Adi Popa a făcut o dezvăluire senzațională, legată de revenirea la CSA Steaua. Jucătorul legitimat în prezent la Concordia Chiajna a declarat că și-ar dori să se retragă de la echipa pregătită de Daniel Oprița.
Atacantul a plecat în această vară de la formația „militară”, după aproape 2 ani petrecuți în tricoul formației din Ghencea. Chiar dacă a avut cea mai bună perioadă din carieră la FCSB, Adi Popa a declarat în mai multe rânduri că echipa din Liga a 2-a este „adevărata Steaua”.
Adi Popa, dezvăluire senzațională legată de revenirea la CSA Steaua. Care a fost mesajul fostul jucător al formației militare
Adi Popa a dezvăluit faptul că este deschis la o revenire în lotul formației „militare”, chiar dacă în momentul de față se află sub comanda lui Erik Lincar, la Concordia Chiajna. Acesta este de părere că o viitoare revenire nu depinde doar de el, dar a menționat faptul că este deschis la orice discuție pentru că este foarte atașat de clubul pregătit de Daniel Oprița.
„Îmi doresc să mă retrag de aici, am mai spus asta. Asta mi-am dorit, dar una e ce îți dorești și alta e ce se poate. Nu depinde doar de mine, la o negociere sunt două părți.
Nu este exclus (n.r. revenirea la Steaua), de ce nu? Contractele se pot rezilia, există cale de transfer. Eu oricum sunt deschis la orice discuție, mai ales că sunt atașat de acest club, nu e un secret”, a spus Adi Popa, la „Națiunea Stelistă”.
În momentul de față, jucătorul care a adunat 24 de selecții pentru echipa națională a României este cotat la suma de 200.000 de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.
În cariera sa a fost legitimat la CS Buftea, Poli Timișoara, Gloria Buzău, U Cluj, Concordia Chiajna, FCSB, Reading, Al-Tawoun, Ludogorets, FC Voluntari, Academica Clinceni și CSA Steaua.
A cunoscut cea mai bună perioadă a carierei în tricoul actualei vicecampioane a României, alături de care a reușit să câștige: 3 titluri de campion, două Cupe ale României, o Supercupă și 2 Cupe ale Ligii. De asemenea, a mai câștigat și un titlu de campion în Bulgaria, alături de cei de la Ludogorets.