Închide meniul

Mirel Rădoi, criticat de Florin Răducioiu și Basarab Panduru: “Nu ai avut nicio ocazie şi dai vina pe arbitru!” / “Ce ai jucat azi o să joci și în continuare?”

Dragoș Vasile Publicat: 12 septembrie 2022, 8:27

Comentarii
Mirel Rădoi, criticat de Florin Răducioiu și Basarab Panduru: Nu ai avut nicio ocazie şi dai vina pe arbitru! / Ce ai jucat azi o să joci și în continuare?

Mirel Rădoi, în timpul unui meci pentru Universitatea Craiova / FLAVIU BUBOI / MEDIAFAX FOTO

Mirel Rădoi a fost criticat de Florin Răducioiu și Basarab Panduru la finalul meciului CFR Cluj – Universitatea Craiova 2-0. Oltenii au dominat confruntarea din Gruia, dar au pierdut după Karlo Muhar a marcat un gol superb, iar şi Valerică Găman a „reuşit” un autogol incredibil.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Fostul selecţioner a avut o părere negativă despre arbitraj, pe care îl compară cu cel din urmă cu 20 de ani, de pe vremea când el încă activa ca fotbalist profesionist.

Mirel Rădoi, criticat de Florin Răducioiu și Basarab Panduru

„Pe Ancelotti nu l-am auzit niciodată dând vina pe arbitru, chiar nu. Mie nu îmi plac acești antrenori. Nu are rost să faci asta, echipa ta în această seară aproape nu a avut nicio ocazie de gol.

A fost lentă, previzibilă. Va fi greu să își îndeplinească obiectivul. E ceva greșit în sistem, ceva nu este în regulă. Nu-mi permit să îi dau sfaturi, dar nu funcționează tactica cu 3 fundași centrali”, a declarat Florin Răducioiu, potrivit orangesport.ro.

“Adică ce ai jucat astăzi ca să vrei să joci și în continuare? Mai aproape de realitate ar fi fost să spună că nu mai vrea să joace așa niciodată. Nu e ok deloc”, a completat şi Basarab Panduru.

Reclamă
Reclamă

Mirel Rădoi: „Ne întoarcem în urmă cu 20 de ani!”

Mirel Rădoi a oferit primele declaraţii după înfrângerea suferită de Universitatea Craiova, în faţa celor de la CFR Cluj. Antrenorul oltenilor a fost nemulţumit de arbitrajul partidei din Gruia şi de jocul prestat de elevii săi.

CFR Cluj s-a impus cu 2-0 în faţa celor de la Universitatea Craiova. Scorul final a fost stabilit încă de la pauză, după golul superb marcat de Karlo Muhar şi autogolul incredibil „reuşit” de Valerică Găman.

„Sunt supărat pentru rezultat şi pentru greşeli. Prefer să pierd astfel, de maniera asta, decât să câştig aşa. Au fost două goluri cadou, sper să remediez aceste greşeli pentru că se văd pe tabela de marcaj. Nu este singura partidă în care avem probleme în ultima zonă. Adversarii caută duelurile fizice, a trebuit să schimbăm din mers.

Reclamă

Ar trebui siguranţă în orice moment. Când încerci să iniţiezi de la portar, orice greşeală te poate costa. Noi am discutat ca pasele înapoi să nu fie pe cadrul porţii, ţinând cont şi de teren. Din păcate aşa s-a întâmplaz azi.

Din punctul meu de vedere arbitrajele astea le-am prins când eram eu jucător. Maniera asta o ştiu de când eram jucător. Dar nu asta a dus să pierdem noi acest meci. Să ne întoarcem 20 de ani înapoi, îmi este greu să văd aşa ceva.

Eu cred că este cea mai strânsă luptă la nivel de Superligă. Oricine poate bate pe oricine, eu nu am obiectiv titlul. Noi va trebui să ne calificăm în primele 6. Dacă vorbim de titlu, vorbim degeaba. Când sunt greşeli atât de mari, e greu să ne gândim la titlu sau la locul 2″, a declarat Mirel Rădoi, la Digi Sport.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica FCSB în turul doi preliminar din Champions League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:36 12 iul.
“Asta mi-am propus” Reacţia lui Alex Dobre după ce a fost omul meciului în FC Argeş – Rapid 0-2!
0:30 12 iul.
“Mai stai la Rapid?” Răspunsul lui Andrei Borza, după ce s-a vorbit despre oferte uriaşe pentru el!
0:19 12 iul.
Victor Angelescu, după FC Argeş – Rapid 0-2: “Am avut penalty clar”! A propus un jucător la echipa naţională
0:09 12 iul.
“Ce s-a schimbat cu venirea lui Gâlcă?” Răspunsul lui Denis Ciobotariu după FC Argeş – Rapid 0-2
0:02 12 iul.
“Trebuie să arătăm altfel” Costel Gâlcă, nemulţumit după victoria cu Argeş! A cerut transferuri la Rapid
23:34
“Am văzut o imagine rară, aţi dat cu pumnul într-o minge” Reacţia lui Sabău după Metaloglobus – U Cluj 1-4!
1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 Gigi Becali s-a răzgândit, înainte de startul Ligii 1. Jucătorul trecut pe „lista neagră”, șanse să rămână la FCSB 3 Ce sumă a fost oferită pentru transferul lui Louis Munteanu. Atacantul de la CFR Cluj, gata să stabilească un record 4 FotoCum arată noile echipamente ale FCSB-ului! Alibec, Bîrligea, Şut şi Târnovanu au prezentat tricourile 5 „Acum pot s-o spun: m-a tratat diferit”. Luka Modric, dezvăluiri despre Florentino Perez, după plecarea de la Real Madrid 6 Mirel Rădoi își sfătuiește titularul să plece de la Universitatea Craiova: „M-aș uita pe contract, nu pe campionat”
Citește și