Închide meniul
NEWS ALERT

Rareş Pop, la Rapid! Lovitură dată de giuleşteni rivalelor FCSB şi Universitatea Craiova. Detaliile transferului

Dan Roșu Publicat: 11 februarie 2024, 11:10

Rareş Pop, la Rapid! Lovitură dată de giuleşteni rivalelor FCSB şi Universitatea Craiova. Detaliile transferului

Rareş Pop, în tricoul lui UTA - Hepta

Rareş Pop va semna cu Rapid. Dan Şucu nu glumeşte şi vrea să transforme echipa din Giuleşti într-una dintre forţele Ligii 1, după parcursul perfect din 2024, în care feroviarii au acumulat 12 puncte după primele patru meciuri.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Conform fanatik.ro, Rapid l-a achiziţionat deja pe Rareş Pop. Mijlocaşul dreapta de 18 ani cotat la 400.000 de euro ar urma să semneze azi cu giuleştenii un contract valabil pe cinci ani şi jumătate.

Rareş Pop, la Rapid! Lovitură dată de giuleşteni rivalelor FCSB şi Universitatea Craiova

Pop va rămâne la UTA până la finalul sezonului, el fiind om de bază în echipa lui Mircea Rednic, pentru care a marcat 3 goluri în cele 24 de meciuri disputate în campionat în acest sezon.

Rapid l-a dorit pe Rareş Pop încă din această iarnă. La finalul lui decembrie, apăruse informaţia că Dan Şucu era dispus să ofere până la 600.000 de euro pentru mijlocaş. Arădenii s-au opus atunci

Alexandru Meszar a recunoscut în schimb că acum transferul e aproape de a fi gata. Conform gsp.ro, Dan Şucu ar plăti 800.000 de euro pentru jucător.

Reclamă
Reclamă

“Trebuie să vă spun că e o bombă, dar nu e detonată. Rareș Pop e la Arad, nu la Rapid. Suntem în discuții avansate, care durează de mai multă vreme, dar nimic nu e finalizat. Există un acord de principiu unde s-a respectat foarte mult ce își dorește și jucătorul, ce e bun pentru evoluția jucătorului.

Rareș rămâne jucătorul Aradului cel puțin până la vară cum a fost stabilit inițial de jucător, de părinți de impresar. Din vară vom vedea ce se va întâmpla. Este foarte important să urmărim ce e bine pentru ambele cluburi ca acest jucător să se dezvolte în continuare”, a spus Meszar, pentru fanatik.ro.

Ermal Krasniqi, Borisav Burmaz, Florent Hasani, Damjan Djokovic, Marian Aioani, Cătălin Vulturar și Jakub Hromada sunt celelalte 7 transferuri făcute de Rapid în această perioadă de mercato.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va lua Xabi Alonso titlul în La Liga, în primul său sezon ca antrenor al lui Real Madrid?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:31

PSG – Inter LIVE TEXT (22:00), în finala Champions League. Istvan Kovacs va conduce ultimul act de la Munchen

23:12

VideoJurnal Antena Sport | Andreea Ogrăzeanu, dublă campioană europeană, prinde viteză către Los Angeles

23:02

Marius Lăcătuş, verdict despre transferul lui Denis Alibec la FCSB. Ce a spus despre concurenţa cu Daniel Bîrligea

23:00

UPDATECostel Gâlcă, în negocieri cu Rapid. Ce clauză de reziliere îi cere lui Dan Şucu pentru a semna cu giuleştenii

22:41

Moment tensionat la Roland Garros. Holger Rune a cerut evacuarea unui fan nervos

22:36

Hermannstadt, răspuns final pentru Dinamo în privinţa transferului lui Ianis Stoica. Preţul stabilit de sibieni

1 VIDEOPiloţii McLaren, cei mai rapizi în primele antrenamente din Marele Premiu al Spaniei. Cursa e duminică, pe Antena 1 (16:00) 2 De ce a semnat Denis Alibec cu FCSB. Mărturia fotbalistului: “Două lucruri mai am de făcut în viaţă” 3 Atanas Trică a semnat cu U Cluj! Nepotul lui Ilie Balaj, opţiune U21 a “şepcilor roşii” 4 Dennis Politic, mesaj pentru Gigi Becali! Verdictul jucătorului în privinţa transferului la FCSB 5 Denis Alibec a semnat cu FCSB 6 Primul club din Liga 1 care l-a refuzat pe Jordan Gele, după anunţul plecării de la FCSB: “Nu ne interesează”
Citește și