Nicolo Napoli, atac la arbitraj după ultimul meci la FC U Craiova: “A dat roşu la Bauza, nu a fost ok! Nu a făcut nimic”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 1 iunie 2023, 23:49 / Actualizat: 3 iunie 2023, 19:57

Comentarii
Nicolo Napoli, atac la arbitraj după ultimul meci la FC U Craiova: A dat roşu la Bauza, nu a fost ok! Nu a făcut nimic

Nicolo Napoli / Facebook FC U Craiova 1948

Nicolo Napoli a avut un atac dur la arbitraj după ultimul meci la FC U Craiova. Antrenorul italian a spus că Istvan Kovacs a avut o prestaţie modestă şi că i-a acordat degeaba cartonaşul roşu lui Bauza.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nicolo Napoli a mai spus că nu a vrut să scoată echipa de pe teren în finalul partidei. Pentru Nicolo Napoli, acesta a fost ultimul meci pe banca celor de la FC U Craiova.

Nicolo Napoli, atac la arbitraj după ultimul meci la FC U Craiova

“Băieţii sunt supăraţi. S-a văzut în teren. Arbitrul nu a făcut un meci foarte bun. A dat un roşu la Bauza, nu a fost ok. Nu a făcut nimic, i-a dat roşu. Apoi la Huguebert i-a dat roşu direct. A fost meciul la Craiova, îi felicit pe băieţi că au dat totul.

Eu sunt un om liniştit, nu vreau război. Îi felicit pe fani, îl felicit pe patron că ne-a dus până aici. Acesta este fotbalul. Eu cred că domnul Mititelu ştie ce să facă pentru a creşte echipa. Eu cred că se pot face lucruri bune. Eu nu am fost de acord să scot echipa de pe teren, a fost acea fază cu Săceanu“, a spus Nicolo Napoli la digisport.ro.

Vlad Achim, atac frontal la Istvan Kovacs

Vlad Achim, atac frontal la Istvan Kovacs. Acesta a spus că arbitrajul lui Istvan Kovacs a fost un adevărat „măcel” pentru că trebuia ca echipa sa să fie oprită. Şi George Ganea a avut un discurs dur pentru la adresa arbitrajului lui Istvan Kovacs.

Reclamă
Reclamă

A început cum ne aşteptam, faulturi încontinuu pentru ei. Cornere nu voia să dea decât când dădeau ei mingea în cornere. Când a văzut că nu poate să ne oprească, a dat drumul la artileria grea. Roşu, faulturi. Totul numai pe invers cu scopul ştiu doar de dânsul. Pe Ganea l-a oprit când scăpa spre gol.

Bineînţeles, nu îl uităm nici pe domnul Chivulete. În seara asta a fost măcel, nu am avut nicio şansă. Atâtea faulturi aiurea acordate. A încercat cu chestii mici, şi când a văzut că nu se poate a trecut la lucruri mari. Era destul de târziu şi trebuia să ne oprească prin orice fel”, a spus Vlad Achim.

CFR Cluj a obţinut, cu emoţii, calificarea în turul 2 preliminar al Conference League. Jucătorii lui Dan Petrescu nu au reuşit să înscrie în cele 90 de minute. Au şi jucat în superioritate numerică după cartonaşul roşu primit de starul lui Mititelu, Juan Bauza (68). În prima repriză de prelungiri, fundaşul Denis Kolinger a deschis scorul din centrarea perfectă a lui Petrila (97).

Reclamă

Până la final a fost eliminat şi Huyghebaert, belgianul care abia intrase pe teren. Au continuat să fie incidente pe teren. CFR Cluj a reuşit în cele din urmă să se impună cu 1-0 şi să obţină calificarea în Conference League.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se califică Andrei Rațiu în finala Conference League cu Rayo Vallecano?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:30

Dan Nistor, “fanul” lui Dinamo după ce a fost decisiv în U Cluj – FC Argeş 1-0: “Sperăm să-i încurce”

23:19

Atanas Trică apelează la “fraţii” de la Dinamo, înainte de meciul “câinilor roşii” de la Craiova: “Să facă ceva”

23:14

LIVE SCOREFC Porto – Alverca 1-0. “Dragonii” se îndreaptă spre titlul 31 din Liga Portugal

23:14

“Mai bine nu-l am în fața mea”. Dani Coman, dezlănțuit la adresa propriului jucător: “Să nu te ducă capul…”

23:04

Alexandru Chicpiu, reacţia serii după ce U Cluj a învins-o dramatic pe FC Argeş: “Am 80 de ani, dar mi-au tremurat picioarele”

22:57

Bogdan Andone, dărâmat la interviu după ce Argeș a pierdut în min. 90+2 cu “U” Cluj: “Greu de găsit explicații”

1 Cristiano Bergodi: “Nu vreau să ia eventul Cristi Chivu” 2 Gigi Becali a criticat doi jucători de la FCSB, după eșecul cu Csikszereda: „De asta nu a mers jocul” 3 CCA a desemnat arbitrul la Universitatea Craiova – Dinamo. Decizie controversată luată de Kyros Vassaras 4 Tensiuni la CFR Cluj: s-a decis şi pleacă de la echipă înainte de finalul sezonului. Poate semna cu o rivală din Liga 1 5 Gigi Becali, reacţie categorică după ce Mihai Stoica a găsit antrenor pentru FCSB: “Nu-l iei de pe stradă” 6 FotoFlorin Prunea, făcut praf de soţie pentru că s-a afişat cu amanta: “Să îi fie ruşine, a jucat murdar”! Cum arată femeia
Citește și