CSA Steaua – Csikszereda 0-4. Umilință în Ghencea! Meci de coșmar pentru echipa lui Daniel Oprița

Antena Sport Publicat: 23 august 2022, 20:47

CSA Steaua nu are drept de promovare în Liga 1

Jucătorii de la CSA Steaua, în timpul unui meci / Hepta

CSA Steaua – Csikszereda 0-4. „Militarii” au fost umiliți chiar în Ghencea. Echipa din Miercurea Ciuc s-a distrat cu jucătorii lui Daniel Oprița

Lovitura de start simbolică a meciului a fost dată de Ştefan Iovan, fostul căpitan al echipei Steaua în finala Cupei Campionilor Europeni de la Sevilla 1986. Ştefan Iovan a împlinit astăzi vârsta de 62 de ani.

Ciucanii au deschis scorul în minutul 15, prin Peter Gal-Andrezly, iar în al doilea minut de prelungire al primei părţi au făcut 2-0 prin golul lui Soufiane Jebari. În minutul 56 acelaşi Jebari a reuşit dubla înscriind din cădere. Scorul final a fost stabilit de Richard Jelena, cu un şut din afara careului, în minutul 84.

A fost prima victorie a sezonului pentru FK Miercurea Ciuc şi prima înfrângere suferită de CSA Steaua.

La finalul partidei, ultrașii din Peluza Sud s-au întors cu spatele la jucători.

CSA Steaua – Csikszereda 0-4

Min 90: Final de meci! Oaspeții s-au impus cu 4-0.

Min 84: GOOOL CSIKSZEREDA! Echipa Armatei este la pământ.

Min 56: GOOOL CSIKSZEREDA! Jebari a făcut „dubla”. Steliștii sunt umiliți în Ghencea.

Min 45: GOOOOL CSIKSZEREDA! Jebari a înscris cu un șut la colțul lung după ce și-a amețit adversarul.

Min 14: GOOOL CSIKSZEREDA! Oaspeții marchează prin Gal-Andrezly, care a trecut frumos de un adversar în careu și a tras la colțul lung.

Min 1: A început meciul.

CSA Steaua: Dincă – Oroian, Walace, Gugu, Corbu – Popa, Balgiu, Enceanu, Bodișteanu – Chunchukov, Chipirliu

Rezerve: Iancu, Calestru, Sima, Bustea, E.Pacionel, Ș.Pacionel, Sabău, Răducan, Trică

Antrenor: Daniel Oprița

Csikszereda: Gyenge – Gal-Andrezly, Kovacs, Kelemen, Apro – Ivanovic, Kovacs, Mickael, Jebari – El-Sawy, Jelena

Rezerve: Moga, Klemen, Takacs, Vita, Csiszer, Schieb, Bărăbaș, Suciu, Csuros

Antrenor: Francisc Dican

CSA Steaua nu va avea drept de promovare nici în acest sezon

Fanii lui CSA Steaua au primit vestea că echipa nu va avea drept de promovare nici în acest sezon. Anunţul clar a fost făcut de Iulian Miu, oficial al echipei din Ghencea.

Fostul jucător de la Steaua a mărturisit că nu se mai poate face nimic în cazul dreptului de promovare. Singura şansă ar fi ca Legile Sportului să se schimbe, însă acest fapt este foarte puţin probabil.

„Ce se întâmplă acum? S-a făcut un grup de lucru. Nici eu nu știu prea multe lucruri. Să fim sinceri, lucrurile s-au închis în momentul de față (n.r. – în privința șanselor de promovare pentru actualul sezon). Există doar șansa să se schimbe legea sportului sau regulile manualului de licențiere.

• SA Steaua – Csikszereda 0-4
  • Umilință în Ghencea

Cine va golgheterul Ligii 1?

23:55
VIDEOMiddlesbrough – Leeds 3-4, în AntenaPLAY. Nebunie de meci în Championship. A „plouat” cu goluri spectaculoase!
22
23:55
VIDEOFarense – Benfica 1-3, în AntenaPLAY. „Vulturii” continuă să spere la titlul din Liga Portugal