Închide meniul

Prima reacţie a lui Mihai Stoica, după ce jucătorul dorit de Gigi Becali a ajuns la Rapid: “Acum să-l vedem!”

Publicat: 20 ianuarie 2025, 23:16

Comentarii
Prima reacţie a lui Mihai Stoica, după ce jucătorul dorit de Gigi Becali a ajuns la Rapid: Acum să-l vedem!

Mihai Stoica este președintele consiliului de administrație de la FCSB / Profimedia.

Mihai Stoica a comentat ultima mutare făcută de Rapid pe piaţa transferului. David Ankeye (22 de ani) a fost împrumutat de Genoa la Rapid până la finalul sezonului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În vara anului trecut, FCSB a dorit să îl transfere pe David Ankeye de la Genoa, însă negocierile nu s-au finalizat. Mihai Stoica a anunţat că David Ankeye a fost monitorizat încă de pe vremea când acesta juca la Sheriff Tiraspol.

Reacţia lui Mihai Stoica, după ce David Ankeye a ajuns la Rapid

“Ankeye la Sheriff Tiraspol l-am urmărit mult timp, era foarte tânăr, un jucător interesant la ce mod: un fizic deosebit, o viteză destul de bună, ataca spaţiile, acum să-l vedem“, a spus Mihai Stoica la primasport.ro.

David Ankeye a ajuns în România şi a fost prezentat oficial la Rapid

David Ankeye a fost prezentat oficial la Rapid. Giuleştenii au făcut anunţul, cu puţin timp înaintea meciului cu Poli Iaşi.

„FC Rapid și Genoa CFC au ajuns la un acord pentru împrumutul lui 𝐃𝐀𝐕𝐈𝐃 𝐀𝐍𝐊𝐄𝐘𝐄, jucătorul nigearian urmând să joace în Giulești până în vara acestui an.

Reclamă
Reclamă

„Știu Rapid ca un club istoric în România, am urmărit campionatul de pe vremea în care eram în Moldova. Înainte să vin aici, am urmărit echipa, fanii, și sunt foarte motivat să fiu aici. Abia aștept să joc și să dau totul pentru echipă, să fac fanii fericiți, promit să dau totul în fiecare meci și să duc echipa la cel mai înalt nivel”

Welcome, David!”, au anunţat cei de la Rapid, pe Facebook.

Atacantul nigerian va juca la Rapid până la finalul sezonului sub formă de împrumut de la Genoa. Vestea e una bună pentru fanii giuleşteni, mai ales după conflictul cu actualul atacant în care Marius Şumudică își punea toate speranțele, Aaron Boupendza.

Reclamă

David Akpan Ankeye are o cotă de piață estimată de site-urile de specialitate la 1,8 milioane de euro. Nigerianul a fost transferat la Genoa anul trecut de la Sheriff Tiraspol, în schimbul a 2,5 milioane de euro. În trecut, și FCSB a vrut să-l transfere pe atacantul de 22 de ani.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Poate lua Dinamo titlul în Liga 1 în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:42
Despărțirea de Ferrero, primul pas spre retragere? Avertisment pentru Carlos Alcaraz: “Sunt îngrijorată”
17:29
David Popovici, în topul celor mai tari momente din înotul mondial în 2025
16:48
Roy Hodgson, impresionat de Mircea Lucescu! Reacția englezului în L’Equipe: “Unii nu au asta în gene”
16:25
EXCLUSIVCe s-a întâmplat cu Denis Alibec la FCSB: “S-a pripit când a făcut alegerea”
16:08
Mihai Stoica a anunțat ce obiectiv are FCSB în 2026! A răspuns fără să stea pe gânduri
15:47
Ousmane Dembele a câştigat trofeul “Campionul campionilor” Franţei
1 EXCLUSIVGică Craioveanu a dat verdictul despre transferul uriaş pregătit de Universitatea Craiova 2 Gigi Becali, veste de ultim moment despre transferul lui Louis Munteanu, după imaginile cu atacantul în tricoul FCSB-ului 3 Scandalul raportului de compresie. Analiza lui Adrian Georgescu 4 “Cadou” de 1,5 milioane de euro chiar în ziua de Crăciun! Anunțul făcut de CFR Cluj 5 FotoDaniel Bîrligea, vacanță spectaculoasă alături de iubita Antonia, după ce a fost „iertat” de Gigi Becali 6 „Lipsit de creier”. Neluțu Varga a răbufnit după ce l-a văzut pe Louis Munteanu în tricoul FCSB-ului. Anunț despre transfer
Citește și