Închide meniul

Jucătorul alungat de Dinamo nu s-a mai putut abține: “Am intrat în depresie! Sunt un nimeni trimis să se antreneze cu juniorii!”

Cosmin Cioboată Publicat: 3 iulie 2022, 15:21

Comentarii
Jucătorul alungat de Dinamo nu s-a mai putut abține: Am intrat în depresie! Sunt un nimeni trimis să se antreneze cu juniorii!

Fanii lui Dinamo, alături de echipă / Hepta

Liviu Gheorghe, jucătorul alungat de Dinamo, nu s-a mai putut abține după perioada extrem de grea pe care a traversat-o. Mijlocașul de 22 de ani a fost ignorat complet de formația din “Ștefan cel Mare”, în ultimii ani, și spune că a ajuns în pragul depresiei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Liviu Gheorghe a fost crescut în curtea lui Dinamo și era considerat unul dintre jucătorii de mare perspectivă ai “alb-roșiilor”. Din păcate pentru el, lucrurile s-au schimbat la 180 de grade.

Jucătorul alungat de Dinamo nu s-a mai putut abține: “Nu îmi răspund la telefon!”

Coleg de generație cu Ricardo Grigore, Denis Ciobotariu, Ion Gheorghe sau Eșanu, tânărul mijlocaș a contribuit la cucerirea titlului național alături de Dinamo U19, în 2017. Ulterior, Gheorghe a debutat la prima echipă a “câinilor”, sub comanda lui Cosmin Contra, în sezonul 2017/2018.

Per total, Liviu Gheorghe a bifat 6 apariții în tricoul lui Dinamo. La un moment dat, mijlocașul a suferit o accidentare severă la genunchi, în urma căreia a ieșit complet din planurile echipei mari.

Ulterior, Gheorghe a fost împrumutat la Dacia Unirea Brăila, Sportul Snagov, Daco-Getica, Înainte Modelu și Axiopolis Cernavodă, fiind ignorat de fiecare dată când încerca să revină la Dinamo.

Reclamă
Reclamă

În cele din urmă, în această vară, Liviu Gheorghe nu s-a mai putut abține și a rupt contractul cu clubul din “Ștefan cel Mare”. Mijlocașul de 22 de ani n-a fost băgat în seamă de dinamoviști nici de această dată, deși are nevoie de acte pentru a se transfera la altă echipă.

Liviu a răbufnit public, dezvăluind toate frustrările adunate în ultimii ani din cauza lui Dinamo:

“Da, mai sunt sub contract cu Dinamo, dar degeaba! Nu îmi răspund la telefon și nici actele nu mi le-au dat. Doar cu domnul antrenor Mihali (n.r. – plecat între timp de la Dinamo) am discutat direct. Mi-a spus să revin la juniori, nu la echipa mare. Dar eu am 22 de ani, nu mai sunt junior! Le-am spus să-mi dea actele, că vreau să rămân liber, dar n-am primit niciun răspuns!

Reclamă

Liviu Gheorghe a ajuns la capătul răbdării: “Am intrat în depresie!”

Am fost împrumutat mereu, niciodată nu am fost binevenit când trebuia să mă prezint la reunire. N-am fost la nicio reunire a lui Dinamo de când am plecat sub formă de împrumut. Încerc să-mi găsesc un angajament acum, dar nu pot să fac nimic dacă nimeni de la Dinamo nu îmi răspunde la telefon. Degeaba vorbesc în stânga și în dreapta, dacă tot la problema actelor se ajunge.

Cu o pregătire bună și un program pe măsură, 100% aș fi putut ajuta și eu echipa în liga secundă, dar nu mai am speranțe că pot să revin. Dinamo mi-a adus multe bucurii, dar parcă și mai multe regrete și frustrări.

Oricum, nu știu cu ce am greșit clubului meu de suflet. Noi, generația 98-99, am ridicat clubul, am jucat în Youth League la categoria noastră de vârstă, am câștigat campionatul și am jucat finale în Liga Elitelor în fiecare an, dar respect din partea conducerii n-am primit niciodată. Am fost înlăturați ca niște câini vagabonzi!

