Închide meniul

Mihai Stoica, uluit de răbufnirea lui Mirel Rădoi, după Chindia – Universitatea Craiova 1-1: “Eu îl ştiam un tip echilibrat”

Viviana Moraru Publicat: 30 noiembrie 2022, 8:19

Comentarii
Mihai Stoica, uluit de răbufnirea lui Mirel Rădoi, după Chindia – Universitatea Craiova 1-1: Eu îl ştiam un tip echilibrat

Mihai Stoica, în timpul unui meci / Profimedia

Mihai Stoica s-a arătat uluit de răbufnirea lui Mirel Rădoi, de la finalul meciului Chindia – Universitatea Craiova 1-1. Managerul general de la FCSB susţine că tehnicianul oltenilor este o persoană echilibrată, însă presiunea pusă în Bănie este una mult prea mare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Universitatea Craiova a pierdut victoria în ultimul minut în faţa trupei lui Toni Petrea. După ce Valentin Creţu a deschis scorul, în minutul 13, Daniel Popa a reuşit să egaleze in extremis, în minutul 90. La finalul meciului, Mirel Rădoi s-a arătat extrem de nervos.

Mihai Stoica, uluit de răbufnirea lui Mirel Rădoi de la finalul meciului Chindia – Universitatea Craiova

Mihai Stoica a fost surprins de reacţia extrem de nervoasă a lui Mirel Rădoi. Managerul general de la FCSB susţine că astfel de reacţii apar în urma faptului că echipa nu are rezultatele dorite de antrenor, chiar şi după ce s-au luat anumite măsuri precum excluderea din lot a anumitor jucători importanţi.

“Nu aş da vina pe Mirel Rădoi. Oamenii, probabil, că nu au fost nevinovaţi dacă au fost luate măsuri aşa dure împotriva lor. Da… Probabil că nervii lui Rădoi au fost întinşi la maxim pentru că el este un fel de ”Big Brother” cu fotbaliştii. Eu îl ştiam un tip echilibrat, care îşi cenzurează emoţiile, probabil există o presiune suplimentară… cauzată de faptul că au fost luate anumite măsuri.

Presiunea vine pentru că ai luat o decizie, aştepţi să vezi rezultatele de după şi rezultatele echipei sunt cum sunt. De când sunt în fotbal nu am văzut să iei o decizie şi să nu existe repercusiuni. Eu îl cunosc pe Mirel, nu e genul care s-ar crampona într-un contract. Rotaru şi l-a dorit foarte mult… ştiu eu asta.

Reclamă
Reclamă

(n.r. după flash-ul lui Rădoi). Eu nu cred că face stânga… fără să ştie dreapta. Eu ştiu că Universitatea Craiova este foarte bine organizată. Nu îmi vine să cred că Mihai Rotaru nu ştie de acest gen de discurs. Eu cred că acest gen de discuţie s-a purtat în cadrul clubului“, a declarat Mihai Stoica, la orangesport.ro.

Mirel Rădoi, un car de nervi după Chindia – Universitatea Craiova 1-1

Mirel Rădoi a oferit prima reacție după Chindia – Universitatea Craiova 1-1. Antrenorul oltenilor a fost un car de nervi la finalul partidei. A recunoscut că jucătorii nu se ridică la nivelul așteptărilor sale. I-a înțepat din nou pe cei patru excluși din lot, sugerând că nu se antrenează suficient.

„S-a terminat cu un scenariu negru pe care nici următorul adversar nu îl avea în minte. Am pierdut două puncte, greșeli inadmisibile. Poate astea sunt limitele noastre. Sunt supărat pe jucători, nu au voie să facă analiza arbitrajului. Screciu e vinovat în momentul ăsta, dar nu putem spune că din cauza lui am pierdut două puncte. Are de învățat și la fel și noi. Suntem ridicoli să nu facem analiză? Am fost și eu la echipa națională și la tineret și n-am ajuns întâmplător acolo. Pentru mine problemele sunt altele, avem momente când ne retragem deliberat, nu știu de unde vine această teamă.

Reclamă

E treaba lor dacă sunt obișnuiți în alt fel. Nu cred că până acum nu fost disciplină, amenzile sunt mai mari acum. E treaba lor, pot să facă ce vor. Nu am nimic cu nimeni, nu am nimic cu persoana Hanca, cu persoana Ivan, cu persoana Markovic, cu persoana Vînă, eu am cu sportivii. Nu am cum să am ceva personal doar că am visat urât peste noapte. Nu putem să facem în trei luni ce n-au făcut alții în 31 de ani. Lucrurile se vor rezolva, jucătorii vor fi evaluați, în iarnă vor fi schimbări. Eu nu accept să stau să am emoții pentru play-off. E clar că avem o problemă din punct de vedere mental”, a spus Mirel Rădoi, după meci, conform digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ar trebui păstrat Dennis Politic la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:36 5 feb.
“Ne-am atins obiectivul!” Elias Charalambous încrezător în şansele FCSB pentru play-off. De ce nu a jucat Ngezana
23:15 5 feb.
BREAKING NEWSDennis Politic a plecat de la FCSB! Anunțul făcut de campioana României
23:12 5 feb.
Salariu dublat pentru un titular de la FCSB, după victoria cu Botoșani. Anunțul lui Gigi Becali: „Asta e promisiunea”
23:09 5 feb.
VideoIftime: “Suntem cu apa până la gât!” De ce nu mai crede în play-off
22:56 5 feb.
Gigi Becali a spus de ce l-a lăsat pe bancă pe Daniel Bîrligea, în FCSB – Botoșani 2-1: „Eu sunt stăpân, restul slujitori”
22:56 5 feb.
Darius Olaru rămâne cu picioarele pe pământ, după victoria cu Botoșani: „Ne-am făcut meciul singuri greu”
1 Dennis Politic pleacă de la FCSB, dar rămâne în Liga 1! Echipa cu care va semna 2 BREAKING NEWSAdrian Mititelu a câștigat procesul pentru palmaresul Universității Craiova! Lovitură pentru Rotaru 3 FotoAfacerea uriaşă pe care Gigi Becali se chinuie să o vândă de ani buni: “M-am gândit să îi dau în judecată” 4 Destinaţie surpriză pentru portarul FCSB. Gigi Becali îşi dă acordul: “Eu spun că vrea” 5 Daniel Pancu a anunțat în direct noul transfer al lui CFR Cluj. Jucătorul asociat cu FCSB semnează cu rivala 6 “Mititelu nu a avut nimic” Prima reacţie din partea Universităţii Craiova după decizia privind palmaresul
Citește și