Închide meniul

Mircea Lucescu dă lovitura! Dinamo Kiev, ofertă de 1.2 milioane de euro pentru Daniel Paraschiv

Iulian Focșăneanu Publicat: 8 februarie 2023, 18:18

Mircea Lucescu dă lovitura! Dinamo Kiev, ofertă de 1.2 milioane de euro pentru Daniel Paraschiv

Mircea Lucescu, în timpul unui meci / Profimedia

Mircea Lucescu dă lovitura pe piaţa transferurilor şi este pe punctul de a-l aduce la Dinamo Kiev pe Daniel Paraschiv. Atacantul de 23 de ani este al treilea golgheter al Ligii 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Paraschiv face sezonul vieţii la Hermannstadt. A înscris 10 goluri în această ediţie de campionat, tot atâtea câte au Denis Alibec (Farul) şi Sebastian Mailat (FC Botoşani). Numai Marko Dugandzic (15 goluri) şi Andrea Compagno (14 goluri) stau mai bine.

Mircea Lucescu dă lovitura! Dinamo Kiev l-a ofertat pe Daniel Paraschiv

Potrivit gsp.ro, Mircea Lucescu este pe punctul de a-l transfera pe atacantul lui Hermannstadt. Dinamo Kiev e dispusă să achite 1.2 milioane de euro. Ucrainenii sunt pregătiţi să achite suma dintr-o singură tranşă.

Dinamo Kiev ar urma să plătească şi mai multe bonusuri de obiectiv, în cazul în care Daniel Paraschiv va confirma la echipa lui “Il Luce”. Mutarea ar urma să se realizeze în această săptămână.

Paraschiv a debutat cu gol şi la echipa naţională. A atras astfel atenţia maghiarilor de la MOL Fehervar, care au făcut o propunere cu mult mai mică decât cea a lui Dinamo Kiev, mai exact 700.000 de euro. Au mai existat oferte pentru golgheterul sibienilor din Franţa, Italia, Belgia, dar şi de la Universitatea Craiova.

Reclamă
Reclamă

Cota lui Daniel Paraschiv este într-o continuă creştere. A ajuns la 800.000 de euro, potrivit Transfermarkt.

Golgheterul lui Hermannstadt visează la un transfer în Premier League

Părinţii şi fratele lui Paraschiv sunt născuţi în Republica Moldova. Echipa de Champions League din Moldova, Sheriff Tiraspol, vrea să-l transfere. Jucătorul de la Hermannstadt are un alt vis. Speră să ajungă să joace în campionatul “bogaţilor”, Premier League.

Nu prea sună tentant, obiectivul meu principal este Premier League. (Reporter: Cu cine ai vrea să fii coleg?) Poate cu Gabriel Jesus de la Arsenal, în atac. Aş vrea să fac un parteneriat letal cu el„, a declarat Paraschiv pentru AntenaSport.

Reclamă

Daniel Paraschiv a avut un debut fabulos la naţionala României. Atacantul de 23 de ani a făcut show imediat după ce a fost trimis pe teren de Edi Iordănescu, în amicalul Moldova – România.

Jucătorul lui Hermannstadt a fost una dintre marile surprize pregătite de selecţionerul reprezentativei noastre. A intrat în minutul 70 al meciului de la Chişinău, ultimul test al tricolorilor înaintea preliminariilor EURO 2024.

Paraschiv l-a înlocuit pe George Puşcaş şi a scos penalty la prima atingere. La 18 secunde după ce aşi-a făcut apariţia pe teren, tânărul jucător a fost faultat de un adversar şi a scos un penalty.

Tot el şi-a asumat răspunderea de a executa lovitura de la 11 metri. Daniel Paraschiv a executat fără greşeală şi a înscris la un minut după ce a debutat la prima reprezentativă.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:43 1 iun.

EXCLUSIVDenis Alibec sună adunarea înaintea meciului cu Austria! Obiectivul tricolorilor : “Vom da totul”

23:33 1 iun.

Vasile Miriuţă a găsit vinovaţii pentru retrogradarea echipei sale! Şi-a anunţat plecarea: “E greşeala lor”

23:30 1 iun.

Ianis Zicu nu şi-a putut stăpâni lacrimile după ce Metaloglobus a promovat: “Niciodată nu m-am bucurat aşa”

23:20 1 iun.

Mihai Bordeianu a izbucnit lacrimi! Fostul campion al României s-ar putea retrage: “Să ne uităm în oglindă”

22:48 1 iun.

Metaloglobus – Poli Iași 1-0. Echipa lui Ianis Zicu a promovat în Liga 1. Dezastru pentru moldoveni

22:15 1 iun.

Max Verstappen riscă să fie suspendat după ciocnirea cu George Russell, din Marele Premiu al Spaniei

1 FotoLuis Enrique, omagiu emoţionant pentru fiica lui decedată după ce a câştigat Liga Campionilor cu PSG! 2 FotoReacţia iubitei lui Istvan Kovacs după ce arbitrul român a condus de la centru finala Ligii Campionilor! 3 Charles Leclerc, replică pentru Max Verstappen! Olandezul a vrut penalizarea pilotului de la Ferrari 4 Mesajul FRF pentru Istvan Kovacs! Au reacţionat imediat după finala PSG-Inter+Gestul arbitrului din finalul meciului 5 Genoa a anunţat transferul oficial al lui Nicolae Stanciu. Mesaj superb în limba română 6 Nota pe care a primit-o Istvan Kovacs în L`Equipe! 10 pentru Doue şi Luis Enrique, după PSG – Inter 5-0
Citește și