Pleacă Marius Şumudică de la Rapid? Când va avea loc şedinţa decisivă

Publicat: 2.05.2025, 16:18.

Marius Şumudică

Marius Şumudică poate pleca de la Rapid

Marius Şumudică, în timpul unui meci - Profimedia Images

Marius Şumudică şi Rapid sunt pe ultimul loc în play-off şi obiectivul principal al giuleştenilor, prezenţa în cupele europene, va fi greu de realizat. Astfel că antrenorul ar putea să părăsească echipa la finalul sezonului.

Reclamă

După eliminarea din Cupa României, Marius Şumudică i-a anunţat pe fani că va pleca imediat de la echipă, dar conducerea din Giuleşti l-a convins să rămână. Lucrurile se pot însă schimba după cele 4 etape rămase de disputat din play-off.

Reclamă

Şedinţă decisivă pentru Marius Şumudică

Rapid e la 7 puncte de locurile care duc în cupele Europene, iar Victor Angelescu susţine că discuţia decisivă dintre cele două părţi va avea loc la finalul stagiunii.

„Contractul este până la finalul acestui sezon. La finalul sezonului vom vedea, vom avea o discuție și cu Marius și vom vedea ce decizie vom lua”, a spus Victor Angelescu, citat de digisport.ro.

Probleme pentru Marius Şumudică în ziua meciului cu Universitatea Craiova

În altă ordine de idei, Marius Şumudică se confruntă cu probleme de lot, în ziua meciului dintre Universitatea Craiova şi Rapid. Antrenorul giuleştenilor nu se va putea baza pe Elvir Koljic.

Atacantul transferat de Rapid chiar de la Universitatea Craiova, în acest sezon, nu s-a refăcut complet după accidentarea suferită în meciul din Cupa României cu Hermannstadt.

Marius Şumudică va apela la Borisav Burmaz, pentru duelul cu Universitatea Craiova. Atacantul l-a înlocuit pe Elvir Koljic şi în derby-ul cu FCSB, din runda precedentă, derby câştigat de campioană cu 2-1.

Elvir Koljic a bifat 11 meciuri, după transferul la Rapid. Atacantul bosniac de 29 de ani a reuşit să marcheze şi două goluri.

Reclamă
Recomandări
  • Meciurile României de la Campionatul Mondial de hochei, Divizia I/A sunt live în AntenaPLAY, în perioada 27 aprilie - 3 mai
  • AEK - Panathinaikos e live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
  • Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



    *după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

    Citește și:
    16:14

    FotoMax Verstappen a devenit tată! Mesajul viral al campionului mondial de Formula 1

    15:55

    Mesajul lui Mihai Leu, de la Terapie Intensivă: „Mă bucur să știu că nu sunt singur în această luptă”

    15:43

    Probleme uriaşe la PSG, înaintea returului „de foc” cu Arsenal din Champions League. Ousmane Dembele s-a accidentat

    14:54

    Gică Hagi, discurs manifest la conferinţă: „Toate echipele sunt pe minus”. Apel direct către autorităţi

    14:50

    Ronnie O`Sullivan, umilinţă totală la Campionatul Mondial. Când a mai păţit aşa ceva la Crucible

    14:26

    Lando Norris, reacţie fermă despre lupta la titlu cu Oscar Piastri. Ce a spus înainte de Marele Premiu de la Miami

    1 Mircea Lucescu, întâlnire de urgenţă cu Cristi Chivu. Motivul pentru care selecţionerul va pleca în Italias 2 Florin Prunea anunţă un scenariu incredibil după scandalul de la Rapid – FCSB 1-2: „Fac pariu”s 3 EXCLUSIVGică Craioveanu a anunţat care este singurul român care poate fi vândut pe 20 de milioane de euros 4 S-a decis soarta lui Denis Alibec! Înţelegerea dintre atacant şi Gică Hagi făcută publicăs 5 Victor Angelescu s-a dus peste arbitri, după Rapid – FCSB 1-2. Săpunaru, derapaj incredibil: „Jegosul ăsta…”s 6 „Transportau valize cu bani pentru a cumpăra rezultate”. Dan Şucu, comunicat fulger după eşecul cu FCSBs