Închide meniul

Silviu Lung este aproape de revenirea în Liga 1! Portarul negociază cu Poli Iaşi

Alex Masgras Publicat: 2 august 2023, 11:10

Comentarii
Silviu Lung este aproape de revenirea în Liga 1! Portarul negociază cu Poli Iaşi

Silviu Lung / Profimedia

Silviu Lung este aproape de revenirea în Liga 1! Portarul de 34 de ani negociază cu nou-promovata Poli Iaşi, echipa antrenată de Leo Grozavu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Lung este liber de contract după despăţirea de Al-Raed din Arabia Saudită, echipă la care a evoluat în ultimul sezon şi a fost antrenat de Marius Şumudică.

Silviu Lung este aproape de revenirea în Liga 1! Portarul negociază cu Poli Iaşi

Potrivit ziaruldeiasi.ro, Silviu Lung este aproape de a semna cu Poli Iaşi şi de a reveni în Liga 1. Potrivit sursei mai sus menţionate, negocierile sunt avansate.

În primele trei etape, Leo Grozavu a folosit doi portari la Poli Iaşi. În primul meci, moldovenii l-au avut între buturi pe Risto Jankov, în timp ce următoarele două partide l-au avut în poartă pe tânărul de 22 de ani Ionuţ Ailenei.

Silviu Lung nu a mai apărat în România din 2017, atunci când a plecat la Kayserispor de la Astra, pentru 350.000 de euro. El a evoluat la formaţia din Turcia până în vara anului trecut, când a ajuns din postura de jucător liber de contract la Al-Raed din Arabia Saudită.

Reclamă
Reclamă

Leo Grozavu, fericit după ce Poli Iaşi a învins-o pe Farul: „Mă bucur pentru jucători, e victoria lor”

Leo Grozavu e fericit după ce Poli Iaşi a învins-o pe Farul în deplasare. Farul – Poli Iaşi s-a încheiat 1-3. Poli Iaşi a deschis scorul în minutul 11, prin Luis Phelipe, şi de atunci a condus în tot restul meciului.

Luis Phelipe a marcat o dublă în victoria lui Poli Iaşi cu Farul, iar antrenorul Leo Grozavu a vorbit şi despre el după meci.

„Se pare că am fost primii care am reuşit să câştigăm (n.r.: Farul avea 10 victorii la rând, acasă, în campionat). Bucuroşi pentru rezultat, am făcut o partidă bună, de angajament, ceea ce anticipa Gică la începutul jocului.

Reclamă

Am fost mai eficienţi în faţa porţii, ne-am creat 7 situaţii.

Nu facem petreceri la victorii şi la înfrângeri înmormântări. Mă bucur pentru jucători, e victoria lor.

(n.r.: despre Luis Phelipe, autorul unei duble) Nu-mi place mie să fac nici remarci individuale, nici critici individuale. E un jucător care are calităţi, nu degeaba l-am ales. Încă nu e la întreaga lui capacitate, dar e un jucător cu certe calităţi.

(n.r: despre Andrei Ciobanu) Este un jucător cu calitate, dar numai de el depinde dacă va înţelege că fotbalul nu înseamnă numai calitate, înseamnă şi multă muncă”, a declarat Leo Grozavu pentru digisport.ro, după Farul – Poli Iaşi 1-3.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Crezi că ar trebui ca Mircea Lucescu să fie pe banca naţionalei şi la baraj?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:24
VIDEOGestul lui Andrei Raţiu pentru un fan care a străbătut mii de kilometri pentru a-l vedea cu San Marino!
14:18
Anunţul lui Gino Iorgulecu despre secţionerul cu care România merge la baraj: “Ce poate face cel care vine?”
13:50
Cluburile, obligate să folosească 40% sportivi români! A fost adoptată Legea Novak
13:38
“Am câştigat deja Cupa Mondială” Fără selecţionerul legendar pe bancă, au scris istorie şi merg la World Cup!
13:32
OFICIAL | Florin Cernat e noul director sportiv de la FCSB: “Bun venit”
13:21
“Manipulatori fără scrupule”. Camelia Voinea, apărată după apariția imaginilor abuzului la adresa Sabrinei
1 EXCLUSIVAcuze fără precedent la adresa Cristinei Neagu. Atacul handbalistei care ne-a adus Liga Campionilor 2 Lotul ales de Mircea Lucescu pentru România – San Marino. Trei jucători, OUT 3 VIDEORomânia – San Marino 7-1. Tricolorii i-au “distrus” pe amatori după ce oaspeţii au deschis scorul 4 UPDATEFlorin Cernat, cale liberă spre FCSB. FC Voluntari a anunţat plecarea sa de la echipă 5 Afacerea în care Dan Petrescu a investit averea strânsă din fotbal. Cum a ajuns “Bursucul” la fel de bogat ca Hagi 6 Sabrina Voinea, abuzată verbal de mama ei! Imagini teribile din sala de gimnastică: “Mami, nu mai pot!”
Citește și