Mihai Stoica, favorite-surpriză pentru primele locuri din Liga a 2-a: “E clar că CSA termină pe primul loc”

Viviana Moraru Publicat: 20 octombrie 2022, 17:04

Comentarii
Mihai Stoica, favorite-surpriză pentru primele locuri din Liga a 2-a: E clar că CSA termină pe primul loc

Mihai Stoica, pe Arena Națională, în timpul unui meci / Profimediaimages

Mihai Stoica şi-a desemnat favoritele pentru primele locuri din Liga a 2-a, iar CSA Steaua se află pe locul întâi în topul lui MM. Managerul de la FCSB susţine că echipa lui Daniel Opriţa este candidată serioasă pentru ocuparea primului loc din eşalonul secund, chiar dacă nu are drept de promovare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

CSA Steaua se află pe primul loc în Liga a 2-a, după 10 runde. “Militarii” au suferit un singur eşec, şi au acumulat 23 de puncte, cu două mai multe decât formaţia de pe locul secund, Unirea Dej.

Mihai Stoica, favorite-surpriză pentru primele locuri din Liga a 2-a: “CSA termină pe primul loc”

Mihai Stoica a analizat formaţiile din eşalonul secund, şi a ajuns la concluzia că CSA Steaua are un buget care îi va permite clasarea pe primul loc la finalul campionatului. Totodată, MM mizează pe Oţelul pentru promovarea în prima ligă, trupa lui Dorinel Munteanu având o masă de suporteri consistentă.

Managerul FCSB s-a declarat surprins de forma oscilantă a celor de la Iaşi, precum şi a celor de la Buzău, echipă preluată recent de Adrian Mihalcea.

“Playoff-ul aproape sigur va fi cu Oţelul şi CSA, la ce bani are, înţeleg că deja are buget mai mare decât anul trecut. E clar că CSA termină pe primul loc.

Reclamă
Reclamă

Ar putea să vină în locurile doi, trei (n.r. – Oţelul Galați), aşteptam mai multe de la Buzău, de la Iaşi. Eu chiar de la Buzău mă aşteptam să fie una dintre favoritele la promovare.

Iaşul e acolo, dar nu joacă nu ştiu ce, iar Buzăul… Am văzut trei sau patru meciuri, s-au prezentat foarte slab, sub aşteptări, înţeleg că nici bani nu prea sunt”, a declarat Mihai Stoica, conform Orange Sport.

Mihai Stoica și-a ieșit din minți după UTA – FCSB 2-2

Mihai Stoica și-a ieșit din minți după UTA – FCSB 2-2 și l-a desființat pe arbitrul Adrian Cojocaru. Managerul general al vicecampioanei a avut un mesaj dur.

Reclamă

Mihai Stoica a amintit și de alte partide ale FCSB-ului în care Adrian Cojocaru a luat decizii controversate. Managerul general al roș-albaștrilor e foc și pară după remiza de la Arad.

„Am văzut multe în fotbal, dar un arbitru care să se comporte ca dl Cojocaru, niciodată. Doar că meciul din seara asta nu iese din tipare.

Istoria a început la Chiajna, în prelungiri, când Marc i-a pus o talpă în spate lui Man. În careu. La 0-0. N-a dictat nimic. Istoria a continuat cu două penalty-uri comise de Armaș la un meci cu Voluntari câștigat în prelungiri sezonul trecut. Din nou, nimic. Ba nu, galben lui Tănase pentru simulare.

Anul ăsta cu Voluntari, VAR-ul a refuzat să vadă un henț al aceluiași Armaș. Vă las să ghiciți cine a fost arbitru VAR.

P.S. Galben la Erico ignorat. Fault la Musi, idem, pe contraatac eliminarea lui Risto. Min 87, al doilea galben Benga, din nou ignore. A treia eliminare dictată în urma unui fault de joc”, a scris Mihai Stoica, pe Facebook.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:42

Echipele din Premier League au cheltuit 500 de milioane de euro pe comisioane. Cum arată topul

22:26

Ce salariu va avea Gică Hagi la naționala României? Prime imense de calificare la EURO 2028 și Mondialul din 2030

22:18

Gică Hagi e aproape numit pe banca naţionalei, dar Mihai Stoica a propus un alt selecţioner: “Pe el l-aş alege”

21:50

“Vei fi noul director tehnic al FRF?”. Ilie Dumitrescu a dat răspunsul pe loc

21:47

Andrei Nicolescu a anunţat un nou transfer la Dinamo: “Suntem în discuţii avansate”

21:30

Dezastru financiar la CFR Cluj! Ardelenii, “îngropați” în datorii de zeci de milioane de euro. Cum arată bilanțul

1 EXCLUSIV“Ne facem de râs, e o ruşine” Andrei Raţiu a răspuns şi acuzaţiilor la adresa lui legate de Mircea Lucescu! 2 EXCLUSIVFRF a anunţat oficial numirea unui nou selecţioner în locul lui Mircea Lucescu: “Sper să avem succes” 3 Filipe Coelho a semnat! Anunţul despre antrenorul Universităţii Craiova: “Mult succes” 4 Prima plecare de la FCSB. Mirel Rădoi a decis să renunţe la jucătorul de naţională 5 Gigi Becali pierde dreptul de a folosi numele Steaua și procesul pentru 37 de milioane de euro. Decizia luată de CCR 6 Declaraţia incredibilă a preşedintelui Federaţiei Italiene după dezastrul din Bosnia! Jignire uriaşă
Citește și