Sepsi – Oțelul 1-1 a fost primul meci al zilei. Partida din etapa a 4-a a Ligii 1 a fost în format live score pe AS.ro.
Înaintea acestui meci, Sepsi venea după rezultatul excelent obținut în turul 2 al UEFA Conference League. Covăsnenii patronați de Laszlo Dioszegi au trecut cu scorul de 6-0, la general, de CSKA Sofia, o formație cu o vastă experiență europeană, din Bulgaria. De cealaltă parte, nou promovata Oțelul venea după eșecul cu FCSB, scor 0-2.
Sepsi – Oțelul 1-1
Min. 90+4: Final de meci! Sepsi – Oţelul s-a încheiat 1-1
Min. 90+2: Bară Oţelul! Tănasă a trimis în bala laterală
Min. 84: Sepsi – Oţelul 1-1! Safranko a egalat cu un şut plasat
Min. 5: Sepsi – Oţelul 1-0! Lovitură rapidă dată de nou-promovată. Gafă uriaşă făcută de Ninaj în deplasare. A încercat să dribleze în centrul careului şi a fost deposedat. Alexandru pop nu l-a iertat pe Niczuly! S-a încheiat seria perfectă a grupării din Sfântu Gheorghe, care a primit primul gol stagional.
Min. 1: A început meciul!
Sepsi: Niczuly – Oteliță, M. Bălașa, Ninaj, A. Dumitrescu – N. Păun, Francisco Junior, I. Gheorghe – R. Varga, Rondon, Aganovic
Rezerve: D. Moldovan – D. Ciobotariu, Oroian, Kallaku, Alimi, A. Nistor, Ștefănescu, Damașcan, Safranko
Antrenor: Liviu Ciobotariu
Oțelul: R. Stoian – Zhelev, Yabre, Lovric, D. Panait – Cisotti, A. Lopez, P. Gaitan – Al. Pop, G. Cîrjan, Bodișteanu
Rezerve: Dur-Bozoancă – Fatai, I. Neagu, Jardan, Maciel, Zivulic, S. Rus, A. Dimitrov, Tănasă
Antrenor: Dorinel Munteanu
Până în momentul de față, Oțelul Galați nu a reușit să obțină nicio victorie de la revenirea în Liga 1. A fost 1-1 cu UTA, 0-0 cu Universitatea Craiova și 0-2 cu FCSB. Înaintea acestei partide, echipa din Moldova se află pe locul al 15-lea, cu 2 puncte, în timp ce elevii lui Liviu Ciobotariu sunt pe locul 3 cu 7 puncte.
Laszlo Dioszegi, reacţie savuroasă după Sepsi – CSKA Sofia 4-0
Laszlo Dioszegi a fost în culmea fericirii, după ce Sepsi a învins-o categoric pe CSKA Sofia. Patronul covăsnenilor a lăudat jocul prestat de jucătorii lui Liviu Ciobotariu, şi a declarat că aceştia au făcut o întreagă ţară mândră.
De asemenea, Dioszegi a mai declarat că nici nu visa la o asemenea victorie, reuşită de Sepsi, în returul cu CSKA Sofia.
„Suntem noi visători de felul nostru, dar nimeni nu visa să-i batem cu 6-0. Am făcut un meci extraordinar de bun şi mă încântă dăruirea jucătorilor. N-am stat, n-am aşteptat, am atacat şi le-am dat şase goluri! Jucătorii o fac pentru bani, pentru glorie, pentru club. Acum vine prima!
Eu cred că toată ţara e mândră de Sepsi! Am arătat un fotbal extraordinar în cele două meciuri şi trebuie să felicit pe toată lumea. Suntem alături de jucători, le dăm sprijinul şi iată că astăzi am făcut un spectacol. Chiar nu exagerăm, dar în această seară a fost un spectacol făcut de Sepsi.
Nu vorbim încă de ţeluri măreţe, trebuie să fim realişti şi să stăm cu picioarele pe pământ. Acum ne gândim la meciul cu Oţelul de luni, apoi la meciul cu Aktobe de joi. Aveau 4-1 în tur, nu contează că au pierdut. Ne aşteaptă un meci foarte greu, dar dorinţa asta a jucătorilor ne face să mergem mai departe”, a declarat Laszlo Dioszegi, conform orangesport.ro.
- Sepsi – Oțelul 1-1
- Covăsnenii erau în formă excelentă înaintea partidei
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Marea schimbare adusă de Mirel Rădoi la FCSB, înainte de debut: „A fost foarte ușor de decis”
- Mirel Rădoi a spus deschis ce a găsit la FCSB, la revenirea la formaţia patronată de Gigi Becali!
- Schimbare revoluţionară în Liga 1! Formatul campionatului ar putea fi modificat! Anunţul LPF
- Cristi Borcea știe cine va face diferența în derby-ul Rapid – Dinamo: „Am încredere în el”. Rezultatul prezis
- Florin Tănase, întâlnire decisivă cu Gigi Becali privind viitorul lui la FCSB. Decizia luată de patronul campioanei

































