Verdictul specialistului după golul anulat din Universitatea Craiova – Poli Iași 2-2. Meciul a fost oprit timp de 8 minute

Alex Ioniță Publicat: 16 decembrie 2023, 19:49

Verdictul specialistului după golul anulat din Universitatea Craiova - Poli Iași 2-2

Faza controversată din meciul Universitatea Craiova - Poli Iași / Captură Orange Sport

A venit verdictul specialistului, după golul anulat din Universitatea Craiova – Poli Iași 2-2. Fostul central Marius Avram a vorbit despre faza controversată de la finalul duelului din Bănie.

Partida dintre Universitatea Craiova și Poli Iași a contat pentru etapa cu numărul 20 a sezonului de Liga 1. Duelul dintre cele două formații a fost în format LIVE SCORE pe AS.ro.

Verdictul specialistului, după golul anulat din Universitatea Craiova – Poli Iași 2-2. Analiza lui Marius Avram

Fostul central a vorbit despre o fază din prelungirile partidei, la care oltenii credeau că au dat lovitura. Mai exact, în minutul 90+1, Markovic a trimis balonul în poartă, dar, în cele din urmă, după 8 minute de analiză, oficialii VAR au anulat reușita.

Acum, Marius Avram a dezvăluit faptul că faza a fost una foarte grea, dar totuși decizia arbitrilor din camera VAR a fost una corectă.

„O fază foarte dificilă, o fază la limită. Liniile par puțin trase ciudat. Dar o să vă rog să vă uitați la umărul lui Markovic, unde vedem o linie punctată roșie, care e proiectată pe gazon. Exact unde atinge gazonul e trasă linia care marchează atacantul, iar la umărul acestui fundaș e linia albastră, care ne arată poziția penultimului apărător. E milimetric.

Faza e complexă, îl avem și pe Ivan, dar el se ferește, nu influențează cu nimic. Din liniile trasate ne dăm seama că jucătorul luat în calcul a fost cel care a marcat, Markovic. Se creează iluzia că linia trece prin corpurile jucătorilor. Este vorba de câțiva centimetri, poate milimetri, dar atacantul este mai în față”, a spus Marius Avram, potrivit digisport.ro.

Ivaylo Petev a primit o veste cumplită, chiar în ziua meciului! Tatăl tehnicianului a decedat

Potrivit informațiilor oferite de cei de la fanatik.ro, tatăl antrenorului bulgar Ivaylo Petev a decedat înaintea partidei dintre Universitatea Craiova și Poli Iași. Tehnicianul echipei din Bănie va lipsi de la antrenamentele echipei, preț de câteva zile, pentru a fi alături de familia sa.

Această veste a venit din senin pentru tehnicianul bulgar, având în vedere faptul că, potrivit sursei citate anterior, tatăl acestuia era sănătos și nu avea nicio problemă de sănătate.

Totuși, Petev nu va putea sta alături de familie pentru o perioadă prea lungă de timp. După înmormântare, acesta se va întoare în România, pentru a fi prezent la partida dintre Universitatea Craiova și UTA Arad, ultima pe care echipa din Bănie o va juca în acest an. Duelul va avea loc miercuri, de la ora 17:30 și va fi în format LIVE SCORE pe AS.ro.

Se va impune Ianis Hagi la prima echipă a lui Rangers?

23:55 4 oct.

VIDEORio Ave – Famalicao 1-1 a fost în AntenaPLAY. Porto – Braga (duminică, 22:30) e meciul etapei a 8-a din Liga Portugal

23:36 4 oct.

Gică Hagi a criticat şi el dur arbitrajul după Farul – Dinamo 1-1: „Am avut penalty-uri nu ştiu câte”! Ce i-a spus arbitrul

23:35 4 oct.

New Jersey Devils, victorie categorică cu Buffalo Sabres! Noul sezon din NHL a debutat la Praga

23:24 4 oct.

Denis Alibec a făcut praf arbitrajul după Farul – Dinamo 1-1: „Am avut 3 penalty-uri clare neacordate”!

23:21 4 oct.

Zeljko Kopic şi Dennis Politic nu au căzut de acord după Farul Constanţa – Dinamo 1-1! Ce au spus despre remiza de la Ovidiu

1 „Un miracol!” Daniel Bîrligea, după ce a marcat golul victoriei în PAOK – FCSB 0-1: „Nu ne mai fură nimeni punctele” 2 Darius Olaru a ieşit la atac după eliminarea din PAOK – FCSB 0-1: „Arbitrul a inventat acel cartonaş roşu!” 3 Farul – Dinamo 1-1. „Câinii” au urcat pe podium. Cătălin Cîrjan şi Grigoryan, marcatorii partidei. Constănţenii au avut şi o bară 4 „Şi-a scos banii!” Gigi Becali, dat pe spate de Daniel Bîrligea după PAOK – FCSB 0-1! Veste dură despre Lixandru: „E grav” 5 „Ferguson e mai puternic decât Răzvan Lucescu!” Gigi Becali, show total în faţa stadionului din Salonic: „Suntem coşmarul lui!” 6 FotoReacţia fiicei lui Elias Charalambous, după ce a văzut din tribună PAOK – FCSB 0-1. Andriana, fascinată de succesul tatălui ei