Închide meniul
EXCLUSIV

Ultimele detalii de la CFR Cluj după ce Adrian Mutu şi-a depus demisia. Acţionarul ardelenilor, informaţii de ultimă oră

Bogdan Stănescu Publicat: 3 aprilie 2024, 16:04

Comentarii
Ultimele detalii de la CFR Cluj după ce Adrian Mutu şi-a depus demisia. Acţionarul ardelenilor, informaţii de ultimă oră

Ciprian Deac şi Mario Camora / Profimedia Images

Acţionarul Ştefan Gadola a oferit ultimele detalii de la CFR Cluj după ce Adrian Mutu şi-a depus demisia!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

E o şedinţă chiar în aceste momente la gruparea ardeleană. Ştefan Gadola a anunţat că se discută chiar acum viitorul lui CFR Cluj.

Ultimele detalii de la CFR Cluj după ce Adrian Mutu şi-a depus demisia!

Suntem în discuţii. Aveţi răbdare. Da, şi-a depus demisia, dar trebuie analizată, trebuie văzut, vom vedea. (n.r.: Încercaţi să îl opriţi?) Suntem în discuţii să vedem ce facem”, a declarat acţionarul CFR-ului, Ştefan Gadola, pentru AntenaSport.

Andrea Mandorlini ar urma să o preia pe CFR Cluj după ce Adrian Mutu şi-a anunţat demisia. Italianul se afla în continuare în club şi după ce a fost schimbat cu “Briliant” de pe banca tehnică.

Adrian Mutu şi-a dat demisia de la CFR Cluj! „M-am gândit toată noaptea. Nu pot trece peste această umilinţă”

Adrian Mutu şi-a dat demisia de la CFR Cluj, după eşecul umilitor din sferturile Cupei României, 0-4 cu Corvinul Hunedoara.

Reclamă
Reclamă

Conform celor de la fanatik.ro, Mutu i-a anunţat pe cei din conducerea clubului că decizia sa este de neschimbat. „Briliantul” vorbise şi imediat după meci despre eventuala plecare de la CFR.

Este arhicunoscut că Adrian Mutu şi patronul echipei din Gruia, Neluţu Varga, au o relaţie excelentă, cei doi fiind prieteni. Chiar şi aşa, patronul nu a reuşit să-l împiedice pe fostul atacant să plece din Gruia.

„Mi-am dat demisia de la CFR Cluj! M-am gândit toată noaptea, nu pot să trec peste această umilință. Eu am o altă mentalitate, una de învingător. Demisia mea este de la ora 11:00 dimineața pe biroul președintelui Cristi Balaj”, este anunțul făcut de Adrian Mutu, pentru sursa citată.

Reclamă

Starea lui Mutu a rămas aceeaşi şi a doua zi după eşecul usturător din Cupa României. Antrenorul a apărut devastat la interviul de după duelul cu Corvinul.

Adrian Mutu: „M-am simţit umilit”

„Am venit din respect pentru voi, ai întrebări? Dă-i drumul! (n.r. s-a răstit la reporter, cel care îl lăsase să tragă concluziile fără să îi pună vreo întrebare). Azi echipa trebuia să joace în 10 la fel, jucam împotriva unei echipe de liga a doua cu spirit. Puteau să joace şi fără antrenor pe bancă.

Am avut o problemă de atitudine şi abordare încă de după meciul cu Sepsi. Nu am ce să spun mai multe. Dacă vă întrebaţi de ceva, să ştiţi că mă gândesc şi anunţ mâine. În momentul ăsta mă simt umilit, nu se poate să termin aşa cu o echipă care are bugetul cât trei jucători de-ai noştri.

Mă simt umilit, nu cred că aş putea să îi iert pe băieţi. Când văd că nu respect, nu am puterea să îi ier în momentul ăsta. În cariera mea de jucător şi antrenor, e o chestiune de abordare. O să mă gândesc în seara asta şi mâine va anunţa clubul ce se întâmplă”, a declarat Adi Mutu la digisport.ro.

Adrian Mutu o lasă pe CFR Cluj pe locul 3 în play-off, la 10 puncte distanţă de liderul FCSB. Ardelenii au început play-off-ul cu un eşec (1-2 cu Universitatea Craiova) şi un egal (1-1 cu Sepsi).

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:32
Novak Djokovic, victorie monumentală cu Sinner, după peste 4 ore de joc! Urmează marea finală cu Alcaraz
16:13
Costel Gâlcă s-a convins: ce se va întâmpla cu Olimpiu Moruțan la următorul meci al Rapidului
15:53
Pierre Gasly, primul pilot activ de F1 care investeşte într-o echipă de MotoGP
15:50
Dinamo – Petrolul LIVE TEXT (20:00). “Câinii roşii” pot urca pe primul loc! Echipele probabile
15:48
Gică Hagi l-a pus pe liber. I-a reziliat contractul
14:55
Foto„Bătrânul Leu” care a venit de pe plajă, a învins România în 1990 și a intrat în istoria Cupei Mondiale
1 FotoE multimilionar, dar iubita lui superbă câştigă mai mulţi bani decât el: “Ne întrecem”! Sumele uriaşe încasate 2 Transferul se face astăzi! Mutarea a fost anunţată de Gigi Becali: “Ne-am înțeles” 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Timo Werner va fi adversarul lui Louis Munteanu 4 Charalambous a aflat după FCSB – Fenerbahce decizia luată de Gigi Becali. A fost luat prin surprindere: “Nu am fost informat” 5 Gigi Becali a făcut praf doi jucători de la FCSB, după egalul cu Fenerbahce: “Cu din ăştia nu poţi” 6 Ștefan Baiaram, transfer în Germania. Mutarea carierei pentru jucătorul Universității Craiova
Citește și