Închide meniul

Unirea Slobozia – CSA Steaua 2-2. „Militarii” au făcut un nou pas greşit în Liga 2. I-a încurcat Costel Enache

Iulian Focșăneanu Publicat: 24 februarie 2023, 18:22

Reclamă
Unirea Slobozia – CSA Steaua 2-2. „Militarii au făcut un nou pas greşit în Liga 2. I-a încurcat Costel Enache

Daniel Oprița, într-un meci pentru CSA Steaua / Hepta

Unirea Slobozia – CSA Steaua 2-2. Jucătorii antrenaţi de Daniel Opriţa s-au încurcat în etapa a 17-a din Liga 2 şi riscă să fie egalaţi la puncte de principalele urmăritoare. A fost un nou pas greşit făcut de „militari”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Roş-albaştrii au deschis scorul încă din minutul 4, după o gafă a defensivei adverse. Portarul Sloboziei, Păduraru, a respins într-un coechipier, iar mingea a intrat în propria poartă. Gazdele au restabilit egalitatea până la pauză, prin Ciprian Rus.

Unirea Slobozia – CSA Steaua 2-2

Golgheterul ligii secunde s-a făcut remarcat în repriza secundă. CSA a primit un penalty, iar Bogdan Chipirliu şi-a asumat răspunderea. Execuţia lui, din minutul 56, a fost respinsă în faţă de portarul Sloboziei. Chipirliu a fost pe fază şi a trimis în poartă. A marcat al 12-lea gol stagional!

Bucuria steliştilor a fost de scurtă durată. Două minute mai târziu, Ciprian Perju a făcut 2-2. Slobozia putea chiar să câştige toate punctele, dacă bara nu îl salva pe Dincă în minutul 90!

S-a terminat 2-2, iar „militarii” au avut un start ratat în 2023. Au ajuns la trei meciuri la rând fără victorie în Liga 2. CSA Steaua este lider în clasament, cu 34 de puncte, în timp ce Slobozia este pe 4, cu 30 de puncte.

Reclamă
Reclamă
CSA Steaua rămâne pe primul loc în Liga 2

Care au fost echipele de start:

Unirea Slobozia: Păduraru – Ibrian, Dinu, Lazăr, Toma – Coadă, Prejmerean, Bujor, Silaghi – Afalina, Rus

CSA Steaua: Dincă – Drăghici, Beța, Sabău, Ilie – Bodișteanu, Bărbulescu, Pacionel, Ad. Popa – Chipirliu, Kayondo

Reclamă

Programul etapei a 17-a din Liga 2:

  • CS Minaur Baia Mare – CS Concordia Chiajna
  • SC Fotbal Club Ripensia Timişoara – FC Unirea Dej
  • FC Metaloglobus Bucureşti – ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu
  • AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – AFC Progresul 1944 Spartac
  • CSC Dumbrăviţa – Politehnica Timişoara
  • ACSM Politehnica Iaşi – CSC 1599 Şelimbăr
  • CSM Slatina – Oţelul Galaţi
  • SC Dinamo 1948 SA – AFC Unirea Constanţa

Marius Lăcătuș îi arată cu degetul pe conducătorii de la CSA Steaua

Marius Lăcătuş s-a declarat revoltat de faptul că șefii de la CSA Steaua nu apar mai mult în spațiul public, pentru a da explicații despre ceea ce se întâmplă la clubul bucureștean.

Eu sunt legat sufletește de club. Îți dai seama că, dacă cu mine au început drumul ăsta, din Liga 4, nu pot să mă dezic de echipa asta niciodată și de club. Și normal că sunt alături de ei.

Cineva poate nu s-a implicat sută la sută în proiectul ăsta și nu a luat deciziile cele mai bune. Și trebuie să o facă, pentru că sunt unii care de aia sunt puși acolo. Pe mine mă deranjează că nu prea sunt prezenți. Nici la TV, nici prin presă.

Eu cred că ar trebui să fie mult mai mult prezenți și să dea mai multe explicații, să spună ce gânduri au.

E o situație ciudată, pentru că eu mă pun și în pielea jucătorilor și a antrenorilor. Pleci la drum și, practic, n-ai niciun obiectiv. Poate evitarea retrogradării. Ei sunt acum pe primul loc, nu? Stai pe primul loc și știi că nu poți promova?

Eu nu cred că se va face nimic. Eu le-am spus chiar de când erau în Liga 4, când am vorbit cu comandantul și cu toți cei din conducere care erau implicați, că trebuie să găsim soluții, să găsim oameni care sunt dispuși să investească, să vină lângă club. Și ei au dreptatea lor: «nu mai vrem să se întâmple ce s-a întâmplat în trecut». Adică ei ar dori o asociere, așa se vorbea”, a declarat Marius Lăcătuș, pentru digisport.ro.

Marius Lăcătuș a antrenat-o pe CSA Steaua timp de un an, în perioada iunie 2018 – iunie 2019.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
10:22

VIDEOJucătorii lui Olympiacos s-au dezlănțuit, după ce au câștigat titlul în Grecia. Imagini de senzație cu starul echipei

10:06

Ce se întâmplă cu Horațiu Moldovan, după ce Sassuolo a promovat în Serie A. Anunțul italienilor

10:04

„La ce oră joacă PAOK?” Jucătorii lui Răzvan Lucescu au fost făcuţi praf în Grecia, după 1-3 cu Panathinaikos

9:50

VIDEOJorge Martin a ajuns la spital, după o căzătură „horror” în MP al Qatarului. Care este starea campionului din Moto GP

9:18

„Rar vezi și în Premier League”. Ce l-a surprins pe Mihai Stoica în Universitatea Craiova – FCSB

9:07

VIDEOOvidiu Ionescu a pierdut primul meci de la Cupa Mondială 2025! Eliza Samara joacă la 14:00

1 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct” 2 „Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajul 3 Gigi Becali a „distrus” doi jucători, după Universitatea Craiova – FCSB 0-0: „N-a contat / N-a câştigat niciun duel” 4 Final „de infarct” în Universitatea Craiova – FCSB! Mora a lovit bara în prelungiri! Oltenii și-au pus mâinile în cap 5 Gigi Becali l-a făcut praf pe Horaţiu Feşnic: „Nu se poate aşa ceva. Nu cred că se va îndrepta” 6 Motivul pentru care Mihaela Cambei ţine nemişcată în parcare maşina primită cadou de la Ion Ţiriac: „O văd în fiecare dimineaţă”
Citește și