Mutare surpriză la FC Argeş. Arbitrul Robert Avram (37 de ani) va ocupa postul de manager al echipei.
Acesta s-a retrat după 20 de ani în arbitraj și a fost prezentat ca noul manager al echipei piteștene.
El nu este la prima experienţă managerială. El a mai activat şi la AJF Argeș, unde a gestionat partea administrativ-financiară. Pe Robert Avram îl leagă începuturile în fotbal de FC Argeş, club unde a activat ca junior. Apoi el a ales cariera de arbitru, unde a şi avut rezultate.
“FC Argeș își întărește structura administrativă prin cooptarea lui Robert Avram în funcția de Manager.
Originar din Ștefănești (jud. Argeș) și cu o carieră de peste 2 decenii în arbitrajul românesc, Robert Avram face pasul de la arbitrajul de Superligă către managementul sportiv, aducând la Pitești rigoarea și experiența acumulată la cel mai înalt nivel. În vârstă de 37 de ani, acesta și-a făcut junioratul la FC Argeș, sub comanda profesorului Mihai Ianovschi.
Parcursul său în arbitraj a început în anul 2005, parcurgând natural și metodic toate etapele afirmării: 2011: Promovarea în Liga a 3-a; 2013: Ascensiunea la nivelul Ligii a 2-a; 2025: Debutul în Superligă (încă din 2021 a arbitrat meciuri din prima ligă). Totodată, în ultimii 4 ani, Robert s-a regăsit în structurile de conducere ale Asociației Județene de Fotbal Argeș.
Bine ai venit, Robert! Mult succes în noua misiune!”, se arată în comunicatul emis de FC Argeș.
- Clauza uriaşă pe care Daniel Pancu o are în contractul cu CFR. Se va îmbogăţi dacă Varga îl dă afară
- Mihai Stoica anunţă două transferuri la FCSB: “Pe unul îl ştie şi Gigi”
- Dinamo, gata să dea lovitura în mercato-ul din vară: “Avem discuții cu 3 jucători de afară”
- Antrenorul care a pus DA şi care va înlocui un mare rapidist în Liga 1
- Continuă războiul: ultraşii de la Peluza Sud Craiova, mesaj acid. “Deveniţi mult mai ridicoli”



































