Închide meniul

Prima plecare de la FCSB în 2024! Jucătorul care este în negocieri cu o rivală din Liga 1

Iulian Focșăneanu Publicat: 1 ianuarie 2024, 14:42

Comentarii
Prima plecare de la FCSB în 2024! Jucătorul care este în negocieri cu o rivală din Liga 1

Jucătorii FCSB-ului, în timpul unui meci / Profimediaimages

Se pregătește prima plecare de la FCSB în 2024. Unul dintre jucătorii care a fost pus pe “lista neagră” de Gigi Becali este în negocieri cu o rivală din Liga 1. Este vorba despre Dorin Rotariu, care a fost anunțat că nu va pleca în cantonament dacă nu își va găsi o altă echipă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dorin Rotariu a fost dorit de șefii lui Dinamo, dar fanii nu au agreat o revenire a jucătorului în Ștefan cel Mare. Totuși, în ultimele zile din 2023 a apărut o variantă surpriză pentru jucătorul care încasează un salariu lunar uriaș la FCSB, mai exact 20.000 de euro.

Prima plecare de la FCSB în 2024. Dorin Rotariu poartă negocieri cu o rivală a roș-albaștrilor din Liga 1

Potrivit prosport.ro, Dorin Rotariu este dorit la U Cluj. Negocierile au început și se așteaptă răspunsul final al atacantului care a jucat în numai 5 meciuri din Liga 1 pentru FCSB. Cel mai probabil, acestea vor fi gata în următoarele ore și Rotariu va fi prima plecare din lotul lui Elias Charalambous.

Conducătorii “Șepcilor Roșii” au fixat ca obiectiv intrarea în play-off și vor să îl aducă pe Rotariu lângă Alex Chipciu și Dan Nistor. I-ar fi transmis fotbalistului de la FCSB să dea cât mai repede un răspuns, pentru a avea lotul complet la reunire.

U Cluj i-a “suflat” deja lui Dinamo un jucător de pe lista de transferuri. Este vorba despre mijlocașul brazilian Roger, care a fost la CFR Cluj.

Reclamă
Reclamă

Universitatea Cluj a bifat al doilea transfer al iernii. Roger Junio Rodrigues Ferreira (27 de ani) este noul jucător al echipei noastre. Mijlocașul ofensiv brazilian are în palmares două titluri de campion în Letonia și unul în România, dar și peste 80 de meciuri în Superliga“, au anunțat oficialii clubului ardelean.

Dorin Rotariu, asaltat cu oferte după ce Gigi Becali l-a pus pe „lista neagră” la FCSB

Gigi Becali s-a convins de Rotariu după numai 7 meciuri jucate în tricoul roş-albastru. L-a anunţat să îşi caute echipă, iar fostul internaţional român a primit deja două propuneri.

Dorin Rotariu este dorit și de alte două echipe din Liga 1: Hermannstadt şi Sepsi Sf. Gheorghe. Dacă va ajunge la Sibiu, Gigi Becali este dispus să îi achite în continuare jumătate din salariu lui Rotariu.

Reclamă

Latifundiarul din Pipera încearcă să îl trimită „la pachet” la Hermannstadt şi pe Eduard Radaslavescu. Totuşi, s-a lovit de refuzul jucătorului în vârstă de 19 ani. Tânărul mijlocaş a jucat în 8 meciuri stagionale, dar a fost o singură dată titular.

Jucătorii nu poți să-i dai afară, poți să te înțelegi cu ei. Cu Hermannstadt am zis, îl vor pe Rotariu și am zis să-l ia și pe Ganea. Pe Crețu s-ar putea să-l țin, să-i prelungesc.

Pe Radaslavescu îl vor. Când ești idiot în viață, trebuie să plătești. Să mă ierte Dumnezeu, dar idiot sunt. Cum să-i dai lui Rotariu 20.000?„, a declarat Gigi Becali.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina FCSB sezonul regulat?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:25
“Dau apartament pentru un bilet cu Real Madrid!” “Albii” joacă în UCL la 6.400 km de casă, la un pas de China
15:56
Daniil Medvedev a răbufnit din nou: “Cine ești tu să decizi pentru mine?”. Rusul, în conflict cu arbitrul de scaun
15:35
VIDEOJucătorii lui Liverpool, treziţi la 3 dimineaţa din cauza focurilor de artificii ale ultraşilor lui Galatasaray
15:13
EXCLUSIVDenis Drăguș ratează meciurile cu Moldova și Austria. Lovitură pentru naționala României
14:50
Carlos Alcaraz a cucerit titlul cu numărul 8 din 2025. Ibericul, campion la Tokyo
14:26
Adrian Porumboiu, aproape de o revenire spectaculoasă în fotbalul românesc. La ce club va investi
1 “Te faci că nu mă cunoşti?” Dialogul dintre Ionel Ganea şi oamenii legii! Fostul fotbalist a pierdut procesul 2 A început nebunia la Napoli! Kevin De Bruyne a aruncat vorbe grele când a fost înlocuit. Conte: “Şi-a ales persoana greşită” 3 După ce a jucat cu Universitatea Craiova şi FCSB, preşedintele de la Oţelul a ales: “Clar, e mai puternică” 4 Decizia luată de UEFA în cazul Israelului, după ce mai multe ţări au cerut excluderea din competiţii! 5 Mihai Stoica a anunţat care este jucătorul care poate pleca de la FCSB: “Poate că a semnat cu altcineva” 6 Neluţu Varga i-a răspuns imediat lui Gigi Becali, după oferta făcută pentru Louis Munteanu, chiar de ziua patronului de la CFR
Citește și