Mihai Stoica râde de CFR Cluj după înfrângerea cu Hermannstadt: „De asta e frumos fotbalul!”

Alexandru Ivan Publicat: 20 decembrie 2022, 22:59

Mihai Stoica, FCSB

Mihai Stoica, în timpul unui meci disputat de FCSB / Profimediaimages

Mihai Stoica a avut o reacție ironică după înfrângerea rivalei CFR Cluj în fața lui Hermannstadt, în etapa a 21-a din Liga 1.

MM Stoica e fericit la final de 2022. Rivala CFR Cluj a pierdut cu Hermannstadt pe teren propriu, iar diferența față de FCSB a rămas de șase puncte. Managerul general al roș-albaștrilor a ironizat echipa lui Dan Petrescu!

Mihai Stoica, reacție ironică după CFR Cluj – Hermannstadt 0-1

„De asta e frumos fotbalul!”, a scris Mihai Stoica, pe Facebook.

FC Hermannstadt a învins-o pe CFR Cluj cu scorul de 1-0. Unicul gol al partidei a fost marcat de Bejan, în al patrulea minut de prelungire al reprizei secunde.

În urma acestui meci, Hermannstadt urcă pe locul 6 din Liga 1, cu 33 de puncte obținute după 21 de meciuri jucate.

De cealaltă parte, CFR Cluj rămâne pe locul 2, cu 44 de puncte.

Dan Petrescu și-a criticat jucătorii

Antrenorul campioanei României crede că fotbaliștii săi nu au fost concentrați la meci. „Bursucul” nu va sta liniștit de Sărbători din cauza acestui eșec.

„Am făcut și eu greșeli, nu trebuia să fac nicio schimbare. A fost un fantastic, care se încheie așa urât. Vacanța va fi altfel decât voiam. E o înfrângere care va rămâne acolo. Nu mai e vacanță dacă pierzi la ultimul meci. I-am certat pentru că nu știam ce făceau acolo, Kolinger nu are voie să ia al doilea galben, Yeboah nu știu ce căuta. E singura zi în care n-am exersat faze fixe, pentru că era prea frig. Toți erau cu capul în vacanță. După meciul cu FCSB nu s-au mai concentrat, Dumnezeu ne-a dat ce am meritat. Ei au știut ce să facă, l-au pregătit bine. Felicitări Hermannstadt! Asta era dorința mea, victoria, altceva nu-mi doresc. Doar sănătate!”, a spus Dan Petrescu, conform digisport.ro.

Mario Camaro, la un pas să izbucnească în lacrimi

Căpitanul campioanei României a fost demoralizat după înfrângerea surpriză suferită de CFR Cluj la ultima partidă din 2022. Camora a spus că prestația ardelenilor a fost „penibilă”.

„Nu a fost faza golului. Azi am fost penibili! Echipa nu a jucat nimic! Nu puteam să ținem de minge! Nu a fost bine! Nu a fost ziua noastră, a fost foarte greu de digerat. Noi am vorbit și înainte de meci, am studiat adversarul, s-au apărat foarte bine, poate au avut mai multă dorință ca noi. E greu să vorbesc acum, sunt foarte supărat că am pierdut. Voiam să fim pe primul loc de Sărbători, trebuie să ne odihnim acum”, a spus Mario Camora.

0:09 Costel Gâlcă, după ce echipa lui a învins-o în prelungiri pe Rapid: „Puteam câștiga la 3 goluri diferență” 29
23:52
Basarab Panduru l-a atacat pe Dan Şucu: „Te faci de râs, te-ai trezit că nu vinzi mobilă aici!”
29
23:50
VIDEOPreston North End – Leicester City 0-3 a fost în AntenaPLAY. Oaspeţii au făcut spectacol total în Championship
29
23:41
„Nu trebuie să acordăm atenţie rezultatelor” Bogdan Lobonţ, reacţie surprinzătoare după Rapid – Universitatea Craiova 1-2
29
23:36
Mircea Lucescu, semnal de alarmă pentru Rapid: „E imposibil să câştigi aşa campionatul”! Sfatul pe care i l-a dat lui Dan Şucu!
29
23:00
Corona Braşov a scris istorie în voleiul românesc şi a câştigat titlul naţional
29
22:57
Scene halucinante după Rapid – Universitatea Craiova 1-2! Iacob a sărit să îl bată pe un suporter! Reacţia lui după incident
29
22:46
Universitatea Craiova a învins-o pe Rapid în prelungiri şi a urcat pe locul 2 în play-off! Cum arată acum clasamentul
29
22:37
Cum a fost surprinsă Diana Şucu după golul lui Rapid, în timp ce Daniel Niculae îl îmbrăţişa pe Dan Şucu
29
22:35
Rafael Nadal s-a calificat în optimi la Madrid. Gest de mare campion al „Matadorului”