Închide meniul

Întăriri pentru Daniel Oprița la CSA Steaua. Militarii au adus un jucător din Argentina și forțează intrarea în play-off

Alex Ioniță Publicat: 13 ianuarie 2024, 23:32

Comentarii
Întăriri pentru Daniel Oprița la CSA Steaua. Militarii au adus un jucător din Argentina și forțează intrarea în play-off

Daniel Opriţa, în timpul unui meci al celor de la CSA Steaua/ Hepta

Au venit întăriri pentru Daniel Oprița la CSA Steaua. Tehnicianul echipei din Ghencea va avea un nou jucător sub comanda sa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Este vorba despre un jucător din Argentina, care va semna cu echipa din Liga a 2-a în scurt timp. Acesta joacă pe postul de fundaș central și va lupta pentru intrarea în play-off-ul eșalonului secund.

Întăriri pentru Daniel Oprița la CSA Steaua. Kevin Ceceri va semna cu roș-albaștrii

Potrivit informațiilor oferite de fanatik.ro, argentinianul Kevin Cerci va semna cu echipa pregătită de Daniel Oprița. În vârstă de 27 de ani, acesta a evoluat ultima dată în Liga a 2-a din țara sud-americană, la San Telmo.

Ceceri a devenit jucător liber de contract în această iarnă și va veni pe gratis în Ghencea. Fundașul are o înălțime senzațională pentru poziția sa, de 1,90 și poate acoperi și poziția de fundaș stânga.

A început fotbalul la academia celor de la Gimnasia, iar apoi a făcut pasul în Europa, la formația R.B. Linense, din Spania. A mai fost legitimat la Guillermo Brown, Club San Jose, Al-Hussein SC, Desmparados, San Felipe și, așa cum a fost menționat anterior, San Telmo.

Reclamă
Reclamă

În momentul de față este cotat la suma de 75.000 de euro, potrivit site-ului de specialitate Tranfermarkt. A atins cea mai mare cotă de piață în anul 2016, la vârsta de 20 de ani. La momentul respectiv valora suma de 250.000 de euro.

Daniel Oprița a anunțat obiectivul de la CSA Steaua, după reunirea lotului

Daniel Oprița a anunțat obiectivul de la CSA Steaua, după ce jucătorii din lotul „militarilor” au revenit la echipă. Tehnicianul formației din Ghencea a vorbit și despre campania de achiziții din această iarnă și a anunțat faptul că 3 noi jucători se vor alătura formației roș-albastre.

Antrenorul echipei din Ghencea a dezvăluit faptul că formația țintește primele două locuri din clasament, la finalul sezonului, chiar dacă nu poate promova în Liga 1.

Reclamă

„Nu știu dacă suntem primii care ne-am reunit. Dar am stat și m-am gândit că locul pe care suntem nu ne avantajează și că trebuie să începem repede pregătirea, să muncim. Suntem la mâna noastră și suntem obligați să câștigăm meciurile rămase.

Asta e, asta e meseria noastră, au avut destulă vacanță. Poate s-au supărat, poate i-am încurcat puțin, dar văd că s-au prezentat. Dacă o să câștigăm cele patru meciuri, suntem în play-off. Asta ne dorim. 

Nu mă gândeam că vom avea probleme să prindem play-off-ul. Eu mă gândeam la locul 1, la locul 2. Și sezonul trecut a fost la fel și am reușit. Până la vară, asta e provocarea mea. Să prind play-off-ul și apoi să mă lupt pentru primele două locuri. O promovare, cum ar fi, pe hârtie”, a spus Daniel Oprița.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:42
PAOK Salonic, înfrângere în Grecia! Echipa lui Răzvan Lucescu a fost învinsă de Atromitos
23:25
Daniel Niculae, reacție după debutul lui Dorinel Munteanu la Hermannstadt: „Sunt supărat”
23:21
Dorinel Munteanu, mesaj dur după Hermannstadt – Universitatea Craiova 0-2: “Nu e un avertisment! Trebuie să înțeleagă”
22:51
Filipe Coelho surprinde după victoria cu Hermannstadt: „Nu a fost cea mai bună seară a noastră”
22:46
Primul lucru remarcat de Cristi Chivu, după ce Inter a urcat pe primul loc în Serie A: “Cu asta vreau să încep”
22:39
Ștefan Baiaram, obiectiv măreț după Hermannstadt – Craiova 0-2: „După mă pot gândi și la alte lucruri”
1 Conducerea Rapidului s-a decis! Asalt pentru fotbalistul de la Oțelul. Gălățenii solicită o sumă uriașă 2 Clubul uriaş care îl transferă pe Louis Munteanu de la CFR Cluj. Suma uriaşă anunţată! “Se poate face” 3 Control antidoping imediat după Rapid – Oțelul 0-2. Opt jucători, chemați la teste 4 Bogdan Racoviţan a semnat! Contractul e valabil până în 2028 5 Jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB a făcut anunţul după Rapid – Oţelul 0-2: “Vreau să lupt pentru trofee” 6 Rapid pregătește mutarea iernii în Liga 1! Giuleștenii vor să-i strice planurile lui Gigi Becali
Citește și