Valentin Costache, reacţie savuroasă după Rapid – Chindia 2-0: „Mă săturasem să am regrete după meciuri!” Ce a spus de lupta la titlu

Valentin Pîrcălabu Publicat: 25 februarie 2023, 22:19 / Actualizat: 25 februarie 2023, 23:55

Valentin Costache, reacţie savuroasă după Rapid – Chindia 2-0: „Mă săturasem să am regrete după meciuri! Ce a spus de lupta la titlu

Valentin Costache a avut o evoluţie consistentă în Rapid - Chindia 2-0

Hepta

Valentin Costache a avut o reacţie savuroasă după Rapid – Chindia 2-0. Costache crede că acest meci va fi un punct de plecare pentru cariera sa. Costache a provocat autogolul lui Boldor.

Valentin Costache se pregăteşte să devină tată şi i-a dedicat soţiei sale meciul bun făcut cu Chindia. Costache se gândeşte şi la titlu, în cazul în care Rapid va lega victoriile în playoff.

Valentin Costache a avut o reacţie savuroasă după Rapid – Chindia 2-0

„M-am simţit şi eu foarte bine şi mă bucur că am putut să îmi ajut colegii. Eu zic că am controlat jocul per total, asta e părerea mea. Am înscris două goluri, al doilea şi cu puţin noroc. Am făcut și eu ceva de când sunt aici. Mă bucur că i-am ajutat pe colegi. Sincer, toată lumea are așteptări de la mine. M-am cam săturat și eu să mă gândesc după fiecare meci ce am făcut bine sau ce am făcut rău. Cel mai important după meci e să nu ai regrete. Asta simt eu acum.

Asta e cel mai important. Când termini un meci să nu ai regrete. Şi asta s-a întâmplat acum. Noi o luăm meci cu meci. Nu o să zic că nu ne batem la campionat dar, dacă vom câştiga meci după meci, normal că te gândeşti să te baţi la campionat. Am avut ocazii în a doua repriză, Marko a avut şi alte ocazii. I-am dedicat pasa de la autogol soţiei mele care va aduce pe lume un băieţel„, a spus Valentin Costache după Rapid – Chindia 2-0.

Rapid – Chindia Târgoviște 2-0. Giuleștenii au revenit pe podium! Adrian Mutu l-a învins pe Toni Petrea

Rapid – Chindia Târgoviște 2-0. Giuleștenii au reușit să se impună împotriva formației conduse de Toni Petrea. Grație acestui succes, elevii lui Adrian Mutu revin pe podium în Liga 1, cel puțin până la meciul celor de la FCSB cu FC Argeș de mâine.

Rapid are acum 49 de puncte obținute în 27 de meciuri. Diferența față de liderul Farul rămâne una importantă: 9 puncte. Formația din Giulești a început hotărât meciul și a pus presiune pe Chindia din primele minute. Golul s-a lăsat însă așteptat și în acest meci. Prima repriză s-a încheiat fără ca tabela să fie modificată. Totuși, meciul avea să devină unul mai ușor pentru Rapid în prelungirile primului act, atunci când Tiberiu Căpușă a luat cartonaș roșu.

Repriza secundă a fost diferită, iar giuleștenii au găsit calea spre gol. Dugandzic a înscris prima dată din penalty, în minutul 66. Trei minute mai târziu, Boldor înscria în proprie poartă, iar deznodământul meciului era tranșat.

15:44 Germania va avea 5 echipe în Liga Campionilor, în sezonul următor 15:26 Campionatul Mondial de hochei, două super-turnee de tenis de masă şi spectacolul fotbalistic sunt în mai, în AntenaPLAY 15:23 Gică Hagi şi-a fixat obiectivul, înainte de Farul – Sepsi: „Cel mai important!” Cu ce probleme de lot se confruntă 14:05 EXCLUSIVVictor Piţurcă a răbufnit după declaraţiile lui Gigi Becali: „Nu mai vorbesc în viaţa mea cu Gigi Becali” 13:53 Se „rupe” Arena Naţională! Câte bilete s-au vândut deja la derby-ul FCSB – CFR Cluj 13:11 David Popovici a ajuns să umble cu laptele românesc după el, de frica alimentelor contaminate 13:09 Adevărul din spatele relaţiei tensionate dintre Simona Halep şi Sorana Cîrstea: „A existat o rivalitate!” 12:30 Chefi la cuțite, lider de audiență! Echipa lui Chef Alexandru Sautner a câștigat battle-ul de aseară 11:56 Primul jucător care va pleca de la Dinamo, la finalul sezonului! Kopic a renunţat la serviciile lui 11:34 Primele mutări făcute de Dan Şucu la Rapid! Cine va fi noul director sportiv al echipei! Daniel Niculae, OUT Vezi toate știrile