Ce salarii au jucătorii de la CSA Steaua! Anunţul oficialului clubului Armatei: “Se ştie puţin despre asta!”

Viviana Moraru Publicat: 20 septembrie 2023, 20:17

Comentarii
Ce salarii au jucătorii de la CSA Steaua! Anunţul oficialului clubului Armatei: Se ştie puţin despre asta!

Jucătorii de la CSA Steaua, la finalul unui meci/ Razvan Pasarica/SPORT PICTURES/ Hepta

S-a aflat ce salarii au jucătorii de la CSA Steaua. Un oficial al clubului Armatei a dat cărţile pe faţă şi a dezvăluit ce sumă le intră în conturi, lunar, jucătorilor lui Daniel Opriţa. Mai exact, aceştia nu câştigă peste 6000 de euro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În ultima perioadă, au existat mai multe zvonuri conform cărora jucătorii de la CSA Steaua ar încasa salarii colosale, având în vedere faptul că echipa se află în Liga a 2-a, fără drept de promovare.

Ce salarii au jucătorii de la CSA Steaua

Andrei Cian, şeful secţiei de fotbal din cadrul clubului Armatei, a oferit declaraţii clare despre salariile jucătorilor de la CSA Steaua. Acesta susţine că niciun jucător nu câştigă mai mult de 6000 de euro pe lună.

Oficialul “militarilor” a mai declarat că un sportiv de la clubul Armatei îşi primeşte salariul ţinând cont de salariul mediu pe economie din România, însă se poate face un “mix” din bani publici şi privaţi.

“La noi, procentul de sportivi care câștigă peste această sumă e infim. La celelalte sporturi mă refer, la fotbal n-avem niciun sportiv cu peste 6.000 de euro net. Voi răspunde simplu, probabil se știe puțin chestiunea asta.

Reclamă
Reclamă

Și acum suntem reglementați de anumite repere, chestiuni impuse de MTS. Un sportiv e plătit în baza unui procentaj făcut de MTS. Ca idee, dacă aș aduce un jucător de fotbal, el nu poate atinge un punctaj mai mare de 7 sau 8 înmulțit cu salariul mediu pe economie. Diferența de bani trebuie susținută tot din venituri proprii. Da, se poate face un mix din bani publici și privați”, a declarat Andrei Cian, conform digisport.ro.

Ce salariu are, de fapt, Daniel Opriţa la CSA Steaua

S-a aflat ce salariu are, de fapt, Daniel Opriţa la CSA Steaua. Antrenorul a dat cărţile pe faţă şi a dezvăluit că lunar câştigă suma de 5000 de euro la clubul Armatei. De asemenea, acesta a mai punctat că are şi bonusuri menţionate în contract, în cazul în care echipa ocupă loc direct promovabil la finalul sezonului.

„Nu am fost curios să îl sun. (n.r. pe George Ogăraru). Nu se pune problema. Fiecare își vede de treaba lui. Nu pot să spun că avem o mare prietenie, eu sunt cu treaba mea, el e cu treaba lui. Nu e salariu, ei au înțeles greșit salariul meu. La noi, la staff, a fost o problemă cu contractul.

Reclamă

Noi nu primisem banii de două luni. Ei au crezut că ăia sunt banii noștri pe o lună. Noi eram în urmă cu salariul, nu s-a semnat la timp și nu au putut să dea pe o luna, l-au dat pe două, acolo a fost problema, de acolo a primit toată povestea.

Eu am promovat și nu mi-am luat bonusuri pe două promovări în Liga I, asta ar trebui să înțeleagă lumea. Eu am bani pe care nu i-am luat. Dacă promovez am o sumă și e destul de bună. Nu am luat-o deși am promovat, asta este.

(N.r. Ai 10.000 de euro salariu?) Nu există, la jumătate cum să spun, nu ajung acolo”, a declarat Daniel Opriţa, conform fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:51

Michael Jordan spune că este afectat de un „blestem”

15:50

Damir Dzumhur, despre apariţia lui Novak Djokovic la Bosnia – Italia: “M-a întrebat dacă sunt pregătit”

15:47

Dinamo, sancționată pentru bannerul rasist de la meciul cu Rapid

15:19

Rapid, sancționată drastic după derby-ul cu Dinamo: meci fără spectatori în Giulești

15:16

“O palmă peste faţă” Thomas Tuchel a fost făcut praf în Anglia: “A jefuit naţionala”

14:54

Scandal la Rapid: cerere de insolvență din partea impresarilor lui Kader Keita! Reacția oficială a clubului

1 EXCLUSIV“Ne facem de râs, e o ruşine” Andrei Raţiu a răspuns şi acuzaţiilor la adresa lui legate de Mircea Lucescu! 2 EXCLUSIVFRF a anunţat oficial numirea unui nou selecţioner în locul lui Mircea Lucescu: “Sper să avem succes” 3 Prima plecare de la FCSB. Mirel Rădoi a decis să renunţe la jucătorul de naţională 4 Declaraţia incredibilă a preşedintelui Federaţiei Italiene după dezastrul din Bosnia! Jignire uriaşă 5 Rapid reuşeşte două “transferuri” de la CFR Cluj. Bilaşco nu vine singur în Giuleşti 6 VIDEOSlovacia – România 2-0. Un autogol și o gafă monumentală decid ultimul meci din mandatul lui Mircea Lucescu
Citește și