A fost aflată suma pe care a primit-o Laurențiu Reghecampf după despărțirea de Universitatea Craiova. Antrenorul avea o clauză de reziliere de 300.000 de euro, dar cele două părți au ajuns la o înțelegere.
Mihai Rotaru un a avut de gând să plătească clauza pentru a schimba antrenorul, dar, conform prosport.ro, a scos din conturi 180.000 de euro pentru a-l convinge pe Reghecampf să plece de la Universitatea Craiova.
Suma pe care a primit-o Laurențiu Reghecampf după despărțirea de Universitatea Craiova
Reghecampf ratase toate obiectivele în sezonul precedent, astfel că era de așteptat ca despărțirea să vină, singura necunoscută era suma pentru care antrenorul renunța la contract. După mai multe serii de negocieri, Rotaru l-a convins cu 180.000 de euro.
Reghecampf nu va sta mult fără echipă. Negocierile cu un club din Arabia Saudită ar fi demarat deja, el excluzând din start o rămânere în Liga 1. ”Nu știu unde mă vor purta pașii în viitor. Am să mă odihnesc puțin, apoi ne vom revedea cu planuri noi”, a spus Reghe, citat de Playsport.
Universitatea Craiova s-a despărțit de Laurențiu Reghecampf
Laurențiu Reghecampf a plecat de la Universitatea Craiova. Oltenii au făcut anunțul oficial. Reghe a rezistat doar un sezon în Bănie.
„Clubul Universitatea Craiova și antrenorul Laurențiu Reghecampf au decis, de comun acord, încetarea raporturilor contractuale. Îi mulțumim lui Laurențiu Reghecampf pentru tot ceea ce a realizat la Știința și îi dorim mult succes mai departe”, se arată în comunicatul emis de Universitatea Craiova.
Laurențiu Reghecampf a ratat toate obiectivele la Univeristatea Craiova în sezonul 2021-2022: oltenii nu au contat în lupta la titlu cu CFR Cluj și FCSB și au fost eliminați în semifinale din Cupa României. În preliminariile Conference League, Craiova a fost eliminată de Laci, din Albania.
”Așa este, am închis colaborarea în această seară (n.r. duminică seară) cu Universitatea Craiova.
Vrea să le mulțumesc mult publicului, jucătorilor și celor alături de care am muncit în acest an și să-i urez succes echipei mai departe. A fost o experiență interesantă”, a declarat Laurențiu Reghecampf, pentru Digi Sport.
- Laurențiu Reghecampf a ratat toate obiectivele sezonului trecut
- Reghe ar avea deja o ofertă concretă din Arabia Saudită
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Anunţul lui Victor Angelescu despre transferuri după ce Rapid a urcat pe primul loc
- Claudiu Petrila nu se aştepta să fie convocat la naţională: “Am fost surprins”! Ce a spus de meciul cu Bosnia
- “A făcut un meci complet” Gâlcă l-a lăudat pe Dobre, după ce căpitanul Rapidului nu a fost convocat la naţională
- Alex Dobre a cântat, în direct: “Cine e pe primul loc? Rapidul este!” Subiectul “naţionala” l-a iritat
- “Asta ne-a lipsit sezonul trecut” Reacţia lui Alex Paşcanu, după ce a marcat pentru Rapid!
































