
Igor Armaș a fost faultat dur de Malcom Edjouma / Colaj captură Orangesport, AntenaSport
Bogdan Bălănescu a oferit ultimele detalii despre starea lui Igor Armaș, după ce fundașul lui FC Voluntari a fost făcut K.O. de Malcom Edjouma. Directorul general de la clubul ilfovean a dezvăluit că durerile lui Armaș s-au intensificat în ultimele ore, după intrarea criminală a mijlocașului francez de la FCSB. În minutul 82 al partidei FC Voluntari – FCSB 1-2, din etapa a 25-a din Liga 1, Edjouma a ridicat talpa și l-a lovit pe Armaș pe cap și pe umăr, lăsându-i mai multe tăieturi.
În ciuda faultului extrem de violent, arbitrul central Radu Petrescu a hotărât să nu îl elimine pe Edjouma. Mijlocașul vicecampioanei a primit doar galben.
Ultimele detalii despre starea lui Igor Armaș, după ce a fost făcut K.O. de Malcom Edjouma
Bogdan Bălănescu, directorul general al lui FC Voluntari, a dezvăluit că Igor Armaș continuă să se resimtă după ce a fost lovit puternic de Malcom Edjouma.
Bălănescu este convins că Radu Petrescu a interpretat complet greșit faza respectivă, iar Edjouma merita să primească cartonașul roșu.
„Armaș nu este în cea mai bună condiție medicală. Va face un control, are probleme cu articulația umărului și are fața tumefiată. Normal că s-au accentuat durerile după acel atac al lui Edjouma. Nu vreau să jignesc pe nimeni.
Știu ce a pățit jucătorul nostru, știu ce sancțiune trebuia dată. Asta e! Nu avea cum să nu vadă arbitrul, a văzut. Dar a fost o greșeală de interpretare, pentru că Edjouma a atins mingea înainte să atingă fața și umărul lui Armaș”, a spus Bogdan Bălănescu, potrivit digisport.ro.
Ce a spus Igor Armaș, după faultul horror comis de Malcom Edjouma în FC Voluntari – FCSB 1-2
La rândul său, Igor Armaș a declarat că într-un astfel de moment, arbitrajul video ar fi rezolvat totul, însă centralul Radu Petrescu nu l-a consultat.
Fundașul moldovean susține că nu a primit niciun mesaj din partea celor de la FCSB și a fost uimit de mesajul postat de Mihai Stoica, imediat după meci.