Închide meniul
EXCLUSIV

Rapid – FCSB se va disputa pe Arena Naţională! Anunţul de ultimă oră al lui Dan Şucu: „E pe cale să se rezolve”

Bogdan Stănescu Publicat: 29 februarie 2024, 20:47

Reclamă
Rapid – FCSB se va disputa pe Arena Naţională! Anunţul de ultimă oră al lui Dan Şucu: „E pe cale să se rezolve

Cristi Săpunaru şi Darius Olaru, înaintea unui meci între Rapid şi FCSB / Profimedia Images

Rapid – FCSB se va disputa pe Arena Naţională! Patronul giuleştenilor, Dan Şucu, a anunţat pentru AntenaSport că Rapid e foarte aproape să rezolve disputarea derby-ului cu FCSB pe Arena Naţională.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Şucu anunţase anterior pentru AntenaSport că Rapid îşi doreşte să joace derby-ul cu FCSB pe Arena Naţională. Rapid – FCSB se va disputa sâmbătă, 9 martie. Meciul va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Rapid – FCSB se va disputa pe Arena Naţională!

Eu ştiu că e pe cale să se rezolve. În principiu se joacă acolo”, a declarat Dan Şucu în exclusivitate pentru AntenaSport.

Noi vrem să se joace pe Arena Naţională”, anunţa anterior Şucu pentru AntenaSport.

Iniţial, derby-ul Rapid – FCSB ar fi trebuit să se dispute în Giuleşti. Cererea mare de bilete a determinat schimbarea. Dan Şucu a insistat că vrea ca şi fanii FCSB-ului să primească multe bilete şi să fie un spectacol total în tribune.

Reclamă
Reclamă

Dan Şucu, despre derby-ul cu FCSB, după victoria Rapidului cu UTA: „Cererea e de patru ori mai mare!”

Patronul Rapidului, Dan Şucu, a anunţat după Rapid – UTA 4-1 că se va reevalua situaţia în privinţa derby-ului cu FCSB, deoarece cererea din partea suporterilor este una imensă.

„Felicitări echipei adverse, ne-au dominat destul de clar în anumite momente. Prima felicitare pe care îmi permit să o dau este colegilor mei, antrenorii de la juniori, acum ne pun un nou jucător important la dispoziţie, Bădescu. Un debut excepţional. Este jucător de prima ligă „Speedy”.

Golurile le-au dat rapidiştii, şi într-o parte şi în cealaltă. Probabil cel mai spectaculos pe care l-am văzut în Giuleşti (n.r. golul lui Borisav Burmaz). O să reevaluăm mâine, dacă este posibil, ca meciul cu FCSB să-l jucăm pe Arena Naţională, nivelul de cerere pentru bilete depăşeşte de patru ori capacitatea stadionului. Trebuie să discutăm intern. Giuleştiul este stadionul pe care îl iubim, dar îţi dezamăgeşti mii de suporteri, e fără sens.

Reclamă

(N.r. Despre Alexandru Albu şi Andrei Borza) Au primit amendă din partea clubului, au plătit pentru greşeala respectivă. Când se întorc, e decizia domnului Bergodi. E o lecţie, nu mergem mai departe”, a declarat Dan Şucu.

Rapid – UTA 4-1! Burmaz şi Rrahmani au făcut spectacol! Giuleştenii s-au apropiat de liderul FCSB

Rapid – UTA 4-1, duelul din etapa a 28-a din Liga 1, a fost în format live text, pe AS.ro. Giuleştenii s-au apropiat de liderul FCSB, la şapte puncte, după victoria clară, obţinută pe teren propriu, cu trupa lui Mircea Rednic.

Albion Rrahmani a reuşit o „dublă” de senzaţie în duelul cu UTA. Robert Bădescu şi Borisav Burmaz au marcat celelalte golurile ale giuleştenilor. Pentru arădeni a marcat Claudiu Micovschi, jucător împrumutat de Rapid la UTA.

Rapid: Aioani – Braun, Săpunaru, Iacob, Bădescu – Oaidă, Djokovic – Krasniqi, Hasani, Petrila – Rrahmani
Rezerve: Drăghia – I. Cristea, Grigore, Hromada, Cîrjan, Bamgboye, Papeau, Burmaz, El Sawy
Antrenor: Cristiano Bergodi

UTA: Florin Iacob – Tiberiu Capusa, Marko Stolnik, Alexandru Benga, Diogo Rodrigues – Cristian Mihai, Marcelo De Freitas – Claudiu Micovschi, Andrej Fabry, Eric Omondi – Kevin Luckassen
Rezerve: Kucher – Iarasciuc, Trif, A. Lopez, J. Pedro, A. David, R. Stanciu, V. Morar, Al. Tudorie
Antrenor: Mircea Rednic

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va reuşi tripla istorică în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
21:16

Sabrina Voinea, medalie de AUR la sol, la Cupa Mondială de la Doha

21:13

LIVE TEXTRapid – U Cluj 0-1. Ovidiu Bic a deschis scorul. Duel „de foc” între Marius Șumudică și Ioan Ovidiu Sabău

21:10

VIDEOMax Verstappen, pole în Marele Premiu al Arabiei Saudite! Cursa e duminică (20:00, Antena 3 CNN și AntenaPLAY)

20:59

VideoAccidentul lui Lando Norris din calificările Marelui Premiu al Arabiei Saudite

20:37

VideoJurnal AntenaSport | Jucătorii de la CFR Cluj, învoiți pentru Înviere

20:25

VideoJurnal Antena Sport | Bănel Nicoliță își trăiește a doua tinerețe la Vălenii de Munte, în Liga 4

1 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?” 2 FotoCând a prevestit Valentin Ceaușescu că Steaua va câștiga Cupa Campionilor: „Jucătorii au început să râdă!” 3 Farul Constanţa nu a primit licenţa pentru Europa dintr-un motiv incredibil! Gică Popescu: „Exces de zel” 4 A învins cancerul, dar a avut parte de o moarte violentă la 39 de ani! Tragedie cumplită în fotbal 5 UPDATEBilbao – Rangers 2-0. Ianis Hagi, OUT din Europa League. Manchester United – Lyon 5-4! Rezultatele 6 Manchester United – Lyon 5-4! Echipa lui Amorim e în semifinale după un meci absolut „nebun”!
Citește și