Închide meniul

Universitatea Craiova – UTA Arad 3-0. O nouă victorie la scor pentru echipa lui Laurenţiu Reghecampf

Alex Masgras Publicat: 18 august 2023, 23:30

Universitatea Craiova – UTA Arad 3-0. O nouă victorie la scor pentru echipa lui Laurenţiu Reghecampf

Vlădoiu şi Baiaram ]n Universitatea Craiova - UTA Arad

Universitatea Craiova – UTA Arad 3-0. Cele două echipe s-au întâlnit în al doilea meci al etapei cu numărul 6 din Liga 1, câştigat de echipa lui Laurenţiu Reghecampf cu 3-0. Pentru formaţia din Bănie au marcat Baiaram, Creţu şi Screciu, într-un meci în care Mitriţă a lipsit.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

UTA Arad nu a evoluat etapa trecută, deoarece partida cu Farul a fost amânată, în timp ce Universitatea Craiova a câştigat duelul de la Iaşi, cu 4-1, revenind de la 0-1.

Universitatea Craiova – UTA Arad 3-0

Universitatea Craiova – UTA Arad 3-0: Fluier final pe Ion Oblemenco!

Min. 90: GOOOL Universitatea Craiova! Screciu şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, cu un şut din interiorul careului.

Min. 58: GOOOL Universitatea Craiova! Alexandru Creţu a majorat diferenţa pentru echipa lui Reghecampf, după ce a înscris cu un şut de la 16 metri.

Reclamă
Reclamă

Min 53: UTA a trimis şi ea balonul în poartă, dar reuşita Cooper a fost anulată, din cauza unei poziţii de offside.

Min. 45: Raul Silva a trimis balonul în poartă în minutul 38, dar după câteva minute în care faza a fost analizată de VAR, golul a fost anulat pentru o poziţie de offside.

Min. 8 : GOOOL Universitatea Craiova! Baiaram înscrie cu un şut plasat,din interiorul careului.

Reclamă

Min. 1: A început partida de pe stadionul Ion Oblemenco.

Echipele de start:

Universitatea Craiova: L. Popescu – Vlădoiu, Zajkov, Silva, Bancu – Al. Crețu, Screciu – Ișfan, Baiaram, A. Ivan – Markovic

Rezerve: Lazar – Badelj, Ndong, Căpățînă, Mateiu, Kurtic, Dancu, Cîmpanu, Roguljic

Antrenor: Laurențiu Reghecampf

UTA Arad: Fl. Iacob – Rodrigues, Stolnik, Benga, Abeid – Freitas, Marku, Dumitrașcu – R. Pop, Cooper, Fabry

Rezerve: Kucher – Stahl, C. Mihai, Iurasciuc, Carp, Markov, R. Stanciu, Holst, Leidsman

Antrenor: Mircea Rednic

Dacă echipa lui Laurenţiu Reghecampf vine după victoria cu 4-1 de la Iaşi, formaţia pregătită de Mircea Rednic a jucat ultimul meci oficial tot împotriva nou-promovatei lui Leo Grozavu, dar în urmă cu două săptămâni. UTA ar fi trebuit să joace săptămâna trecută cu Farul, dar meciurile echipelor din cupele europene au fost amânate.

UTA a obţinut cu Poli Iaşi prima victorie din acest sezon din Liga 1, după care a efectuat două meciuri de pregătire, cu Teuz Cermei şi Avântul Periam, pe care le-a câştigat cu 4-1, respectiv 5-1.

Fără înfrângere, Universitatea Craiova are trei victorii şi două rezultate de egalitate în acest debut de sezon.

Sezonul trecut, Universitatea Craiova s-a impus în ambele partide pe care le-a disputat cu “Bătrâna Doamnă”. Atât la Arad, cât şi la Craiova, oltenii s-au impus la limită, scor 2-1.

UTA continuă să facă transferuri! Echipa lui Mircea Rednic a adus al 18-lea jucător în această vară

UTA continuă să facă transferuri! Echipa lui Mircea Rednic a adus al 18-lea jucător în această vară. Atacantul Aleksandar Vucenovic, în vârstă de 25 de ani, este noul atacant al arădenilor.

Austriacul a evoluat ultima oară pentru formaţia Paralimniou, formaţie din liga a doua din Cipru. El a semnat cu „Bătrâna Doamnă” un contract valabil pe următoarele două sezoane şi a devenit al 18-lea jucător adus de arădeni în această vară.

„UTA și atacantul austriac Aleksandar Vucenovic au ajuns astăzi la un acord asupra unui contract valabil pentru următoarele două sezoane.

Atacantul în vârstă de 25 de ani, născut pe 10 octombrie 1997, măsoară 1.88 m și vine din Cipru, de la EN Paralimniou. În sezonul trecut din prima ligă cipriotă a evoluat în 36 de jocuri, a înscris 9 goluri și a oferit 3 pase decisive, iar în două jocuri din Cupa Ciprului, a punctat o dată.

Crescut la juniorii celor de la ASK Wilhelmsburg, a mai trecut în carieră pe la St. Pölten(Austria), SKF Sered(Serbia), FC Haka(Finlanda) și Zeljeznicar(Bosnia și Herțegovina).

Bun venit, Aleksandar și cât mai multe goluri în tricoul roș-alb!”, au anunţat arădenii pe uta-arad.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va lua Cristi Chivu titlul cu Inter în sezonul 2025-2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:24

România, șanse infime de calificare directă la World Cup 2026! Verdictul specialiștilor după 1-2 cu Austria

0:22

Video“Poate eu am greşit” Mircea Lucescu ştie de ce România a pierdut în Austria: “Nu trebuia să fac asta”

0:15

EXCLUSIV“Nu mă mai întorc la Inter” Ce i-a transmis Marko Arnautovic lui Cristi Chivu după Austria – România 2-1!

0:07

Video“Parcă cineva ne-a turnat plumb în ghete” Horațiu Moldovan, mesaj despre golurile primite în Austria -România

0:05

Video“Goluri norocoase”. Vlad Chiricheş, reacţie fermă după Austria – România 2-1. Ce le-a transmis Mircea Lucescu la pauză

23:52 7 iun.

Video“Trebuia să schimbe mai devreme Mircea Lucescu?” Răspunsul autorului golului cu Austria, Florin Tănase!

1 VIDEOAustria – România 2-1. “Tricolorii” lui Mircea Lucescu, al doilea eşec în preliminariile World Cup 2026 2 Neluţu Varga face o nouă mutare de titlu! Titularul din naţională, prioritatea lui Dan Petrescu 3 Radu Drăguşin ar putea ajunge la Inter, sub comanda lui Cristi Chivu 4 Gigi Becali “le-a declarat război” celor de la CSA! Schimbă numele celor de la FCSB şi dă în judecată Steaua 5 EXCLUSIVDecizia luată de Mircea Lucescu după accidentarea lui Mihăilă! Cum va arăta primul 11 pentru Austria – România 6 Fanii Stelei l-au premiat pe Florin Talpan, dar au comis o gafă. Ce scrie pe trofeul primit de juristul “militarilor”
Citește și