Închide meniul

“Toată lumea vrea ca FCSB să câştige titlul! Chiar şi adversarele!” Mesaj surprinzător, după victoria roş-albaştrilor

Viviana Moraru Publicat: 13 noiembrie 2023, 13:12

Comentarii
Toată lumea vrea ca FCSB să câştige titlul! Chiar şi adversarele! Mesaj surprinzător, după victoria roş-albaştrilor

Jucătorii FCSB-ului, bucurie în timpul unui meci/ Hepta

“Toată lumea vrea ca FCSB să câştige titlul” a fost mesajul surprinzător transmis după victoria roş-albaştrilor cu FCU Craiova. Valeriu Răchită a analizat rezultatele din ultima etapă, şi consideră că FCSB este beneficiază şi de faptul că rivalele pentru primul loc s-au încurcat, motiv pentru care a declarat că roş-albaştrii sunt favorizaţi chiar şi de adversari.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a obţinut un succes la limită cu FCU Craiova, scor 2-1, graţie căruia a acumulat 34 de puncte în fruntea Ligii 1. Roş-albaştrii au trei puncte avans faţă de CFR Cluj, şi patru faţă de Rapid.

“Toată lumea vrea ca FCSB să câştige titlul! Chiar şi adversarele” Mesaj surprinzător, după victoria roş-albaştrilor cu FCU Craiova

Valeriu Răchită a declarat că toată lumea îşi doreşte ca FCSB să devină campioană în acest sezon de Liga 1. Acesta a remarcat că în momentul în care roş-albaştrii s-au încurcat, şi rivalele echipei lui Charalambous au făcut paşi greşiţi.

De asemenea, Răchită a declarat că Rapid era nevoită să menţină ritmul, după victoria din derby-ul cu FCSB, însă în această rundă, giuleştenii s-au încurcat cu Sepsi.

“Senzația mea este că toată lumea vrea ca FCSB să câștige campionatul, inclusiv adversarele FCSB-ului, din ce am văzut. Și urmăritoarele lor. Atâta timp cât FCSB s-a împiedicat, imediat echipele din spatele ei s-au împiedicat și ele.

Reclamă
Reclamă

Și spuneam săptămâna trecută, după ce a câștigat Rapid la FCSB și au ajuns aproape de ei, că acum e mai greu, că acum trebuie să mențină ritmul. Și uite că nu au reușit să câștige la Sepsi (n.r. Rapid și Sepsi au remizat, scor 0-0), s-au pierdut două puncte”, a declarat Valeriu Răchită, conform fanatik.ro.

FCSB a avut parte de o etapă perfectă. Roş-albaştrii au obţinut cele trei puncte din duelul cu FCU Craiova, în timp ce principalele contracandidate la titlu s-au încurcat. CFR Cluj a remizat, scor 3-3, cu Poli Iaşi, în timp ce Rapid a terminat la egalitate cu Sepsi.

Decizia luată de Gigi Becali după FCSB – FCU Craiova 2-1

Decizia luată de Gigi Becali după FCSB – FCU Craiova 2-1 a fost anunţată de patronul roş-albaştrilor, la 3 dimineaţa, după ce a ieşit de la Poliţia oraşului Pantelimon.

Reclamă

Becali a anunţat că va transfera patru jucători în pauza de mercato de iarnă, posturile cele mai importante fiind cele de atacant şi de fundaş central. Asta după ce Andrea Compagno a intrat în dizgraţia patronului, iar Vlad Chiricheş a fost mai mult absent din cauza problemelor fizice.

„Nu văd nicio echipă care să poată să fie mai puternică decât noi. Avem şi diferenţa de puncte, avem şi jucători, şi echipă mai puternică.

Plus de asta, nu las, mă, echipa eu aşa. Întăresc echipa. Iau eu trei, patru jucători”, a spus Becali.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica FCSB în turul doi preliminar din Champions League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
13:45
EXCLUSIV“Vreau să cred că EURO nu a fost o întâmplare”. Eric de Oliveira o vede pe România la World Cup 2026
13:35
România – Italia, LIVE VIDEO, 15:45. Naţionala debutează la Campionatul Mondial de Polo
13:02
UTA Arad – Universitatea Craiova (LIVE SCORE, 18:30). “Leii” vor să îi strice debutul lui Adrian Mihalcea
12:59
EXCLUSIVSuma reală cerută de Neluţu Varga pentru cel mai mare transfer din istoria Ligii 1!
12:30
Ruptură totală între Victor Gyokeres și Sporting Lisabona. Atacantul nu s-a prezentat la antrenamentul echipei
12:24
EXCLUSIV“Crezi că FCSB va avea probleme în Andorra?” Răspunsul tranşant al lui Ionel Dănciulescu
1 EXCLUSIVLouis Munteanu a acceptat oferta! Detalii despre transferul uriaş al atacantului de la CFR Cluj 2 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 3 Gigi Becali s-a răzgândit, înainte de startul Ligii 1. Jucătorul trecut pe „lista neagră”, șanse să rămână la FCSB 4 Ce sumă a fost oferită pentru transferul lui Louis Munteanu. Atacantul de la CFR Cluj, gata să stabilească un record 5 FotoCum arată noile echipamente ale FCSB-ului! Alibec, Bîrligea, Şut şi Târnovanu au prezentat tricourile 6 „Acum pot s-o spun: m-a tratat diferit”. Luka Modric, dezvăluiri despre Florentino Perez, după plecarea de la Real Madrid
Citește și