Scandal uriaş la Craiova! Leo Grozavu a forţat să intre în cabina arbitrilor la pauză. Reacţia imediată a lui Horaţiu Feşnic

Valentin Pîrcălabu Publicat: 27 februarie 2024, 18:17

Leo Grozavu a făcut dezvăluiri despre negocierile cu FCSB / Hepta

Scandal uriaş la Craiova, în pauza meciului FC U Craiova – Poli Iaşi 1-1! Leo Grozavu a forţat să intre în cabina arbitrilor la pauza meciului dintre FC U Craiova şi Poli Iaşi. Antrenorul ieşenilor a contestat validitatea golului marcat de olteni în prima repriză.

Leo Grozavu a luat foc la pauza partidei cu FC U craiova. Nemulţumit că Horaţiu Feşnic a validat golul oltenilor, Leo Grozavu a încercat să intre la pauză peste arbitri. Horaţiu Feşnic i-a arătat cartonaşul roşu, iar Grozavu nu a mai stat pe bancă a doua repriză.

Conform celor de la orangesport.ro, Leo Grozavu a fost oprit de forţele de ordine la timp, pentru ca lucrurile să nu degenereze. Arbitrii de la partida FC U Craiova sunt Horaţiu Feşnic, Alexandru Cerei, Ciprian Danşa,  Sorin Vădana, Marcel Bîrsan, Iulian Dima, ultimii doi fiind în camera VAR.

Prima repriză a meciului de la Craiova a fost marcată de accidentări, care au dus la schimbarea a trei jucători în primele 25 de minute. Primul care nu a mai putut continua partida a fost Padula, în minutul 5, iar în minutul 13 antrenorul Giovanni Constantino a fost nevoit să îl înlocuiască şi pe Compagnucci. Şi ieşenii au avut un jucător accidentat, pe portarul Ailenei, care a ieşit de pe teren în minutul 24.

Între timp, craiovenii au deschis scorul în minutul 19, după o acţiune personală a lui Aurelian Chiţu, care a protejat balonul în careul advers, a centrat în faţa porţii şi Jibril Ibrahimi a înscris cu o lovitură de cap. Egalarea a venit în minutul 45+1, când Kabran a trimis în careu şi Bettaieb a reluat cu capul, în plasă. Oaspeţii au marcat în minutul 56, prin Kabran, după o fază creată de Martac, un şut al lui Bettaieb respins de Robert Popa, iar suedezul a trimis în plasă. După aproape patru minute de aşteptare, golul a fost anulat de VAR, pentru un ofsaid. Gazdele au avut şi ele un gol anulat, în minutul 76, atunci când Sidibe a înscris, dar a comis henţ.  Oaspeţii au încheiat meciul în zece, după eliminare alui Bordeianu în primul minut al prelungirilor şi meciul s-a terminat în cele din urmă la egalitate, 1-1.

Cele două echipe sunt vecine în clasament, cu acelaşi număr de puncte, 31. FCU Craiova ocupă poziţia a 12-a, iar Poli Iaşi se află pe locul 13. Antrenorul ieşenilor, Leo Grozavu a fost eliminat pentru proteste, la pauză, şi nu va sta pe bancă etapa viitoare.

FCU CRAIOVA: R. Popa – Compagnucci (Sidibe 15; Blănuţă 86), Lacroix, Lekiatas – Padula (Vl. Achim 6), R. Negru, Baeten, Vl. Pop, Mascarenhas – A. Chiţu, Ibrahimi (Bahassa 85). ANTRENOR: Giovanni Costantino

POLI IAŞI: Ailenei (Niga 24) – Martac, Bouhenna, Fl. Ilie, Ştefanovici – L. Mihai (Jatoba 46), Marchioni, Saghiri (Bordeianu 46) – Allanzinho (Samayoa 90+1), Bettaieb, Kabran (A. Gheorghiţă 67). ANTRENOR: Leo Grozavu

Cartonaşe galbene: Lekiatas 41 / L. Mihai 45+6, Bordeianu 76

Cartonaşe roşii: Leo Grozavu (antrenor Poli Iaşi), Mihai Bordeianu (Poli Iaşi) min. 90+1

28
0:05
Gică Hagi, discurs uriaş după ce FCSB a câştigat campionatul: „Trebuie să vorbim mai puţin şi să-i felicităm!”
23:33 VideoJucătorii de la FCSB au întrerupt conferința lui Charalambous și au declanșat nebunia: „Campionii, campionii!” 23:18 „Sunt antrenor de marcă!” Gigi Becali, reacţie savuroasă după triumful FCSB-ului: „Mă întorc la muls oile acum!” 23:16 Florinel Coman, după titlul cucerit de FCSB după 9 ani: „Golul lui Băluţă a fost cel mai emoţionant” 23:14 Octavian Popescu l-a imitat pe „Dodel” Tănase după ce FCSB a câștigat titlul: „Bravo vouă, bă!” 23:00 Gigi Becali, propunere în direct pentru Florinel Coman, după ce FCSB a devenit campioană: „Trebuie să discut cu el!” 22:51 Mihai Stoica, plin de sânge în peluză după ce FCSB a câștigat titlul! Imagine uluitoare cu oficialul roș-albaștrilor 22:43 Gigi Becali a anunţat primul jucător de pe lista de transferuri de la FCSB. Ce a spus despre Denis Alibec, Kiki şi Louis Munteanu 22:42 Gigi Becali nu le-a uitat pe rivalele Rapid şi Dinamo! Prima reacţie, după ce FCSB a devenit campioană: „Nu mă interesează!” 22:31 FotoNebunie pe Arena Națională după ce FCSB a câștigat titlul! Imagini de senzație cu noii campioni ai României Vezi toate știrile