Închide meniul

Daniel Opriţa, anunţ ferm despre plecarea de la CSA Steaua: “E mai greu să continuăm aşa!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 12 aprilie 2023, 19:38

Comentarii
Daniel Opriţa, anunţ ferm despre plecarea de la CSA Steaua: E mai greu să continuăm aşa!

Daniel Opriţa, antrenor CSA Steaua / SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Daniel Opriţa a făcut un anunţ ferm despre plecarea de la CSA Steaua. Opriţa mai contract un an cu CSA Steaua, însă a spus că dacă nu se rezolvă problema dreptului de a promova nu va mai continua.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Daniel Opriţa a spus, după înfrângerea de la Galaţi, că se gândeşte să plece de la echipă. Opriţa a revenit la sentimente mai bune, însă a pus o condiţie dură pentru a continua şi sezonul viitor la echipă.

Daniel Opriţa, anunţ ferm despre plecarea de la CSA Steaua

“La meciul cu Iașiul au fost greșeli pe care cu greu mi le explic. Nu știu de ce nu vine mai multă lume la meciuri. Am mai spus-o, sunt supărat din cauza asta. Pretențiile sunt mari, încercăm să facem tot ce ține de noi.

Nu știu dacă poate conducerea să facă mai mult decât a făcut până acum. Mai discut cu domnul comandant, știu că a făcut toate demersurile (n.r. – pentru ca Steaua să obțină dreptul de promovare în Liga 1).

Dar și în Liga a 2-a ar putea să vină suporterii, mai ales că era locul 1 cu locul 2 și era stadionul gol. Poate că sunt suporteri care vor mai mult, vor în SuperLiga.

Reclamă
Reclamă

Mai am încă un an de contract, din vară. E o situație dificilă, și eu vreau mai mult! O să discutăm din vară, sperăm și așteptăm să se rezolve ceva.

E destul de greu să mai continuăm în sezonul următor (n.r. – dacă echipa nu are drept de promovare), nu doar eu, ci și jucătorii. La începutul sezonului, ne-au spus că se va rezolva cu promovarea, așa a fost discuția atunci”, a spus Daniel Opriţa la digisport.ro.

Adi Popa, val de ironii pentru Dinamo, după CSA Steaua – Poli Iaşi 2-2

Adi Popa a lansat val de ironii pentru Dinamo, după CSA Steaua – Poli Iaşi 2-2. Ironiile la adresa rivalilor din Ştefan cel Mare vin după ce Ovidiu Burcă a declarat că FCSB este continuatoare Stelei. CSA Steaua şi Dinamo se vor întâlni pe 18 aprilie, în Ghencea, dar războiul declaraţiilor a început. Adi Popa i-a răspuns ironic antrenorului dinamoviştilor.

Reclamă

„La fel ca la ei… sunt 7 Dinamo cu același nume. Măcar la noi este o singură Steaua, o singură echipă cu acest nume. La ei sunt 7, prin toate ligile, mai puțin în prima. Sunt curios, dacă ar fi fost la Slatina, ar fi spus același lucru despre dreptul nostru în play-off? Era o echipa susținută de primărie. De ce n-a spus acest lucru când era acolo? 

Sunt normale, astea sunt declarațiile înaintea meciului. Încearcă să ne enerveze, dar nu plecăm urechea la așa ceva. Sunt sigur că toți jucătorii vor da totul pe teren. Vrem victoria, nu ne interesează scorul. Să marcăm mai mult decât ei. Vom vedea ce atmosferă va fi. Fanii ne-au spus de când am intrat în play-off că trebuie să câștigăm meciurile cu Dinamo, altceva nu le pasă. 

Sper să fie plin stadionul. Nimic nu poate fi mai frumos. Am înțeles că s-au vândut deja 8.000 de bilete”, a spus Adi Popa.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va impune Louis Munteanu la Valencia, dacă transferul se va realiza?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
14:54
Chelsea, noi probleme cu UEFA! Londonezii riscă o amendă de 60 de milioane de euro
14:51
Bernadette Szocs și Eduard Ionescu luptă pentru finala de la Europe Smash – Sweden LIVE VIDEO (AntenaPLAY, 15:55)
14:19
Bașakșehir – Universitatea Craiova LIVE TEXT (20:45). Oltenii speră la un rezultat pozitiv la Istanbul
13:47
Hacken – CFR Cluj LIVE TEXT (20:00). Echipa lui Dan Petrescu luptă pentru calificarea în Conference League
13:44
Adrian Mititelu a “tunat” după depunctarea de 94 de puncte a lui FCU Craiova: “Ei sunt terminați”
13:43
Gigi Becali, veste proastă înainte de Aberdeen – FCSB! Anunţ despre un titular: “Vedem azi ce se întâmplă”
1 Ce jucător dispare de pe lista FCSB-ului pentru a-i face loc lui Mamadou Thiam. Anunţul lui Gigi Becali 2 Gigi Becali a confirmat transferul lui Mamadou Thiam la FCSB: “L-am luat”. Câţi bani a plătit în schimbul lui 3 Anunțul momentului pentru Dinamo! Răzvan Burleanu a dat vestea: “N-ați avut o poziție oficială” 4 Răzvan Burleanu, prima reacţie după scandalul de la tragerea la sorţi din Cupă: “Vina a fost recunoscută” 5 Destinaţie surpriză pentru Ianis Hagi. Cu ce echipă negociază şi ce salariu uriaş ar putea încasa 6 Florin Prunea, discurs dur după ce Mamadou Thiam a semnat cu FCSB: “Nu e în regulă! Vor sufla şi în iaurt”
Citește și