Închide meniul

Victor Piţurcă, discurs dur despre proiectul de la CSA Steaua: “Nici nu ştiu cine sunt cei de acolo. Nu am cu cine să vorbesc”

Alex Masgras Publicat: 11 aprilie 2024, 17:37

Comentarii
Victor Piţurcă, discurs dur despre proiectul de la CSA Steaua: Nici nu ştiu cine sunt cei de acolo. Nu am cu cine să vorbesc

Victor Piţurcă / Hepta

Victor Piţurcă a avut un discurs dur despre proiectul de la CSA Steaua. După un nou sezon în care echipa nu a avut drept de promovare, fostul mare jucător al echipei din Ghencea a declarat că nu există niciun plan pentru ca echipa să ajungă în prima ligă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Victor Piţurcă a mai declarat şi că singurul om din cadrul clubului cu care poate vorbi este Ştefan Bichir, comandantul clubului, dar care nu are putere de decizie, ultimul cuvânt fiind la ministrul apărării. De asemenea, el este de părere că lucrurile se vor schimba în bine la echipă abia în momentul în care va veni un ministru care să iubească sportul şi care va reuşi să facă un parteneriat cu investitori privaţi.

Victor Piţurcă, discurs dur despre proiectul de la CSA Steaua: “Nici nu ştiu cine sunt cei de acolo. Nu am cu cine să vorbesc”

“Eu cred că n-a existat niciun plan. Din moment ce echipa a pornit de jos, a ajuns în Liga 2 și nu are drept să promoveze, eu nu cred că a avut cineva vreun plan. Nici nu știu cine sunt cei de acolo.

Dacă eu vreau să merg să vorbesc cu cineva de la Steaua, în afară de comandant, care își dorește, dar nu depinde de el, nu am cu cine să vorbesc.

Numai să vină un ministru care iubește sportul, iubește fotbalul, doar așa poate să semneze și echipa să facă un parteneriat cu investitori privați. Și eu vorbesc cu Bumbescu, cu Iovan și ne întrebăm ce se întâmplă. Nimeni nu înțelege nimic”, a declarat Victor Piţurcă, la digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

Victor Piţurcă l-a făcut praf pe Gigi Becali

Victor Piţurcă l-a făcut praf pe Gigi Becali. Fostul selecţioner al României nu crede în „calităţile de antrenor” ale lui Gigi Becali. Piţurcă spune că adevăratul examen îl va da în cupele europene.

Victor Piţurcă nu a avut milă de Gigi Becali, deşi FCSB este aproape de a câştiga campionatul. Piţurcă spune că, prin imixtiunile la echipă, Gigi Becali este anti-sport.

”Cred că jucătorii s-au obișnuit cu situația asta. Știu clar despre ce e vorba. Știu cine face echipa, știu cine face schimbările. Nu au avut adversari puternici în campionatul acesta. Iată că reușesc să-l câștige. Examenul adevărat e în cupele europene. Ce vor face? Dacă vor păți ca în anii trecuți, atunci e foarte rău. Poate patronul-antrenor are sclipiri de mare, mare antrenor și ajunge chiar în grupele Ligii Campionilor.

Reclamă

Ce să învețe Gigi Becali? El nu e anti-fotbal, e anti-sport. Eu știu foarte bine. Ce să știe el? Gigi Becali pălăvrăgește. Câștigă, plânge de bucurie. El vrea să fie antrenor. Bineînțeles că se pot spune multe, dar nu vreau să intru în acest subiect de a vorbi de multe persoane. Simt că e și încurajat. Vor unii să-i dea diplome. Chestii din-astea de doi lei care se pot întâmpla doar în România, doar în fotbalul românesc”, a spus Victor Piţurcă la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:54
Istvan Kovacs, pus la pământ de un star de la PSG. Românul, protagonistul unui moment comic în Liga Campionilor
0:36
Posibilele dueluri de foc din optimile Champions League! Cu cine pot pica Real Madrid, PSG, Liverpool şi Barcelona
0:35
Real Madrid – Benfica 2-1. Ibericii, în optimile UCL. Galatasaray, calificare după un meci “de infarct” cu Juve
23:58 25 feb.
Ciocnire „horror” în Real Madrid – Benfica! Asencio a fost scos pe targă
23:30 25 feb.
Andrea Mandorlini a reclamat-o pe CFR la FRF. Italianul își vrea banii neprimiți după ultima aventură din Cluj
23:27 25 feb.
Istvan Kovacs a eliminat un jucător în PSG – Monaco! Două cartonașe galbene în 4 minute. A urmat dezastrul
1 Blaturi pentru pariuri în fotbalul românesc. Percheziţii în Bucureşti şi în şase judeţe 2 Anunţul lui Giuseppe Marotta despre plecarea lui Cristi Chivu şi venirea lui Simeone 3 Gino Iorgulescu, declaraţie surprinzătoare: “Dacă FCSB nu ajunge în play-off, toate cluburile au de pierdut” 4 Billel Omrani s-a întors în fotbalul românesc. Cu ce echipă a bătut palma 5 Clubul vizat de dosarul meciurilor aranjate a dat afară toţi jucătorii. Mesajul postat de club 6 Detalii şocante despre blaturile din România, după percheziţii. Antrenorul recunoaşte: “Mi s-a cerut să-i lăsăm să ne bată”
Citește și