Închide meniul

Neluţu Sabău a explicat de ce l-a schimbat, surprinzător, pe Dan Nistor în meciul cu CFR Cluj

Bogdan Stănescu Publicat: 2 noiembrie 2023, 23:26

Reclamă
Neluţu Sabău a explicat de ce l-a schimbat, surprinzător, pe Dan Nistor în meciul cu CFR Cluj

Neluţu Sabău, după un meci / Profimedia Images

Neluţu Sabău a explicat de ce l-a schimbat în minutul 70 pe Dan Nistor. Mijlocaşul clujenilor a părut surprins de decizia antrenorului de a-l înlocui.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Nistor a executat cornerul din minutul 41, în urma căruia Anton Kresic şi-a introdus mingea în poartă. Sabău a explicat că a fost nevoit să îl schimbe pe Nistor. În locul lui a intrat Elvis Manu.

Neluţu Sabău a explicat de ce l-a schimbat, surprinzător, pe Dan Nistor în meciul cu CFR Cluj

A fost un meci în care, sigur, mai mult ne-am studiat. Nu a riscat nimeni. Noi nu am avut răbdare să ţinem mai mult mingea, să alergăm. Am pasat destul de târziu, au fost momente când puteam juca mai simplu, s-a pierdut mingea.

Mi-a fost teamă că din punct de vedere fizic vom suferi foarte mult, că am jucat luni.

Un meci pe care îl puteam juca mult mai bine, mai ales în a doua repriză.

Reclamă
Reclamă

Un rezultat corect, chiar dacă am avut două ocazii mari, una din ele a lui Nistor. Per total, un rezultat echitabil.

„Sunt supărat, trist, şi suporterii şi-au dorit foarte mult”

Putem mult mai mult ca echipă.

M-am adaptat, cei care au intrat şi-au făcut treaba destul de bine.

Reclamă

Trebuie să câştigăm ca să ne calificăm, ne dorim foarte mult. Sunt supărat, trist, şi suporterii şi-au dorit foarte mult.

Trebuie să gestionez foarte bine cu Nistor, a trebuit să îl schimb. Sper să îl refac pentru meciul următor”, a declarat Neluţu Sabău pentru digisport.ro după U Cluj – CFR Cluj 1-1.

Daniel Popa: „Am făcut un meci foarte bun”

Daniel Popa a spus, după meci, că U Cluj a făcut un meci foarte bun. El a remarcat evoluţia echipei sale în prima repriză.

Cred că am făcut un meci foarte bun. În prima repriză nu ştiu dacă s-au apropiat de poarta noastră.

În partea a doua i-am lăsat să se apropie de poartă şi ne-a costat.

Vreau să le mulţumesc suporterilor. Am făcut un meci bun, puteam să câştigăm. Pe final am avut nişte ocazii şi puteam să facem 2-1.

Ne dorim să se repete istoria până în finală, dar în finală să câştigăm.

Urmează Voluntariul, e un meci foarte greu, dar sperăm să luăm cele 3 puncte şi să-i răsplătim pe suporterii noştri”, a declarat Daniel Popa după U Cluj – CFR Cluj 1-1.

Alex Chipciu speră ca U Cluj să profite de situaţia lui FC Botoşani şi să se califice în sferturi: „Joacă în Cupă degeaba”

Alex Chipciu speră ca U Cluj să profite de situaţia lui FC Botoşani şi să se califice în sferturile Cupei României. U Cluj are meci cu FC Botoşani, în deplasare, în ultima partidă a grupelor Cupei României.

FC Botoşani a fost învinsă în ambele meciuri din Cupa României şi nu mai are niciun obiectiv în această competiţie. În campionat, FC Botoşani este lanternă, cu 6 puncte obţinute în 14 etape.

A fost un meci greu, clar. Două reprize total diferite. În prima repriză i-am controlat foarte bine, nu ştiu dacă au intrat în careul nostru.

Într-adevăr, nici noi nu ne-am creat foarte multe ocazii.

Apoi au adaptat jocul, asta înseamnă să ai valoare, au intrat jucători puternici. Noi am făcut schimbări, au intrat jucători care nu aveau prea multe minute.

Clar, o echipă puternică, pentru a câştiga trebuie să te autodepăşeşti. În acelaşi timp, mi-e puţină ciudă că nu am putut câştiga.

„Avem un meci cu Botoşani, care joacă în Cupă degeaba”

Noi avem un meci cu Botoşani, care joacă în Cupă degeaba.

A fost un meci frumos, care a adunat mulţi oameni în tribune. Am jucat foarte bine în prima repriză.

Prima repriză i-am tocat, dacă mai continuam și în a doua, cu siguranță nu pierdeam (n.r.: victoria).

Trebuie să recunoaştem, sunt puternici, au jucători extraordinar de buni şi bagă şi bani.

(n.r.: despre autogol) Când îţi bagă mingea în careu clar, poţi să greşeşti.

A fost frumos, de asta mi-e cam ciudă. Dacă n-ar avea pistă stadionul ăsta, ar exploda, ca la Rapid.

Suntem la mâna noastră cu Voluntari şi Petrolul. Nu ştiu cum s-au făcut programările, până la meciul cu Voluntari avem două zile jumate. Dar asta e. Totul e la mâna noastră”, a declarat Alex Chipciu pentru digisport.ro după U Cluj – CFR Cluj 1-1.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
8:42

Marca, mai dură decât niciodată cu Real Madrid: „Nu există miracole dacă nu joci nimic”

8:41

„Se vede că nu-l mai avem pe el”. Thibaut Courtois, reacţie fermă după ce Real Madrid a fost eliminată din Champions League

8:29

Notele umilitoare primite de jucătorii lui Real Madrid, după eşecul cu Arsenal. Vedetele lui Ancelotti, criticate de spanioli

8:18

Reacţie dură după penalty-ul ratat de Saka, în Real Madrid – Arsenal: „Aş fi vrut să-l pocnesc”

8:13

Mikel Arteta l-a sunat pe Pep Guardiola, înainte să o elimine pe Real Madrid din Champions League: „M-a inspirat”

0:44

„A fost ultimul meci cu Real în Liga Campionilor?” Răspunsul lui Carlo Ancelotti! Ce a spus de viitor

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestat 2 Dinamo a câștigat procesul cu Vasile Șiman! Ce se întâmplă cu ieșirea din insolvență 3 „Era în depresie” Discurs furibund după moartea lui Aaron Boupendza: „L-aţi distrus” 4 Lovitura încercată de Gigi Becali pe piaţa transferurilor! Vrea la FCSB un internaţional român! 5 „Nu au obținut nicio victorie!” Vasile Șiman, prima reacție după ce a pierdut procesul cu Dinamo 6 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentului
Citește și