Giannis Anestis se desparte de FC Botoşani, dar rămâne tot în Liga 1.
Om de bază cu Leo Grozavu antrenor, grecul a apărat poarta Botoşaniului şi cu Marius Croitoru pe bancă. Totuşi, din această vară el nu mai este jucătorul moldovenilor şi rămâne liber de contract.
Potrivit Prima Sport, grecul a ajuns la un acord cu UTA Arad şi va îmbrăca tricoul “Bătrânei Doamne” în sezonul viitor. Anestis s-a înţeles cu noua sa echipă şi, conform sursei menţionate, va avea un salariu de 8.000 de euro lunar.
Giannis Anestis a ajuns în Liga 1 în urmă cu doi ani, după ce s-a despărţit de AEL Limassol.
- Ioan Varga transferă la CFR Cluj un jucător de la Cupa Mondială
- Dinamo face un nou transfer și aduce un atacant! Anunțul conducerii: “Dacă totul e ok, mâine va fi anunțat”
- Cinci transferuri la FCSB. Anunţul lui Gigi Becali: “Poate vine Drăguș”
- Dan Şucu a câştigat disputa cu Gigi Becali. Ce transfer a reuşit Rapid!
- Când revine Joao Paulo la FCSB de la Cupa Mondială? “Minunea” Capul Verde i-a dat planurile peste cap

































