Închide meniul

Neluțu Varga, reacție dură după Farul – CFR Cluj 1-0: „Sunt terminat! Mă doare capul, mă doare inima!”

Cosmin Olteanu Publicat: 22 aprilie 2023, 23:45

Comentarii
Neluțu Varga, reacție dură după Farul – CFR Cluj 1-0: Sunt terminat! Mă doare capul, mă doare inima!”

Neluţu Varga, în timpul unui meci / Hepta

Neluțu Varga a avut o reacție dură după Farul – CFR Cluj 1-0, partidă care a contat pentru etapa a 5-a din play-off-ul Ligii 1. În acest moment, campioana României se află pe locul 2 din play-off, cu 38 de puncte obținute.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Unicul gol al partidei, care a adus victoria Farului, a fost marcat de Adrian Mazilu.

Neluțu Varga, reacție dură după Farul – CFR Cluj 1-0

Neluțu Varga a vorbit în termeni duri despre arbitraj, considerând că reușita lui Mazilu ar fi trebuit anulată pentru o poziție de ofsaid. Totodată, omul de afaceri a declarat că echipa sa a fost privată de un penalty clar.

„Sunt terminat. Mă doare capul, mă doare inima. Nu se poate așa ceva. Nici în codru nu se fură în halul asta. Îmi vine sa plâng de nervi. Ofsaid clar la gol. Du-te, bă, frate, și uita-te tu la VAR. Apoi am 11 metri clar. Ăla dă în jucătorul meu și îl pune jos. Colțescu dă 11 metri corect, iar apoi ce face?

Își bate joc de noi și ne anulează lovitura de la 11 metri! Dați titlul cui vreți, că îmi e clar că nu se mai dorește ca CFR să fie campioană! Nu mai pot. Am ajuns bătaia lor de joc. Ăștia mă omoară cu zile. Bag bani în fotbal și am ajuns o bătaie de joc.

Reclamă
Reclamă

Cu ce am greșit noi? Nu cerem pomană, dar arbitrați, fraților, corect. Dacă nici cu VAR-ul nu sunteți în stare, atunci ce vreți să mai fac? Nu pot să mai tac. Am tot fost tocați în acest campionat. Sunt terminat de supărare. Ăsta a fost jaful jafurilor”, a declarat Neluțu Varga, pentru prosport.ro.

Dan Petrescu, descumpănit după Farul – CFR Cluj 1-0

„Bursucul” s-a declarat afectat de înfrângerea suferită de echipa sa și i-a felicitat pe cei de la Farul, considerând că victoria, pe care au obținut-o, a fost meritată.

„E prima înfrângere în play-off. Suntem toți foarte supărați. A fost o primă repriză echilbrată, dar a doua repriză au început-o ei mai bine. Iar nu ne-au ajutat liniile, orice decizie VAR se ia, e împotriva noastră. Nu e anul nostru. Nu vreau să comentez dacă a fost sau nu.

Reclamă

Cred că Farul a meritat victoria. Nu am ce să le reproșez băieților mei. E clar că Farul este favorită la câștigarea campionatului. Trebuie să ne concentrăm sută la sută la jocul din Cupă.

A fost o greșeală în lant. Braun a crezut că este ofsaid și s-a adeverit că nu a fost. De mult nu am mai luat un gol atât de ușor. Daca pierdem, este normal să-mi reproșez foarte multe. Cand nu-i ai pe Deac și Camora, nu e ușor. Nu avem de unde să scoatem alți jucători, pentru că nu avem alții. E o bătaie pentru primele trei locuri”, a spus Dan Petrescu, la finalul meciului cu Farul, pentru digsport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:26
Valeriu Iftime anunţă primul plecat de la FCSB. Fotbalistul abia a semnat: “Vorbim din ianuarie”
11:24
Cum se face un upgrade în Formula 1? Analiza lui Adrian Georgescu
11:04
Postarea lui Mihai Stoica aprinde derby-ul FCSB – Rapid: “Ce e mai bun abia urmează”
10:54
Unde se transferă Alexandru Dobre? Anunţul făcut de Victor Angelescu: “E greu de ţinut”
10:08
Veste uriaşă pentru Matteo Duţu! Românul va face parte din lotul lui AC Milan la Supercupa Italiei
9:54
Afacere Gică Hagi – Mihai Rotaru. Discuţii pentru un transfer de 450.000 de euro
1 Anunţul făcut de UEFA despre Ștefan Târnovanu. Ce lovitură pentru portarul FCSB-ului 2 “Ştiu din interior”. Reacţie categorică după ce Dennis Politic a fost din nou “uitat” pe bancă la FCSB 3 FotoNoi imagini cu stadionul din România, de 117.000.000 de euro! Ce echipă va juca aici din 2028 4 Adi Popa face praf un fost coleg de la FCSB: “Am mai multe trofee decât are el goluri!” 5 Ultimele veşti despre Cornel Dinu după ce a părăsit spitalul. Mircea Lucescu şi Ionuţ Lupescu, aproape de el 6 Kennedy Boateng, reacție după apariția zvonurilor privind plecarea de la Dinamo: “Cei din club îmi știu valoarea”
Citește și