Mihai Stoica, reacţie imediată când l-a auzit pe Dan Petrescu că a cerut noi transferuri la CFR Cluj: „De ce ai făcut asta?”

Iulian Focșăneanu Publicat: 31 iulie 2022, 8:22

Mihai Stoica, FCSB

Mihai Stoica, într-o conferinţă de presă / SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

• CFR Cluj – CS Mioveni 4-2
  • Mihai Stoica i-a dat replica lui Dan Petrescu

Mihai Stoica a avut o reacţie imediată după declaraţiile oferite de Dan Petrescu la finalul meciului CFR Cluj – CS Mioveni, scor 4-2, din etapa a 3-a a Ligii 1. Managerul general al lui FCSB l-a arătat cu degetul pe antrenorul campioanei.

„Bursucul” a anunţat că îşi doreşte noi transferuri în următoarele zile. A cerut conducerii să îi aducă un jucător până la meciul cu Şahtior Soligorsk, de joi, din UEFA Conference League.

Mihai Stoica, reacţie imediată după discursul lui Dan Petrescu

MM l-a întrebat pe Petrescu, în direct, de ce a renunţat la doi jucători, în condiţiile în care cere „întăriri” în ofensivă. Nu îşi explică de ce Marko Dugandzic şi Valentin Costache au plecat din Gruia şi au semnat cu Rapid.

Eu altceva am remarcat. Dan Petrescu a spus că face şi vrea multe transferuri. Din cele foarte multe transferuri, Mistrati, Brucic, Braun, Muhar, Scuffet, Kolinger şi Jefte, au jucat doar Jefte si portarul (n.r. Scuffet).

În rest a jucat doar echipa de anul trecut. Dacă mai vrei transferuri, atunci de ce i-ai dat pe Dugandzic şi pe Costache (n.r. la Rapid)”, a declarat Mihai Stoica pentru orangesport.ro.

Dan Petrescu a cerut un transfer de urgenţă la finalul meciului cu CS Mioveni. Îşi doreşte să i se aducă un atacant pentru a-şi rezolva problemele.

S-au mai schimbat jucătorii, nu mai sunt aceeaşi jucători şi e normal. Să nu uităm că am venit 10 ore din Andorra, sunt şi ceva probleme de lot. Mai e nevoie de 1-2 jucători în atac. După plecarea lui Dugandzic căutăm să aducem un jucător înaintea meciului din Europa. Dacă Buş nu e niciodată bine de 3 luni şi Birligea de 2 luni… până revin ei nu mai suntem prin Europa„, a spus Petrescu.

CFR Cluj – CS Mioveni 4-2. Campioana a învins ultima clasată şi nocturna!

Bogdan Rusu a deschis scorul încă din minutul 7, după o eroare uriaşă a lui Mihai Bordeianu. Mijlocaşul lui Dan Petrescu s-a revanşat în minutul 35, când i-a oferit o pasă decisivă lui Gabriel Debeljuh. Atacantul croat a restabilit egalitatea şi chiar a întors scorul, trei minute mai târziu.

În prelungirile primei reprize, Camora a scos un penalty, acordat de abitru abia după ce a revăzut faza cu sistemul VAR. Ciprian Deac şi-a asumat răspunderea şi a înscris cu o execuţie plasată perfect.

Problemele ardelenilor au început cu adevărat după o oră de joc, când Bogdan Rusu a marcat din nou. Şi-a trecut în cont „dubla”. Patru minute mai târziu, nocturna a picat în Gruia şi meciul a fost întrerupt. Jucătorii au ajuns la cabine, iar organizatorii au reuşit să facă din nou lumină după aproximativ 40 de minute.

Ovidiu Hoban a risipit cu adevărat emoţiile în minutul 72, când a punctat cu un şut deviat. Nu mai marcase de pe 4 februarie 2021, când o ajuta pe CFR Cluj să câştige un meci cu Viitorul, scor 2-1.

CFR Cluj a reuşit în cele din urmă să se impună cu 4-2 şi să bifeze a doua victorie stagională. A mai învins-o pe Rapid, în prima etapă, cu 1-0. Etapa trecută, trupa lui Dan Petrescu s-a încurcat cu FC U Craiova 1948 şi a cedat cu 1-3.

A procedat bine Istvan Kovacs când l-a eliminat pe Araujo, în Barcelona - PSG?

23:57
Câţi bani a câştigat Corvinul Hunedoara, după calificarea istorică în finala Cupei României
17
23:25
„S-ar potrivi!” Mesaj clar despre posibilul transfer de vis al lui Dennis Man la Borussia Dortmund
17
23:20
Corona Brașov este campioana României la hochei! Echipa de sub Tâmpa a reușit o „triplă” istorică
17
22:55
Anunţ teribil pentru Simona Halep! Motivul pentru care ar putea să nu primească wild card la Roland Garros
17
22:41
Sorin Cârțu l-a luat la țintă pe jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB! Avertisment pentru patronul roș-albaștrilor
17
22:12
Bernadette Szocs – Manyu Wang, LIVE VIDEO (13:00, AntenaPLAY), în optimile Cupei Mondiale de tenis de masă Macao 2024
17
22:07
„Finalele se câștigă!” Florin Maxim a uimit pe toată lumea după ce Corvinul s-a calificat în finala Cupei României!
17
21:37
Cum le-a dat Corvinul o lovitură uriașă cluburilor din playoff! Ce înseamnă calificarea echipei din Liga a 2-a în finala Cupei
Mihai Stoica, uluit de un titular al lui Edi Iordănescu din România - Irlanda de Nord 1-1
Liga Campionilor • 17 apr., 10:48
„Se petrec multe sub ochii lui Horațiu!” Aroganţa supremă a lui Mihai Stoica, după ce Atletico Madrid a fost eliminată din Ligă
Liga 1 • 16 apr., 11:14
Mihai Stoica a anunţat că Gigi Becali a renunţat la transferul unui star din Liga 1: „N-are niciun sens să insistăm!”
Dumitru Dragomir a dat verdictul despre cel mai valoros jucător din Liga 1
Liga 1 • 16 apr., 10:25
„E peste Coman, e de nivelul lui Drăguşin!” Dumitru Dragomir a dat verdictul despre cel mai valoros jucător din Liga 1
Mihai Stoica a dezvăluit cum va arăta echipa de Champions League a FCSB-ului
Liga 1 • 16 apr., 10:00
Cum va arăta echipa de Champions League a FCSB-ului! Gigi Becali transferă cinci jucători după câştigarea titlului
Ce se întâmplă la FCSB, imediat după câştigarea matematică a titlului
Liga 1 • 16 apr., 8:49
Ce se întâmplă la FCSB, imediat după câştigarea matematică a titlului! Apel de urgenţă: „Avem deschidere totală!”