Raul Rusescu a criticat politica de transferuri a lui Gigi Becali la FCSB: “Ai greşit omul”

Dan Roșu Publicat: 15 decembrie 2024, 14:24

Comentarii
Raul Rusescu a criticat politica de transferuri a lui Gigi Becali la FCSB: Ai greşit omul

Raul Rusescu, la o conferinţă de presă - Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Gigi Becali l-a criticat din nou pe Daniel Popa, jucător adus de la U Cluj pentru 300.000 de euro. Finanţatorul campioanei FCSB este nemulţumit de numărul de goluri marcate de fostul jucător al lui Dinamo.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Popa, atacant cotat la 900.000 de euro, a înscris două goluri şi şi-a trecut în cont şi patru assist-uri. A fost însă util în duelurile cu apărările adverse, susţine Raul Rusescu, care îi ia apărarea jucătorului de 29 de ani.

Raul Rusescu: “A fost o greşeală de la început cu Popa la FCSB”

”Mie mi-a plăcut Daniel Popa, a jucat ce trebuia cu Hoffenheim. Asta face el, s-a achitat foarte bine de sarcini. A fost prezent, a ținut apărarea sus, a câștigat dueluri, s-a luptat cu fundașii adverși.

În acest moment, se pare că FCSB își dorește ca al doilea atacant din lot să marcheze mai mult. Dacă l-ai adus pe Popa să-ți marcheze 20 de goluri pe sezon, înseamnă că ai greșit omul. Nu a fost niciodată jucătorul ăsta.

Dacă asta a fost ideea celor de la FCSB, a fost o greșeală de la început. El e foarte bun în dueluri, e bun să se bată cu apărarea adversă. Punct. Cred că poate pleca de acum, din iarnă, absolut. Să vedem dacă își va dori și el să plece”, a declarat Raul Rusescu, citat de gsp.ro.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali l-a criticat din nou pe Daniel Popa

Daniel Popa a fost titular în partida cu Hoffenheim pentru că Daniel Bîrligea a fost suspendat după eliminarea din meciul cu Olympiacos. Atacantul nu a scăpat de criticile patronului.

“Dacă îl aveam pe Bîrligea, puteam să batem. Săracul, Popa, le-a pierdut pe toate, atât a putut„, a spus Gigi Becali la digisport.ro.

Pe de altă parte, omul cu banii de la FCSB a anunţat şi care sunt atacanţii pe care i-ar dori la echipă, pentru a face faţă în primăvara europeană, acolo unde campioana este ca şi calificată.

Reclamă

“Îmi mai place, ca atacant, de Thiam, de la U Cluj, are forţă, îmi place şi de Alibec. Mă înţeleg cu Gică Hagi. (N.r. Despre Louis Munteanu) Am făcut ofertă, dar mi-a zis Varga că nu se înţelege cu Dan. Dar de ce să fie supărat, e deja pe locul 3. Pe 1 suntem noi, pe U Cluj nu pun„, a mai spus Gigi Becali.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Merită Istvan Kovacs să arbitreze finala Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:32

“Jucătorii negri nu pot face asta”. Derapaj rasist la TV. Un fost jucător de la Atletico Madrid, implicat

10:27

Kylian Mbappe i-a „certat” pe teren, în Franța – Irak. Imagini virale după furtuna care a întrerupt meciul

10:04

Mutarea verii în NBA! Giannis Antetokounmpo pleacă de la Milwaukee Bucks și semnează cu Miami Heat

10:02

La ce echipă este dorit Elias Charalambous, după ce l-a refuzat pe Gigi Becali: „Nu e exclus”

9:49

Spania – Argentina, posibilul “blockbuster” din 16-imile Cupei Mondiale. Cum se poate ajunge la acest scenariu

9:11

„Asta s-a putut vedea”. Selecționerul Argentinei i-a dezvăluit „secretul” lui Lionel Messi, după ce a scris istorie la Mondial

1 Transfer pregătit de Universitatea Craiova. O nouă mutare de Liga Campionilor 2 Denis Drăguş, liber spre FCSB. Anunţul din Turcia care îi dă speranţe lui Gigi Becali 3 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 4 Fostul fotbalist de la FCSB a recunoscut un adevăr dureros: „Din cauza drogurilor mi-am pierdut cariera” 5 Mesajul lăsat de iranieni în vestiar pentru Donald Trump şi americani 6 Brazilianul Gustavo Cascardo a semnat în Liga 1
Citește și