Reacţia lui Gică Popescu, după ce Farul a devenit campioană: „Am făcut un meci senzaţional! Am simţit dezamăgire la 2-0 pentru FCSB!”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 21.05.2023, 23:14

Gică Popescu, după ce Farul a devenit campioană

Gică Popescu, în timpul unui interviu

Reacţia lui Gică Popescu, după ce Farul a devenit campioană. Farul e noua campioană a României, după o revenire de senzaţie în derby-ul cu FCSB. Echipa lui Gică Hagi a câştigat titlul la capătul unui meci epic.

Condusă cu 2-0 de FCSB, totul părea să se prăbuşească pentru echipa lui Gică Hagi. Dar Farul a revenit formidabil şi a întors scorul. Mateus, Tudor Băluţă şi Louis Munteanu au marcat golurile care i-au adus titlul echipei lui Gică Hagi.

Reacţia lui Gică Popescu, după ce Farul a devenit campioană

„Am făcut un meci senzaţional împotriva uneia dintre cele mai bune echipe din Liga 1. Am condus 33 de meciuri acest campionat şi era păcat să nu ducem treaba la bun sfârşit. Este o victorie senzaţională, am avut un public fabulos. A fost cel mai bun campionat. Am simţit dezamăgire la 2-0, a fost foarte important golul pe care l-am marcat la pauză. O să petrecem, mai mergem la ultimul meci să îl tratăm cu respect şi după aceewa vacanţă„, a spus Gică Popescu, preşedintele celor de la Farul, la digisport.ro.

Farul e noua campioană a României. Revenire fabuloasă a echipei lui Gică Hagi

Farul – FCSB 3-2. Farul e noua campioană a României. Echipa lui Gică Hagi a fost condusă cu 2-0, dar a avut o revenire fabuloasă şi a câştigat derby-ul. FCSB a început tare la Ovidiu şi a condus cu 2-0 după golurile marcate de Şut, cu un şut superb de la distanţă, în minutul 9, şi de Compagno, din faţa porţii, în minutul 17.

Gazdele au început să preseze, iar bucureştenii au avut o bară, prin Compagno, în minutul 40, însă insistenţa Farului a dat roade în minutul 42, când Mateus Santos a înscris cu o lovitură de cap, la o greşeală a portarului Târnovanu.

În partea secundă Tudor Băluţă a egalat cu o lovitură de cap, în minutul 58, dintr- centrare a lui Casap. În continuare s-a jucat pe contre, iar gazdele au marcat golul victoriei în minutul 85, prin Louis Munteanu, aducând titlul în vitrina Farului.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

12:50 Larry Ten Voorde va pleca din pole-position la Porsche Mobil 1 Supercup Imola 2024. Cursa e duminică (12:45, AntenaPLAY) 12:37 „L-a trimis să se bucure de pensie”. Grecii nu au avut milă de Fatih Terim, după ce Răzvan Lucescu i-a grăbit demiterea 12:35 Ovidiu Popescu, la un pas de a fi deturnat din drumul spre Sepsi de o altă rivală de Liga 1 a FCSB-ului. Anunţ de ultimă oră 11:50 VIDEONoel Leon a câştigat sprintul din Formula 3 de la Imola, LIVE în AntenaPLAY! Cursa e duminică, ora 9:30, în AntenaPLAY 11:49 Reacţia lui Marius Lăcătuş, după atacul brutal al CSA Steaua la adresa FCSB: „Sunt sigur că vor acţiona!” 10:42 FotoMeseriile pe care le au cei doi băieţi ai lui Florin Răducioiu: „Nu trebuie să le fie ruşine! Aş fi vrut să facă mai mult!” 10:42 Lewis Hamilton, luat la ţintă de Max Verstappen şi Fernando Alonso la Imola: „Crede că e singur pe circuit” 10:23 Giani Kiriţă, avertisment pentru Dinamo înaintea barajului cu Csikszereda: „La ei o să fie foarte greu, nu va fi ușor!” 10:09 CFR Cluj – Farul şi Universitatea Craiova – Sepsi LIVE TEXT (21:00). Luptă de foc pentru locul 2 din Liga 1 9:42 „M-am chinuit să râd!” Replică usturătoare după ce Marius Şumudică a spus că FCSB l-a egalat la numărul de titluri Vezi toate știrile

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta