Închide meniul

“Nu are campioni în echipă” Raul Rusescu a făcut-o praf pe Universitatea Craiova! A spus cine sunt jucătorii cu care oltenii nu pot lua titlul

Bogdan Stănescu Publicat: 8 aprilie 2025, 17:28

Comentarii
Nu are campioni în echipă Raul Rusescu a făcut-o praf pe Universitatea Craiova! A spus cine sunt jucătorii cu care oltenii nu pot lua titlul

Raul Rusescu / AntenaSport

Raul Rusescu a analizat-o pe Universitatea Craiova. Fostul jucător al FCSB-ului e de părere că în lotul echipei antrenate de Mirel Rădoi sunt doar 5 jucători cu care poţi câştiga campionatul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Printre fotbaliştii de titlu ai Universităţii Craiova, Raul Rusescu i-a enumerat pe Alex Mitriţă şi Ştefan Baiaram.

Raul Rusescu a susţinut că doar 5 jucători ai Universităţii Craiova sunt fotbalişti de titlu

Problema e că acolo nu este niciun jucător care să fi câștigat campionatul României. Acesta este motivul pentru care Universitatea Craiova clachează tot timpul.

Nici Mirel Rădoi nu poate fi numit un antrenor de titlu până nu câștigă unul. Oricum, problema Universității Craiova nu ține doar de tehnician, iar Rădoi nu ar trebui să se gândească la plecare.

Laurențiu Popescu e un portar cu care se poate lua titlul. Nicușor Bancu este un fundaș stânga cu care poți să iei campionatul. Vladimir Screciu e bun. În schimb, Houri și Anzor nu sunt la același nivel. Ștefan Baiaram e un fotbalist de titlu. Despre Alexandru Mitriță cred că suntem cu toții de acord: e un fotbalist care chiar îți poate câștiga campionatul”, a spus Raul Rusescu pentru gsp.ro.

Reclamă
Reclamă

În opinia lui Raul Rusescu, Maldonado, Badelj şi Vasile Mogoş sunt fotbalişti cu care nu poţi câştiga campionatul.

CFR Cluj – Universitatea Craiova 2-0

CFR Cluj a învins luni seara, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Universitatea Craiova, în ultimul meci al etapei a treia din play-off-ul Ligii 1.

Mohammed Kamara a deschis scorul în minutul 22, după o combinaţie cu Simao Rocha, pentru ca în minutul 44 Korenica să majoreze avantajul gazdelor transformând superb o lovitură liberă dintr-o poziţie complicată, lateral stânga.

Reclamă

În partea secundă Fică a fost aproape de 3-0, ratând în minutul 59, iar trei minute mai târziu Alexandru Mitriţă a şutat din careu, dar Hindrich a reuşit să respingă.

Din minutul 69 Alisson Safira a fost eliminat, după ce a primit al doilea cartonaş galben, clujenii s-au retras, lăsându-i pe craioveni cu posesia, dar scorul nu s-a mai modificat şi CFR Cluj – CS Universitatea Craiova s-a terminat 2-0.

Într-o săptămână, oltenii sunt eliminaţi din Cupa României şi pierd prima poziţie din Liga 1. CFR Cluj ajunge la 33 de puncte şi se află pe locul secund în clasament, după FCSB, care are 35 de puncte. Universitatea Craiova e pe locul 3, cu 32 de puncte.

CFR CLUJ: Hindrich – Simao Rocha (Graovac 81), Leo Bolgado, M. Ilie, Camora (Aly Abeid 88) – Fică, Djokovic, Emerllahu (Al. Păun 73) – Korenica (Nkololo 81), L. Munteanu (Juric 88), M. Kamara. ANTRENOR: Dan Petrescu

CS UNIVERSITATEA CRAIOVA: L. Popescu – Mogoş (Carlos Mora 62), Maldonado, Badelj, Bancu – Mekvabishvili (Oshima 85), Screciu, Houri (Lukic 62) – Baiaram, Safira, Al. Mitriţă. ANTRENOR: Mirel Rădoi

Cartonaşe galbene: Hindrich 71, Simao Rocha 71, Camora 79, Aly Abeid 90+3 / Safira 26, Badelj 84

Cartonaş roşu: Alisson Safira (CS Universitatea Craiova) min. 69

Arbitri: Andrei Chivulete – Vasile Marinescu, Andrei Constantinescu

Arbitri VAR: Florin Andrei – Valentin Avram

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:23
Reușitele fabuloase ale lui Marin și Nsimba n-au trecut neobservate de UEFA. Nominalizări la golul etapei
13:20
“Voi avea o discuţie cu el”. Arne Slot, noi detalii despre situaţia lui Mo Salah de la Liverpool
12:50
UPDATESparta Praga și suporterii ei, blocați în România. Probleme pentru cehi după victoria cu Universitatea Craiova
12:47
Gigi Becali a anunţat un nou transfer la FCSB. Jucătorul din Liga 1 care semnează: “E la noi”
12:29
“Am dat o maşină cadou şi un apartament”. Gigi Becali, dezvăluiri incredibile după victoria FCSB-ului cu Feyenoord
12:09
EXCLUSIVAlbion Rrahmani, reacție după problemele apărute cu avionul Spartei Praga: “E puțin dificil”
1 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 2 Prima mutare din Liga 1! Oţelul Galaţi l-a transferat pentru 500.000 de euro 3 FCSB – Feyenoord 4-3. Campioana României, victorie dramatică, la ultima fază! Revenire de poveste a roş-albaştrilor 4 Gigi Becali forţează transferul iernii la FCSB! Jucătorii implicaţi în tranzacţie 5 Florin Tănase, despre golul victoriei în FCSB – Feyenoord 4-3: “Erou a fost Cisotti”. Calculele făcute pentru calificare 6 Universitatea Craiova – Sparta Praga 1-2. Oltenii au terminat “în ceaţă”, oaspeţii s-au impus în ultimele minute de joc
Citește și