Procesul pentru marca Universitatea Craiova se rejudecă! Reacţia lui Adrian Mititelu după decizie

Publicat: 21 mai 2025, 17:38

Comentarii
Procesul pentru marca Universitatea Craiova se rejudecă! Reacţia lui Adrian Mititelu după decizie

Adrian Mititelu şi Mihai Rotaru / colaj Hepta, AntenaSport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Adrian Mititelu a obţinut rejudecarea în procesul pentru marca Universitatea Craiova, câştigat de echipa patronată de Mihai Rotaru.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mititelu şi-a manifestat optimismul că, de această dată, va avea câştig de cauză.

Procesul pentru marca Universitatea Craiova va fi rejudecat!

Se rejudecă pentru că am dat de nişte judecători care n-au mai vrut să fie corupţi ca alţii. Nu e gata. Să vedeţi acum ce urmează. O să fie o restabilire totală a adevărului. Ştiu pe ce mă bazez şi ştiu că pare aşa, o nebunie, după 14 ani. Dar chiar sunt optimist. Săptămâna viitoare o să fac nişte precizări la tot acest război pentru că au apărut elemente noi. Dar acum pot să vă spun că sunt foarte optimist că, deşi au trecut 14 ani de zile, în maximum un an se va face dreptatea care trebuia să se facă în urmă cu 14 ani”, a declarat Adrian Mititelu pentru fanatik.ro.

Adrian Mititelu a trebuit să schimbe sigla echipei sale după ce a fost învins în instanţă de Mihai Rotaru.

În vara lui 2023, o decizie a Curţii de Apel Timişoara stabilea că echipa patronată de Universitatea Craiova deţine palmaresul istoric al echipei Craiovei şi tot ce derivă din acesta.

Reclamă
Reclamă

Palmaresul este ACASĂ! Curtea de Apel Timișoara s-a pronunțat astăzi și a consfințit încă o dată: Clubul Sportiv Universitatea Craiova deține palmaresul istoric și tot ceea ce derivă din el. A meritat!”, reacţionau cei de la Universitatea Craiova, pe reţelele sociale, după decizia instanţei.

 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va câştiga Final 4?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:12

VideoJurnal Antena Sport | CSM e la o palmă de trofeu

21:10

VideoJurnal Antena Sport | Lovitură de teatru cu Kopic

20:57

Cornel Dinu a propus un singur antrenor la Dinamo, după plecarea lui Zeljko Kopic. Șefii „câinilor”, făcuți praf

20:36

Transfer picat la FCSB! Jucătorul din Liga 1 dorit de Gigi Becali nu mai semnează

20:34

EXCLUSIV„Am o ofertă, dar Steaua e Steaua!” Oprița a dezvăluit cum va arăta echipa în noul sezon: cine pleacă, cine vine

20:18

Mihai Stoica, prima reacție după plecarea lui Zeljko Kopic de la Dinamo: „Nu mă surprinde”

1 UPDATEAjunge Marius Şumudică la CFR Cluj? Anunţul clar făcut de Neluţu Varga 2 Anunț uriaș făcut de catalani! Barcelona a decis deja noul antrenor, când va pleca Hansi Flick 3 UPDATETransfer la Universitatea Craiova. Mihai Rotaru i-a “suflat” un jucător lui Gigi Becali. L-a luat liber de contract 4 “A semnat!”. Gigi Becali, anunțul momentului la FCSB 5 Florentin Petre și-a decis viitorul după despărțirea lui Zeljko Kopic de Dinamo 6 Sepsi negociază pentru primul transfer al verii! Nou-promovata vrea un fost jucător de la Universitatea Craiova
Citește și