Închide meniul

“Ţi-ar surâde ideea să calci pe urmele lui Ianis Hagi?” Dina Grameni, anunţ despre plecarea de la Rapid

Publicat: 16 iunie 2025, 18:36

Comentarii
Ţi-ar surâde ideea să calci pe urmele lui Ianis Hagi? Dina Grameni, anunţ despre plecarea de la Rapid

Constantin Grameni, în timpul unui meci / Antena Sport

Constantin Grameni, prezent la EURO 2025 alături de România U21, a vorbit despre situaţia sa de la Rapid, dar şi despre viitorul său. Tricolorii lui Daniel Pancu vor juca împotriva Slovaciei, ţara gazdă, ultimul meci de la acest turneu final.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În ceea ce priveşte viitorul său, Constantin Grameni aşteaptă ultimul meci al României U21, după care se va gândi şi va discuta cu cei din conducerea Rapidului.

Constantin Grameni, despre zvonurile legate de interesul lui Celtic pentru el: “E una dintre cele mai mari echipe din istorie”

În ultima vreme s-a scris despre interesul celor de la Celtic pentru Constantin Grameni. Jucătorul celor de la Rapid îşi doreşte însă să facă pasul către o echipă importantă din străinătate şi consideră că orice jucător din echipa României şi-ar dori să ajungă la o echipă precum Celtic şi să ajungă în Scoţia, călcând pe urmele lui Ianis Hagi, cel care a evoluat în ultimii ani la Rangers:

“Nu ştiu. Cred că e prea devreme să vorbesc despre lucrul acesta. Normal că, mai devreme sau mai târziu, îmi doresc să fac pasul la un club foarte mare din străinătate. Echipa pe care aţi menţionat-o dumneavoastră e una dintre cele mai mari din istorie şi oricine din lotul nostru îşi doreşte să ajungă acolo dar nu m-am gândit la aceste lucruri în timpul Campionatului European. Vedem după meciul de mâine ce o să se întâmple”, a declarat Constantin Grameni.

Grameni aşteaptă să discute cu Costel Gâlcă despre situaţia de la Rapid

Întrebat şi despre situaţia sa de la Rapid, acolo unde nu a evoluat atât de mult pe cât s-ar fi aşteptat în sezonul recent încheiat, Grameni a declarat că nu a apucat încă să vorbească cu Costel Gâlcă, noul antrenor din Giuleşti, el fiind concentrat asupra turneului final din Slovacia:

Reclamă
Reclamă

“Nu ştiu, pentru că nu am apucat să vorbesc cu domnul Gâlcă încă, cu nimeni din club. De când am venit în cantonamentul echipei naţionale m-am gândit numai la echipa naţională şi am lăsat situaţia de la Rapid în urmă. Mai este meciul de mâine şi momentan sunt concentrat 200% şi după aceea voi vedea ce se întâmplă cu situaţia mea la Rapid”, a mai spus Constantin Grameni.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Ar trebui păstrat Dennis Politic la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:25
OFICIAL | Un jucător crescut de Real Madrid a plecat de la CFR Cluj, dar rămâne în Liga 1! Echipa unde va evolua
16:24
Simona Halep a vorbit deschis despre tenis, la un an de la retragere. Săgeți către sistemul din România
16:23
Revenire importantă în tabăra FCSB. Elias Charalambous se va baza pe el în curând
16:07
FC Argeș – Hermannstadt LIVE SCORE (17:00). Echipele de start. Ce se întâmplă cu Dennis Politic
15:55
Nicolae Stanciu a dezvăluit cum a decis să revină în China: “N-am mai văzut în viața mea așa ceva”
15:47
Ofertă pentru un jucător de la FCSB. Suma pe care o poate încasa Gigi Becali: “Aşteaptă răspunsul lor”
1 Salariu dublat pentru un titular de la FCSB, după victoria cu Botoșani. Anunțul lui Gigi Becali: „Asta e promisiunea” 2 Dennis Politic pleacă de la FCSB, dar rămâne în Liga 1! Echipa cu care va semna 3 BREAKING NEWSAdrian Mititelu a câștigat procesul pentru palmaresul Universității Craiova! Lovitură pentru Rotaru 4 Destinaţie surpriză pentru portarul FCSB. Gigi Becali îşi dă acordul: “Eu spun că vrea” 5 FotoAfacerea uriaşă pe care Gigi Becali se chinuie să o vândă de ani buni: “M-am gândit să îi dau în judecată” 6 Daniel Bîrligea, “interzis” după FCSB – Botoşani 2-1. Ce s-a întâmplat la Arena Naţională
Citește și