Victor Pițurcă, atac incredibil la adresa CSA: “Asta nu e Steaua! Mai bine ne vedem de treaba noastră!”

Alexandru Ivan Publicat: 21 iulie 2022, 16:50

Comentarii
Victor Pițurcă, atac incredibil la adresa CSA: Asta nu e Steaua! Mai bine ne vedem de treaba noastră!

Victor Piţurcă, într-o conferință de presă / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Victor Pițurcă a avut un discurs dur la adresa conducătorilor de la CSA Steaua, care n-au reușit nici până acum să obțină dreptul de promovare în Superliga.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Victor Pițurcă își pierde răbdarea cu generalii de la echipa Armatei. Fostul idol din Ghencea se aștepta ca CSA Steaua să evolueze deja în cupele europene.

Victor Pițurcă i-a făcut praf pe generalii de la CSA: “Asta nu e Steaua!”

E greu de înțeles. Nu știu ce se așteaptă, parcă se așteaptă să cadă ceva din cer. Așteptam ceva, o reacție din partea clubului, din partea Ministerului, să văd că Steaua are drept să promoveze. Dacă începem campionatul iar de maniera asta să nu avem șanse, eu zic să ne vedem mai bine de treaba noastră. Până la urmă, au dreptate cei care strigă că nu e Steaua. Nu se poate așa ceva!

Trebuie să se facă ceva în sensul ăsta, măcar pentru suporterii ăia care vin, merg după echipă indiferent ce se întâmplă. Plus că există acest brand Steaua. Dacă au vrut să se întâmple lucrul ăsta, trebuie să faceți ceva! Ai stadion nou, ai toate condițiile, ne trebuie și echipă.

Eu spun că nici echipa nu e la nivelul a ceea ce înseamnă Steaua. Voiam jucători tineri, care să vină din spate. Mă gândeam ca într-un an, doi Steaua să câștige campionatul, să intre în cupele europene, așa visam. Văd că nici măcar nu avem dreptul să promovăm. Lucrurile stau foarte prost“, a spus Victor Pițurcă, conform sport.ro.

Reclamă
Reclamă

CSA Steaua a terminat pe loc de baraj play-off-ul din Liga 2 din sezonul trecut, dar echipa Armatei nu a avut drept de promovare pentru că aparține clubului sportiv aflat sub tutela Ministerului Apărării.

Ca CSA Steaua să poată evolua în Superliga, trebuie să-și schimbe forma de organizare, fiind în prezent un club de drept public.

Florin Tănase, „săgeţi” pentru CSA Steaua

Florin Tănase a lansat noi „săgeţi” pentru CSA Steaua. Căpitanul FCSB este de părere că „militarii” nu pot fi numiţi stelişti şi nu înţelege de ce fanii susţin echipa lui Daniel Opriţa.

Reclamă
„Eu sincer nu i-aș numi steliști pe cei de la CSA. Ce steliști pot fi când știu și ei în adâncul inimii că Steaua este în Liga 1? Echipa din Liga 1 este iubită de milioane de suporteri, și din țară, și din diaspora. Iar dovada cea mai clară este că jucăm cu stadioanele pline peste tot! Nu știu ce interese au de merg și susțin echipa aia din liga a doua!
Dacă erau steliști adevărați, cu siguranță erau lângă noi. Dar noi avem alături Peluza Nord, care, după părerea mea, este cea mai frumoasă peluză din România. Iar în ultimul sezon au început să vină tot mai mulți oameni la stadion pentru noi, ceea ce mă bucură foarte mult”, a declarat Florin Tănase, potrivit fanatik.ro.

Gigi Becali i-a făcut praf pe rivalii de la CSA Steaua: „Sunt nimeni!”

Gigi Becali i-a făcut praf pe rivalii de la CSA Steaua, care nu au vrut ca „finala” FCSB – CFR Cluj se joacă în Ghencea. Patronul roş-albaştrilor s-a săturat şi anunţă că este dispus chiar şi să le facă plângere penală „militarilor”.

„N-am primit niciun răspuns, e ultima zi. O să facem plângere penală. Am spus că dau eu bani, 30.000-40.000 de euro, ca să angajaţi mai mulţi oameni să instalaţi tot pe Arena Naţională. Aveţi 11 zile să vă căraţi alea. Au zis că vine aparatura, vin artiştii, fac repetiţii. Ce vină ai tu că în România un stadion e închiriat pentru spectacol? Banii bucureştenilor…

La Ghencea nu-ţi vine să crezi că e adevărat. Dau 100 de milioane pentru un stadion unde nu joacă nimeni. CSA e nimeni! Eşti amator, eşti nimeni. Am zis să stăm până în ultimul moment. Găseşti un procuror şi îţi face dosar penal. E clar că e abuz în serviciu. Eu am trimis ofertă şi am trimis ofertă de 46.000 de euro. Ăsta e motivul lor, că nu au grilă”, a răbufnit Gigi Becali, potrivit sport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri la acest mondial între Messi şi Ronaldo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:38

Cristi Chivu şi-a stabilit ţinta de pe piaţa transferurilor, după ce jucătorul pe care îl voia a ales Chelsea!

16:24

BREAKING NEWSIstvan Kovacs, delegat din nou la Cupa Mondială! Meci uriaș pentru arbitrul român

15:50

Neverosimil: jucătorii de la Real Madrid domină la Cupa Mondială, chiar dacă nu au convocaţi la naţionala Spaniei!

15:35

La Mercedes, punctul tare e și călcâiul lui Ahile

15:00

Programul zilei a 14-a de la Campionatul Mondial 2026. Meciuri de foc pe Antena 1, Antena 3 şi în AntenaPLAY

14:51

Lovitură după lovitură pentru FCSB. Florin Tănase a decis unde vrea să joace sezonul viitor

1 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 2 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 3 VIDEOCristiano Ronaldo, replică pentru Lionel Messi! Record istoric în meciul cu Uzbekistan, LIVE pe AntenaPLAY 4 FotoDiferenţa de vârstă dintre Lionel Messi şi soţia lui, Antonella. Povestea lor de dragoste, scenariu de film 5 Denis Drăguş a decis dacă vine la FCSB: “Onorat” 6 Mihai Rotaru nu glumește! Cere 8 milioane de euro pentru fotbalistul Universității Craiova
Citește și