Vă spun sincer, am intrat în depresie după ce am plecat! Cei din club îmi spuneau că sunt printre cei mai promițători tineri. Acum, sunt un nimeni care trebuie să se antreneze cu juniorii. Lucrurile întâmplate la Dinamo și-au pus vizibil amprenta asupra mea.”, a declarat Liviu Gheorghe, pentru gsp.ro.

Dinamo, din nou în atenția investitorilor străini: “Au fost trimiși la meci!”

Dinamo a retrogradat în Liga a 2-a pentru prima oară în istorie, ca urmare a managementului defectuos al grupului de investitori spanioli, condus de Pablo Cortacero. Acum, formația din “Ștefan cel Mare” se zbate pe marginea falimentului și caută acționari care să revitalizeze clubul din punct de vedere financiar.

Și se pare că Dinamo nu duce lipsă de oferte. Potrivit gsp.ro, există un grup de investitori străini interesați să cumpere pachetul majoritar de acțiuni (72,87%) de la Dorin Șerdean.

Investitorii respectivi și-au trimis reprezentanții români la meciul amical disputat astăzi de Dinamo cu Concordia și pierdut cu 1-0. Aceștia au urmărit partida din tribunele stadionului din Chiajna, departe de administratorul judiciar Răzvan Zăvăleanu și de camerele foto.

“Interesul e real. Există și o firmă din străinătate dispusă să investească bani. S-a făcut și un fel de audit, iar astăzi reprezentanții au fost trimiși la meci”, au spus persoanele din anturajul conducerii lui Dinamo, potrivit gsp.ro.

O decizie finală cu privire la posibilii investitori din “Ștefan cel Mare” va fi luată săptămâna viitoare de conducerea clubului. Conform sursei citate, ar fi vorba despre grupul de investitori condus de israelianul Eli Davidai, fostul partener de afaceri al lui Nicolae Badea.

Una dintre cele mai răsunătoare afaceri reușite de Davidai este reprezentată de introducerea brandului Pepsi pe piața din România. În urma afacerii respective, israelianul a câștigat 150 de milioane de dolari.

Posibilul investitor al lui Dinamo ocupă de 30 de ani postul de managing director la fondul american Quadrant Management. Israelianul are relații extrem de complexe în România, unde donează în fiecare an 3 milioane de euro pentru dezvoltarea spitalelor.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica FCSB în turul doi preliminar din Champions League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:36
“Asta mi-am propus” Reacţia lui Alex Dobre după ce a fost omul meciului în FC Argeş – Rapid 0-2!
0:30
“Mai stai la Rapid?” Răspunsul lui Andrei Borza, după ce s-a vorbit despre oferte uriaşe pentru el!
0:19
Victor Angelescu, după FC Argeş – Rapid 0-2: “Am avut penalty clar”! A propus un jucător la echipa naţională
0:09
“Ce s-a schimbat cu venirea lui Gâlcă?” Răspunsul lui Denis Ciobotariu după FC Argeş – Rapid 0-2
0:02
“Trebuie să arătăm altfel” Costel Gâlcă, nemulţumit după victoria cu Argeş! A cerut transferuri la Rapid
23:34 11 iul.
“Am văzut o imagine rară, aţi dat cu pumnul într-o minge” Reacţia lui Sabău după Metaloglobus – U Cluj 1-4!
1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 Gigi Becali s-a răzgândit, înainte de startul Ligii 1. Jucătorul trecut pe „lista neagră”, șanse să rămână la FCSB 3 Ce sumă a fost oferită pentru transferul lui Louis Munteanu. Atacantul de la CFR Cluj, gata să stabilească un record 4 FotoCum arată noile echipamente ale FCSB-ului! Alibec, Bîrligea, Şut şi Târnovanu au prezentat tricourile 5 „Acum pot s-o spun: m-a tratat diferit”. Luka Modric, dezvăluiri despre Florentino Perez, după plecarea de la Real Madrid 6 Mirel Rădoi își sfătuiește titularul să plece de la Universitatea Craiova: „M-aș uita pe contract, nu pe campionat”
Citește și