog halucinant între arbitrii din camera VAR la faza golului oltenilor, marcat din offside! 3 Cristi Chivu a plecat din conferinţă, după ce a devenit campion cu Inter. Cum şi-a explicat gestul rar: “Aţi înţeles momentul” 4 Gigi Becali îl va da afară de la FCSB, dar jucătorul e la mare căutare: “Cu un CV ca al lui, multe echipe îl vor” 5 “Pot să plângă”. Steven Nsimba, mesaj plin de tupeu după golul din offside marcat în Craiova – Dinamo 6 Reacţia surprinzătoare a CCA după ce Universitatea Craiova a învins-o pe Dinamo cu un gol din offside!
Citește și